Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kronik böbrek yetmezliği FSGS (Evre 4b) olanlar ve bilgi paylaşımı

kenan91

Aktif Üye
Konular
29
Reaksiyonlar
0
Merhaba,

Ocak 2016'da hastalığımı tesadüfen öğrendim. Kreatinin 1.98'di ama hem kabullenememem hemde ilgisiz bir doktora denk gelmem sebebiyle (burada yeterince konunun ciddiyeti anlatılmadı) hastalığımı ihmal ettim.

Ocak 2020 itibariyle Kreatinin değerim 4.30 ve 5 Şubatta bir yol haritası çizmem gerekiyor iyi bir Prof. ile tedavi için başlayacağız. Bana pek bi umut olmadığını söylese de ben yaşama tutunmak kaybedilen fonksiyonları kazanmak için inançlıyım, her ne kadar konuştuğum herkes olumsuz yaklaşsa da. 4 Yıl gerçekten uzun bir süre, belki bu kadar ilerlemeyecekti... Tedavi olmaya karar verme nedenimse gerçekten ilgili ve bilgili bir dahiliye doktoru beni kendime getirdi bilmiyorum belki biraz geç oldu, emin değilim...

Buraya yazma sebebim.

1-Aynı hastalığa sahip olup tedavi olan var mı?
2-Kaybedilen kısmı geri kazanabilen ya da hastalığı durdurabilen var mı?
3-Diyalize mi girdiniz? Hangi aşamada?
4-Nakil mi oldunuz? Hangi aşamada?
5-Nakil olduysanız yaşamınız nasıl etkilendi/nasıl gidiyor?

Teşekkür ederim, gerçekten kaybettiğim zamana dönüp bakınca üzülüyor kendime çok kızıyorum...

İyi bir nefroloji uzmanı ve ilaç tedavisi ile sonucu biraz geciktirebilirsiniz kreatinin 9 10 lara geldiğinde maalesef diyalizle yüzyüze gelirsiniz diyalize giripte böbregi düzelen ve diyalizden kurtulanlarada şAhit oldum bu tamamen böbrek hastalıgının altında yatan sebeblerlede alakalı hastalık akut evreden çıkmış 4 yılda büyük ihtimal kronik hale gelmiş

1991-1998 arası diyaliz tedavşsi 1998 de kadavradan böbrek nakli 20 yıl sonra 2018 tekrar diyalize başladım halen haftada 3 diyaliz tedavisi görüyorum ve hastalık bir arkadaş gibi yaşamımın bir parçası oldu olacak nasıl olursa olur şimdi artık hiç bir şeyi umursamıyorum sadece günü yaşıyorum yarını düşünmüyorum yaş 59 gençseniz yarını düşünmenizi ve hayata sarılıp fazla kafanıza takmamanızı tavsiye ediyorum siz üzerinize düşeni yapın tedavi kontrollerinşzi yaptırın gerisini düşünmeyin

Teşekkür ederim, çok geçmiş olsun gerçekten... Tekrar nakil şansınız yok mu?

Aslında 4 sene öncesine gitmeyi ve aklı başında hareket edebilmeyi istiyorum... Tabii bu mümkün değil... Bundan sonra hiçbi şekilde vakit kaybetmemek için elimden geleni yapacağım, kendim için...

Kaynanam 2007 den bu zamana diyaliz alıyor periton diyaliz diye geciyor günde 4 defa 6 saat arayla alıyor karnında hortumlar var nakil için akdeniz üniversitesine konya ya kayıt yaptırdık cıkmadı cıkmış olsada nakil yaparlarmı bilmiyorum narkoz alamıyo koah astım gibi sorunlarıda var balıkesir tıp fakültesinde ömer toprak hoca var keratin 10 un altındaysa diyetle tedavi edildigi söyleniyor

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ugurkrdg geçmiş olsun. Neden nakil olmadı? Benim kreatinin 4.3 şu an, 10 olana kadar sadece diyet ve hap tedavisi mi?

Genç hasta var mı acaba benim gibi, yaşım 29.

kenan91

Narkoz alamaz kanda üre fazla oluyo birde yaşlı sen daha gencsin biraz arastır hemen diyaliz takılmasın belki doktorun diyaliz merkezi vardır seni oraya baglamak için diyaliz almanı istiyordur

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bağlamak için derken? tam anlamadım ne demek istediğinizi ;/

Geçmiş olsun. Şu anda durumunuz nasıl ?

Üst Alt