Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kronik psikoza yüzde kaç engelli oranı verilir?

aeorofaj

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
3
Kronik psikoz hastalığım var, önceki gün derdimi psikiyatriste anlattım ve daha sonra heyete girdim, orada ise hiçbir şey sormadan yolladılar, %40 engelli çıkar mı?
(Not: Devamlı ilaç kullanıyorum ve şu an sağlıklı olduğumu da söyledim.)

Sadece psikoz mu sizinki greyx için bipolar sizofreni falan yaziyordu internette ben de bipolarim ama iyi degilim

Bilmiyorum hocam, ben veteriner hekimim ve bu ilaçlar benim alanım değil, eğitimini almadım. Ayrıca google'dan tıp öğrenilmez.

engelli raporunu uzun bir tedavi sonrası veriyorlar hocam, sizin psikiyatırınız da heyette olur zaten. heyette değilse de ondan görüş istenir. ben 14 yıldır psikoz tedavisi görüyorum 2019 da engelli raporu aldım. ben o dönemde zaten memurdum rapor alma gibi bir niyetimde yoktu. bir gün bir seansta doktorum sana rapor verelim mi erken emekli olursun dedi. ben işimden olumuyum diye sordum çünkü pek bilgi sahibi değildim. yok aksine erken emeklilik hakkın olur yoruldugunda bırakırsın demişti. şimdi o kadın aklıma geldikçe allah razı olsun diyorum. insanın elinde böyle bir koz olması güzel . tabi emekli olup türkiyede survivor yaşamak nasıl bir koz orası ayrı bir konu

@neron+,

Sistemde fazla kaydım yok ama beni takip eden özel psikiyatristin raporunu götürdüm hastalığımla ilgili, umarım %40 alırım, fazlasında gözüm zaten yok. Sadece ekpss'ye girsem benim için yeter de artar bile.

tam iyileşmede %45
Kısmi iyileşmede %60
Tedaviye dirençli hiç iyileşme durumu olmayanlara %80 verilir diye biliyorum.moderatörler daha iyi bilir.bende atipik psikoz hastasıyım.bana 9 yıl önce süresiz %45 verdiler
@OğuzHan112

Psikoz.

Tam düzelen %0
Kısmen düzelen %40
Tedaviye rağmen düzelmeye %80

Ketiapin(gyrex)veya seroquel.
Risperidon(risperdal)

Psikoz hastalarında sıkca reçete edilir.

@aeorofaj,

Yönetmelik açıkca belli, psikiyatri doktorları oran vermekten korkuyorlar. Bi insan 5 10 sene ilaç içiyor içmsye devam ediyorsa demekki tedavi edemiyorsunuz. Puan veremem onu veremem bunu veremem diyorlar. Önüne gelene iğne, ilaç yazıp yollamayı biliyorlar. 🤗

moderatörler daha iyi bilir.bende atipik psikoz hastasıyım.bana 9 yıl önce süresiz %45 verdiler
45..60..80 şizofreni tanısı alanlar için verilen oranlardır.

Psikoz için evet eskiden kısmen düzelen 45 di..fakat yeni yönetmelik yukarıda yazdım ama tekrar yazayım.

Tm düzelen 0
Kısmen düzelen 40
Düzelmeyen 80

Üst Alt