Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kronik viral hepatit b, tıp 2 diyabet ve hiperlipidemi için rapor oranı ne olmalı?

Kravitz

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
1
Arkadaşlar merhaba benim sorum şu kronik viral hepatit b tıp 2 diyabet ve hiperlipidemi hastalıklarından %40 i geçermişim sizce lütfen yorumlarınızı soylermisiniz yarın sağlık kuruluna gorunecegim

Merhaba arkadaşlar yarın sabah heyete gireceğim
Hiperlepidemi
Hipertansiyon
Akut iskemik kalp hastaligi 1 adet stend ef %45
Kronik viral hepatit b
Uyku apnesi
Tip 2 diyabetis melitus insülin bağımlılığı olmayan yardımcı olursanız mutlu olurum tesekkurler

• Beğen
Reaksiyonlar: oxzd
Tip2+hiperlidemi 28
Hipertansiyon 10
Uyku apnesi en düşük 20 puandan başlıyor.hastalık derecesine göre degişir

Alt ast değerlerini yazıyver yardımcı olalım

@Kravitz,

%80 veya biraz üzeri bir puan gelebilir ef değeriniz çok düşük.

@OğuzHan112, en son düşük fakat bayramdan önce alevlenme yaşadım 7 gün hastanede yattım yaklaşık 12 yıllık hastayım (alt 931 ast625)

@Kravitz, daha önceden bazı hastalıklar eksikti hiperlepidemi hepatit b ve tip 2 diyabetten girmiştim 2018 yılında %38 verdiler yarın inşallah dediğin gibi olur bende biraz rahat bir hayata geçiş yaparım çok teşekkür ederim

Yani kabaca yazıyorum..heyette farklılıklar olabilir.

Ef 45 düşük..tek stent ile 45 olması biraz kafamı karıştırdı..kalple ilgili başka bir hastalık var mı?

Uyku apnesi..ağırsa 35
Ht 10
T2 diyabet 20
Ef 45 tahmini 50
Hepatit b+ kan tahlili alacaklardır..alt ast sonucuna göre puan girilecektir..veya ultrason sonucuna göre.

Diğerleri önemsiz.

Yukarıda 80 dedim ama..söylediğim gibi..heyette farklılıklar olabilir.

Sonucu yazarsınız.

@Kravitz,

@OğuzHan112, daha yeni hastaneden çıktım kalp krizi geçirdim 4 gün önce bugün çıktım hastaneden hem hepatit hem kalp ikisininde daha yeni epikrizleri elimde

Anladım..o zaman ef değeriniz normale gelmeye başlar zaman geçtikce.

Tam bilgileri vermediğiniz için sağlıklı değerlendirme yapamadım.

Hayırlısı olsun..sonucu yazarsınız.

@Kravitz,

Üst Alt