Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kronik Hepatit B hastası olup ilaç kullanan var mı?

kiyasettin

Üye
Konular
13
Reaksiyonlar
0
Arkadaslar Kronik Hepatit B hastası olup sürekli ilaç kullanan ve bu rahatsızlık sonucu vergi indirimi için sağlık kuruluna başvurmuş arkadaşım varmı varsa kurulundan ne sonuç çıktı paylasirsaniz sevinirim vede inşallah istediğiniz sonucu almissinizdir.

Öncelikle Kronik Hepatit B hastalığının hangi düzeyde olduğunun belirlenmesi gerekiyor. İhtiyaç duyulması halinde karaciğer biyopsisi yapılabilir. Hastalığın hangi düzeyde olduğuna bakılarak tedavi yapılıyor. Haftada bir iğne ya da günde bir tablet gibi değişik tedaviler var.
Vergi indirimi konusu ise yukarıda bahsettiğim hastalık düzeyine ve karaciğere verdiği hasara göre belirleniyor.
1.Sınıf %15, 2.Sınıf %30, 3.Sınıf %50, 4.Sınıf %95 olarak tanımlanmış durumda.

ben hepatit b taşıyıcısıyım. aynı zamanda ms hastasıyım. msten dolayı yüzde 68 almıştım hepatit b taşıyıcılığından vermemişlerdi diye hatırlıyorum. aynı zamanda hergün düzenli olarak mivux 100 mg içiyorum. son tahlillerde iyi düzeyde olduğunu söyledi doktor.

jumanji
Senin Durumun Kronik değilmiş demekki biopsiye gerek görülmedi ise zaten karacigere bir zarar vermemiştir.Hiç Ast ve Alt yani Karaciger enzimlerinde yukselme olmamış anlaşılan fakat ginede HBS AG pozitif Anti HBS negatif işe yüzde 15 verilmesi gerekirdi.

Üst Alt