Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kronik geniz akıntısı sorunu ile ilgili olarak ne yapmalıyım?

Konular
8
Reaksiyonlar
0
Merhabalar, 7 senedir kronik geniz akıntısı illetiyle uğraşmaktayım. 4 doktor değiştirdim, kullanmadığım alerji ilacı kalmadı, tuzlu-karbonatlı su VS. Hepsini denedim ama bir çözüm bulamadım. En sıkıntılı noktası ağız kokusu yapması ve sesli yutkunma. Allerji testi yaptırdım, histamin diye bir şey çıktı. Onun dışında tozmuş, polenmiş vs. Hiçbirine alerjim çıkmadı. Bu konuda bilgisi olan var mı?

gecen nette gozume ilismisti; doktor can ciftci fitoterapi uzmani diye birisinin histamin allerjisi hakkinda ciddi bilgiler vardi.
FITEKRAN

elma sirkesi marketlerde yüzde 100 doğal olanlardan kullanıyorum
yarım cay bardağına 3 damla yeterli
anında cözüm ama biraz cok olursa sirke beynin zonkluyor
zaman zaman genizlerim dolunca kulak içi deli gibi kaşınır
o zaman ise susuz olarak direk sirke damlatıyorum anında rahatlama geliyor
ağzında gargara yap dişler beyazlıyor
elma sirkesini tek gecerim
nette büyük gazetelerin birinde uzman doktor tavsiyesiyle
başladım senelerdir ben uyguluyorum

Bi kere denemiştim sirkeyi çok kaçırdım sanırım soluğumu kesti desem yeridir. Dediğiniz oranda Bi deniyim iyi gelir inşallah. Teşekkür ederim.

KBB doçenti histamini gördüğü zaman kayda değer bir şey yokmuş ben başka şeyler bekliyordum ama doğada bir çok allerji türü var burda sadece yaygın olanlarına bakılıyor demişti. yani geniz akıntımın histamin alerjisiyle olduğunu pek düşünmüyor. Ama yine de bir inceleyeceğim. Teşekkür ederim cevabınız için.

akcigelerini kontrol ettiriniz.suregen geniz akintisi ve alarjik durumlarda sebebin sebebi akcigerlerdeki bir drumdan kaynaklaniyor oksijen yanarken mikro organizmalaR savunmayi gecip vucuda birikim atiyor algilayan vucud sanki solunum yollaari ilk kisimda bu isi halletmeliyim diyor ondan sinra ver akintiyi ver akintiyi ortaligin anasiji aglatiyor Akcigrer e baktir

nissaca senin yorumundan sonra geniz akıntımın koah anfizem kökenli olabileceğini düşündüm.Doktora sormak aklıma gelmemişti ama soracağım.Geceleri uyutmayacak şekilde rahatsız ediyor dönem dönem.

gecmis olsun taze 41 cesit baharat ve bal karistir hergun 1 corba kasigi yatarken kalkarken 41 gun sonra
sigara icmiyorsan 41 gun sonra iyilesme veya kotuye gitmeyi durdurmaya baslar sonra corba kasigini tatli kasigina cevir ac karnina ara ara devam et sigara icme sakin icme yoksa isin sonu acilar icinde ölüm .kobay maymununa çevirirler 2 ayda vucudunda acilmadik delik birakmazlar sigara icme sakın icme uzak dur

soneman

yarım çay bardağı suya mı 3 damla damlatılacak ? bide onu gargaramı yapıcaz ? yoksa burundan genize doğru çekecezmi ?

golden_heart

yarım cay bardağına 3 damla yeter sonrası ayarlarsın 5 damlada olur
dayanmana bağlı
ben burun spreyine koyup burnuma sıkıp başımı geriye yatırıp bekliyorum 20 sn sonra o içeri akıyor temizliyor
genizlerim kulağa basınc yapıp kulaklarımın içi zaman zaman cok kaşınır o zamanda
sadece saf elma sirkesini kulağıma damlatıp bekliyorum 20sn kadar
sonra ters dönüp bosalıyor diğer tarafa sıkıyorum

gargara ya ihtiyac duymadım ama diş beyazlatmada etkili elma sirkesi

Blackangel12 elma sirkesinden çok fayda görsemde

kalıcı bir rahatlatan birşey bulamadım

bulan varmı

Kronik geniz akıntısının nedenini bulmak lazım mesela bendeki burnumun tek tarafında içten eğrilikten kaynaklanıyor dışarıdan belli olmuyor sadece içeriden eğrilik var tek tarafta bu da sinüzite sebep oluyor ve bu da bende kronik sinüzite dönüyor kronik olduğu zaman geniz akıntısı ve öksürük yapıyor antibiyotik içiyorum geçiyor bazen antibiyotik fayda etmiyor daha güçlü antibiyotikle geçiyor bazen de antibiyotik fayda sağlamıyor yazın denize gittiğim de geçiyor ve eğer kafamı saçımı korumazsam yağmurda yaşta bi de terli terli rüzgara çıkmazsam sinüzit olmuyorum ancak sinüzit olunca kronikleşiyor ve geniz akıntısı yapıyor siz baktırdınız mı burun eğriliği et ya da daha yukarıda alında filan sinüs darlığı varsa bunlar da akıntı yapar sadece alerjik durumlar değil

Üst Alt