Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Konumuz Aşk :)

Mediha

Üye
Konular
66
Reaksiyonlar
1
Geçenlerde gözüme bir yazı ilişti..
Kızılderili ye sormuşlar; “ Neden hep şarkılarınız yağmur üstüne? “ diye..
Kızılderili demiş ki; “ Çünkü biz yağmura hasretiz. Ya sizin şarkılarınız neden hep aşk üstüne? “

Sonra aklıma takıldı bu aşk denen şey.. Herkes onun hakkında onlarca şey söyler.. Şarkıların tamamına yakınında aşk vardır. Sevilene neler yazılmıştır neler şarkılarda türkülerde oysa sevilen bunu hak etmiş midir yada haberi var mıdır orası da bilinmez..

Her hangi bir konuda konu açarsınız ama tek kelime edilmezken konu aşk olunca herkesin söyleyeceği bir şeyler vardır mutlaka.. Çünkü herkesin geçmişinde vardır aşk üzerine bir yaşanmışlıklar .. Ve uzar gider böyle aşk üzerine muhabbet..

O zaman nedir bu aşk denen şey.. Herkes onu konuşuyor istiyor ama günümüzde yok deniyor böyle şeyler.. O halde herkes istediği şeye neden sahip çıkmıyor.. Ha birde aşkın insanın canını yaktığı söylenir durur hep o halde canını bu kadar yakan şeyi neden ister ve hep onun peşinden koşar insanoğlu.. Kendimize eziyet etmeyi seviyor muyuz yoksa biz.. Anlamadım gitti bir türlü..

İnsanlar aşık olmadığından hoşlandığı kişilere aşık olduklarını sanıyorlar. Aşk sanıldığı gibi çok yaşanan bişey değildir bir defa geldimi karşılık bulursa ebediyen sürer karşılık bulmazsa bile on yıllarca sürer ve gerçekten aşkın tarifide mümkün değildir anca yaşayanlar anlar. merak ettiğim şudur ilahi aşk yaşayan biri aynı anda beşeri aşkı yaşayabilirmi? yada tam tersi beşeri aşk yaşayan biri ilahi aşkı yaşayabilirmi? bence imkansız.

harika bir konu olmuş... şu sözün çok hoşuma gitti "...aşkın insanın canını yaktığı söylenir durur hep o halde canını bu kadar yakan şeyi neden ister ve hep onun peşinden koşar insanoğlu..." sanırım bu insanın acı biberi sevmesi gibi bir durum :D:D

bir de mesut arkadaşıma kendi düşüncemi yazmak istiyorum: ilahi aşk yaşayan beşeri de sever çünkü yaradılanı severiz yaradandan ötürü. beşeri aşkı yaşayan da bir gün asıl aşkın sadece ilahi aşk oluduğunu bulur ve inşallah beşeri aşk ilahi aşka inkılap eder diye ümit ediyorum :D

İlahi aşkı yaşan, bir insanı sevebilir ama o insana karşı beşeri aşkı yaşayamaz yada aşk duygusu insandan insana değişiyor ondan anlaşamıyoruz galiba:)

Evet mediha hanım doğrudur, konu "aşk" olunca herkesin söyleyeceği bir söz vardır. Çünki insanın fıtratında vardır bu duygu. Bizlerde aşk'a hasret çekeriz, doymayız. Sonunda ölüm olduğunu bile bile gözü kapalı atlarız aşk'a... Her insan "aşk'ın yörüngesinde döner durur" Kiminin çekim gücü kuvvetli, kiminin ki zayıftır. Ama kul iradesi ile aşk'a ulaşabilir. O'na yaklaştığı mesafe oranında benliğinden geçer... Ve gün gelir aşk'ta fani olur, yok olur... Zaten amaç ta bu değil midir. Bir ("1") olmak... Saygılarımla...

AŞK dediğimiz duygu peşinden koşuldukça, o tatlı acısını çektikçe hissedilmez mi? hissedilir ama vuslata erildikten sonra aşk hala varmıdır? Yada o ilk duyduğumuz tatlı acısı ve ayakları yerden kesen etkisi hala hissedilebilir mi? yoksa zamanla yıpranır erir ve yerini sadece samimi bir bağlılık mı alır?
bence aşk kavuşma anına kadar geçen o müthiş zaman diliminden ibarettir. vuslattan sonraki dönem aşk değil samimi sıcak bir bağlılıktır. işte bu yüzden aşk der dururuz vesselam..:eek:

Yorumlarınız için teşekkürler..
Galiba insan hoşlanmayı aşk sanıyor günümüzde ya da zor olmadığı için aşk olmuyor mu bilemiyorum bende..
Ama galiba sevilene ulaşıldığı an bittiği aşkın yerini başka şeylere bıraktığı çok doğru..

bak bu doğru canım aşk kavuşamamak sanırım :D

Aşk, Bozguna uğramak gibidir. Her durumda yıpranıyosun, yani ne onunla nede onsuz yapabiliyosun....

Bir zamanlar, bütün duyguların üzerinde yaşadığı bir ada varmış:
Mutluluk, Üzüntü, Bilgi ve tüm diğerleri, Aşk dahil.

