Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kontrol muayenesi sonrası emeklilik iptali prosedürü nasıldır?

Sahra20

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Engelli emekliyim kontrol raporum yüzde kırkın altında çıktı. Emekliliğim otamatik iptal olur mu yoksa herhangibir kuruma emekliliğin iptali için raporu bildirmem gerekiyormu bu konuda bilgisi olan yardımcı olabilir mi. Teşekkürler

@Sahra20 Rapor süreli miydi kontrol zamanı mı gelmisti yoksa siz kendiniz mi basvurdunuz SGK sevk etmedi mi ?

@samedo99 Ben kendim başvurmuştum SGK sevk etmedi

Raporum süre liydi ama süresi gelmemişti daha

@Sahra20,
Emekli olurken sgk kontrol muayenesi tarihi koymuşmuydu size yazılı veya sözlü olarak bildirildimi bu yoksa siz rapor yenilemeyemi kontrol muayenesi isminimi taktınız rapor tarihi bitince yenileme ayrıdır kontrol muayenesi ayrıdır

Rapor süremin bitmesine üç yıl vardı ben EYT emekliliğe geçmek için düşük rapor alırım belki diye şansımı denemek için tekrar kendim heyete girdim ve düşük rapor aldım

@Sahra20,
EYT emeklisi olsbiliyorsanız engelli emekliligini iptal etmenin bi yolu vardır elbet arkadaşlar yardımcı olur gecmiş olsun

Engelli emeklilik hakkı kazandım ama bunu yapmayacağım .

Kontrol muayanesi & emeklilik iptali vs. böyle riskleri göze alamam

Üst Alt