Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kortizon zararlı, aman dikkat edin!

Fatih79100

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Mecburi ve doktor tavsiyesi harici kesnlikle kullanmayın. Yazık günah acısını çok fena şekilde çekebilirsiniz.. Kilo problemi yüzünden kullandım, çok geçmeden 5 kişinin yediği yemeği tek başıma tükettim, şaka gibi ama bir tepsi baklavada hemen hemen gitti üzerine.. 1.95 boyla 100 kğ üzeri kiloyla dev gibi bi adam oldum..
Buraya kadar herşey iyi . Şimdi asıl meseleye gelelim. Belli bir süre sonra Mide yanmaları ağlatacak şekilde , sabah gün doğumuna yakın kaval kemiğinde ağrı ve yürüyemeyip eş dost yardımıyla hastane , bunuda atlattım belli bir süre sonra ilaç alımını durdurdum ,tam normale döndüm derken oma kemiklerimde ağrı ve üzerine basamaz oldum. Derken sağ ayagım 5cm kısaldı ayakkabılarıma topuk takviyesi falan, bacağım inceldi ve doktor..
Hemen ameliyat ve ameliyatı oldum vidalar makinayla kemik kesmeler , noluyo dedim!! Ve ameliyat bitti havluya sarılmış bi oma kemiği, al emanetin denildi.. Kısalık uzatıldı ..

Doktorun bana ameliyat sırasında dediği çok acı buraya dikkat edin ( naapmıssın sen kemik yaşın 75 olmuş elimde dağılıyor) maalesefki o ameliyatı olduğumda 30 yasındaydım.. şimdi koşmak, tekme atmak, yüzmek, çökmek, bisiklet, ani hareket, vs vs herşey yasak .. Bir de vucudunuzdaki vidalardan dolayı cihazlardan geçerken zor haber anlatıyorsunuz bilhassada hava alanlarında..

Şimdi diyorumki yazık.. Kilo için falan mecbur kalmadıkça ve doktor gözetimi olmadan kesinlikle kullanmayın hayatınız zehir olmasın.. Dekort kullanmıştım şimdi üretimi durduruldu .. 2 liraya alabiliyordum.. Yapmayın etmeyin..saygılar

Evet, kortizon kesinlikle çok zor bir tedavi seçeneğidir. Çok dikkatli ve dozunda kullanmak lazım

geçmiş olsun yalnız kilo problemi yüzünden nasıl kortizon kullandınız onu anlayamadım

ya bende saçkıran oldu üzüntü stresten bu kortizonu vurdular saç derime zararı ne ki acaba kilo aldıracaksa ben razıyım :D, ama başka zararları varsa kötü

kortizon mağdurları

Merhabalar. Ben böbrek nakilli olali 2 ay oldu yaklasik. Hastaligim nedeniyle ilk aylarda hem ağızdan hem koldan kortizon aldim. Suan yaklasik 1 haftadir deltacortril hapi sabah 1 aksam 1 olarak kullanıyorum. ve diyetime dikkat ederek 1 kg da verdim. Size sorum kilo vermeme rağmen yüzüm ay dede gibi oldu fena Sis ayrica göbek bolgen de sis. Sizdede aynı durum oldumu ve Gecici mi. Saygilar.

benim biildigim kortizon kilo aldırır zayıflamak için oldugunu duymadım. ayrıca küçük yaşımdan beri romatizmal hastalıkdan dolayı kortizonlu ilaç kullandım şimdi gene kullanıyorum mecburen 40 günü aşan öksürme grip geçmedi çeşitli ilaçlar almama ragmen son çarem bu kortizonlu ilaçlar ...

Kortizon zararlı ama bütün hastalıklar için mucize ilaç.Uzun süreli tedavilerde sıkıntı oluyor.

Kortizon bazı elzem hastalıklarda tedavi amaçlı kullanıldığında iyi olması na karşın çok çok zaruri olmadıkça kullanılması gerçekten sakıncalı bir ilaçtır kötü etkilerini uzun zaman sonra gösteren bu ilaç vücutta osteoproz ve kemik erimesi kemik kırılması sonuçlarıyla karşılaşılabilecek organ hasarı yapabilecek bir ilaçtır.

Üst Alt