Bir gün, adanın batmakta olduğu, duygulara haber verilmiş. Bunun üzerine hepsi adayı terk etmek için sandallarını hazırlamışlar.Aşk, adada en sona kalan duygu olmuş çünkü mümkün olan en son ana kadar beklemek istemiş.Ada neredeyse battığı zaman, Aşk yardım istemeye karar vermiş. Zenginlik, çok büyük bir teknenin içinde, geçmekteymiş.Aşk, "Zenginlik, beni de yanına alır mısın?" diye sormuş.Zenginlik, "Hayır, alamam.Teknemde çok fazla altın ve gümüş var, senin için yer yok." demiş.Aşk, çok güzel bir yelkenlinin içindeki Kibir'den yardım istemiş. "Kibir, lütfen bana yardım et!", Kibir "Sana yardım edemem, Aşk. Sırılsıklamsın ve yelkenlimi mahvedebilirsin." diye cevap vermiş. Üzüntü yakınlardaymış ve Aşk yardım istemiş: "Üzüntü, seninle geleyim." Üzüntü "Of, Aşk, o kadar üzgünüm ki, yalnız kalmaya ihtiyacım var." Mutluluk da Aşk'ın yanından geçmiş; ama o kadar mutluymuş ki Aşk'ın çağrısını duymamış. Aşk, birden bir ses duymuş. "Gel Aşk! Seni yanıma alacağım..."Bu Aşk'tan daha yaşlıca birisiymiş. Aşk o kadar şanslı ve mutlu hissetmiş ki, onu yanına alanın kim olduğunu öğrenmeyi akıl edememiş. Yeni bir kara parçasına vardıklarında, Aşk'a yardım eden yoluna devam etmiş. Ona ne kadar borçlu olduğunu fark eden Aşk, Bilgi'ye sormuş: "Bana yardım eden kimdi?" Bilgi "O, Zaman'dı" diye cevap vermiş. "Zaman mı? Neden bana yardım etti ki?" diye sormuş Aşk. Bilgi gülümsemiş:

"Çünkü sadece Zaman Aşk'ın ne kadar büyük olduğunu anlayabilir"

Oyyy Medişim :) Mevzu aşk olunca kelimelerim susar benim :p

AŞK BİLE BİLE TUTSAKLIKTIR;)GERÇEKTEN YEMEKTEKİ BİBER GİBİ BİR DEFA YAKTIĞI ZAMAN BU BÖYLE GİDER YILLAR GEÇER KENDİNE GELMİŞSİN AMA YA RUHUN YOKTUR BEDENİNDE MUSALLA DASINDIR YADA BİR HASTANE ODASINDA ANTİ DEPRESAN ALIYORSUNDUR AŞK GÜZELDİR YAKAR AMA BİR OKADARDA DELİDİR AŞK ADINA ŞU SIRALAR EN ZOR DÖNEMLERİ GEÇİRMEME RAĞMEN PİŞMAN DEĞİLİM.SUÇUMU İTİRAF EDİYORUM AŞIĞIM.:DTEŞEKKÜR EDERİM ÇOK ŞAKACI OLDUM BUGÜN AMA GERÇEKTEN BİRAZ ACI VERİYOR.EE GÜLÜ SEVEN DİKENİNE KATLANIR;)yalnız kurt:D

aşk denilen pisişik his hali geçici sürekliliği yok saplantılık hale gelmemişse tabi.
ancak daha değerli birşey varki güvende olacağımız tek sığınak orası. yılların emeğiyle özverisiyle yoğrularak şekil alan SEVGİ. bağlılığı sadakatı sahiplenmeyi ve koruyup kollanmayıda yanında getirip, bize değerli olduğumuzu önemli olduğumuzu insan olduğumuzu öğreten SEVGİ. sevilmeyen ve sevemeyenlerde var tabiki fakat onlar için yapacak birşey yok. ama sevginin müptalaları bilirki çıkarsız karşılık gözettirmeyendir sevgi. aşksa çıkarcıdır tek veya iki tarafın bencil duygusal sexsüel isteklerini karşılama yönündede gelişebilir. bu sebepten dolayı SEVGİDİR SEVGİ

oyy oyy oyy konuya bak.Yine sallamış siteyi:)) eee herkesin birazcık muzdarip olduğu bir konu ama sanırım yorum yapacak en son kişi benim,ama yine de azcık ele alayım:))İnsanların kendini kandırdığı, oyaladığı duygulardan birisi sanki, olmazsa olmaz sanılan ama aslında kimsede tam anlamıyla olmayan duygu,ve hoyratça değersizce harcanan,o yüzdende insanda sadece kırıntılarının kaldığı duygu ve kalan kırıntılarlada bir parça elde edilemeyen duygu.Kısacası bol yağlı yenilen hayal pilavı:))Ne mutlu bunu sevgiyle saygıyla yoğurup sunan değer abidesi insanlara.(Kalmışmı bilmiyorum ama yine de umutsuz yaşanmaz ve istisnalarda varsa onların hakkını yememek adına bu açıklama:))

“ Neden hep şarkılarınız yağmur üstüne? “
Kızılderili demiş ki; “ Çünkü biz yağmura hasretiz. Ya sizin şarkılarınız neden hep aşk üstüne? “

bizde AŞK'a hasretiz...:)

güzel yazıydı teşekkürler..

Yoksulluğu anladık da sevmek neden kıt kanaat ? yoksa yürekler mi yoksul kimler biçmiş ki Aşk'a fiyat ?
Hz. Mevlana

Bu söz buraya süper olmuş ikizim :)
Hüseyin bey hikayenizde harika..
Mustafa bey acı biber benzetmeniz çok güzel olmuş.. Ağzımızı yaktığı halde acı biberi neden yeriz biz seve seve :)
Levent bey yerini sevgiye bırakırsa ve birazda saygı olursa güzel o zaman aşk ama kendisi bitiyor dimi..
Ada süperdi :)
Evet herkes dilinin döndüğünce bir şeyler söylüyor ve herkesin söyleyecek bir şeyleri var bu konuda çünkü az çok herkes nasibini almış aşktan yana görünen o..

Şarkı her şeyi anlatıyor galiba Duru hanım ne dersiniz.. Teşekkürler..

Üst Alt