Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kronik böbrek yetmezliği var. Diyaliz diyorlar ama ben istemiyorum! Ne yapabilirim?

muhitdin çotanak

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar 2005 yılından bu tarafa omurilik felçlisiyim 2014 yılında ürostomi taktırdım şeker hastalığımda var şimdi ise böbrekler bitmiş diyaliz diyorlar ben diyalize girmek istemiyorum e yapmam gerekiyor allah rızası için lütfen yardımcı olurmusunuz.

Böbreklerin bitikse ya nakil olursun ya diyalize girersin
Başka tedavi yöntemi yok
Herkes giriyor bende dahil oda bir tedavi yöntemi periton diyalizde var hemodiyalizde sizi bilgilendirirler
Tedaviyi kabul etmezseniz komaya girersiniz kalp krizi geçirirsiniz vb... Olur

öncelikle geçmiş olsun arkadaşım. böbrekler iflas etmişse önce böbrek naklı olmak için başvuru yapınız . yada yakınlarınıza cevrenize bildiriniz. sonuç alınmazsa hemen diyalize girmeye başlayınız. yoksa kötü sonuçlar dogurabilir.

Kardeşim sen ne zamandan bu tarafa giriyorsun birde hangisine giriyorsun hemodiyalizmi peroton diyalizemi ayrıca ürem 120-130 civarı kretainim 3,50-4 arası gidip geliyor sen kaçta girmiştim alternatif tedavi nededinmi teşekkür ederim

bende böbrek rahatsızlıgı yok. ben gecen yıl mart ayında böbrek bagışında bulundum. bütün test sonuçlarını yaptık. fakat bir nedenden dolayı olmadı. bütün bunları ben hastanede gördüm ögrendim.

Alternatif tedavi yöntemi dediğiniz şeyler otlar falansa daha kötü sonuçlar doğurur bunun iki Türlü tedavisi var ya diyaliz ya nakil ben 5 kreatinle girdim periton diyaliz yapıyorum doktorlarınız sizi yönlendirir

Geçmiş olsun dostum. Annem 7 yıl Hemodiyalize girdi .Şeker hastalığından ikiside çürüdü. 2014 de doku uyumu yaptırıp anneme bir böbreğimi verdim. Şuan çok şükür iyi sağlıklı ilaçlarını kullanıyor. Tavsiyem yakının varsa 1. derece anne baba kardeş hanım nakil olman. Diyaliz belasını gören ve yaşayan bilemez. Hiç tavsiye etmem. Nakili de Akdeniz Üniversitesinde olmanı tavsiye ederim.

HakanEs26
Sen ne güzel bir evlat, ne güzel bir insansın.
Annen gibi Allah da razı olsun senden inşaallah.

Ufukalp

Allah razı olsun abi. Kimsemiz yokken eş doşt arkadaş onlar vardı bizim yanımızda büyütüp bu yaşa getirdiler. Onları yaşatmak yanlarında durmak biz evlatların görevi. Allah tüm anne babalara ve herkese sağlık şifa versin.

Üst Alt