Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Korna Dili

A_GEYiK

Üye
Konular
52
Reaksiyonlar
0
[FONT=Verdana]Fazla kişi bilmez sanırım bu dili. Zaten icad edeli de 5 dakika oluyor. Aslında epey zaman oluyor da halka arzı 5 dakika... [/FONT]

[FONT=Verdana]Aracın içindeyken hareket halinde olun ya da olmayın diğer yayalarla ya da sürücülerle iletişim kurmanın yollarından biri de korna dilidir. Kornaya basmanın bir usulu vardır ve çok anlam içerir. Tanıdık birini gördünüz, selam vereceksiniz, kısa bir "Dat" selam demektir. Bir ölçüsü vardır, süresini çok iyi ayarlamanız gerekmektedir. Önünüzde yürüyen bir yayaya "Çekil önümden!" diyebilirsiniz kornayla, ya da bir araca "Öküz müsün yahu öyle yola atlanır mı?" diyebilirsin. Sevgilinizi evinden alacaksınız. "Ben geldim aşağıda seni bekliyorum." demek istiyorsanız bir kısa ve bir uzun "Daaat" ettireceksiniz. İki "Daaat" arasında 1 saniyelik bekleme süresi olacak. [/FONT]

[FONT=Verdana]Örneğin; yaya sizi görecek durumdaysa korna diline gerek yoktur "Yoldan çekil!" demek için. Sizi görüyor ve hâlâ yoldan cekilmiyorsa kornaya basmanın da anlamı yoktur, onun yerine gaza bassanız daha makbule geçer. [/FONT]

[FONT=Verdana]Sizlere şimdilik korna dilinden birkaç örnek verdim. Ha nereden mi aklıma geldi? Bir kornaya basayım diye gelmiştim. Birden bunlar döküldü klavyemden... [/FONT]

[FONT=Verdana]Düüüt Düüüüüüt[/FONT]

Korna dilinde hep klakson konuşturulur. Bu dili çok gürültülü buluyorum...:)

Gereksiz yere konuşulursa her dilde çok gürültü olabilir.

nihahahaha kuş dili halt etmiş yanında

Üst Alt