Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kulak temizlenmesinde baş dönmesi!?

nevzat66

Üye
Konular
14
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar öncelikle herkese geçmiş olsun benim her iki kulağımdan ameliyat oldum mastoidektomi ameliyat tan sonrada sık sık temizlemek gerekiyor bu işlem sırasında başım çok dönüyor bunun kolay bir yöntemi yokmu resmen bayılıyorum bilgisi olan yardımcı olursanız çok sevinirim

Kulak kiri yani buşon temizliğinde normalde baş dönmesi olmaz sanırım sizinki ameliyattan sonra oluşmaya başladı. Kulağımız vücudumuzun dengesini sağlayan organlardan biri olduğu için temizleme sırasında etkileniyor olabilir.Doktorunuza söyleyerek baş dönmesi için ilaç yazdırabilirsiniz ve kulak temizliğinden 1 saat önce içerseniz faydası olacaktır. Ayrıca vakumla temizleme dışındaki (yıkama ve küret) yöntemleri ile kulağınızı temizletmemenizi tavsiye ediyorum.

Doktorun bunu önermesi gerekmez mi. Bana gereksiz yere işkence çektiriyor inanki bu yüzden doktora gitmek istemiyorum maalesef mecbur kalıyorum

demekki ameliyatli kulaklarda oluyomus bu meret bas donmesi:mad:valla bende geberirim bas donmesinden vakumlu temizlikte koklear implant cikarilan kulakta:(
levent beye gidersem o vakum tutmuyor. cimbiz gibi seyle temizliyor. ama o zamanda agzimda kotu bi pas tadi kulagim taa beynimin dibinden aciyo. allah sabir versin ameliyatli kulaklilara dicem:(
diger ameliyatsiz kulakta olmuyo basdonmesi, pas tadi.

Yani başka çaresi yok diyorsunuz işkenceye devammı

nevzat66 denge kulaktan sağlandığı için bir çaresi yok gibi gliserin kullanıp mı gidiyorsun yoksa direk mi ? bide temizlik vaktini uzatmak için oksijenli su karışımı yapılıyor eczanede onu yazmasını isteyebilirsin doktordan

Oksijenli su kullanip gidiyorum ama pek fayda etmiyor daha doktor başlar başlamaz dönmeye başlıyor doktor bile panik yapıyor ve çoğu zaman tam temizleyemiyor

@nevzat66 o durumu bende yaşamıştım hemde doktorun yanında değil yolda, yozgattan ankaraya dönüyordum birden yol dalgalandı sonra gitti hiç bişey yok :) tahmin edebiliyorum geçmiş olsun

kulaginizdan ameliyat olmussunuz, masteidektomi sonrasi zar onarilmamistir kesin. bu halde oksijenli su kullanmaniz yanlis:(kulak zariniz arizali oldugundan su kacmasi, iltihap olma riski hep olacaktir.
bu halde beyin apsesine bile yol acabilirsiniz. zaten oksijenli suyu damlattiginizda bile basiniz doner, dolgunluk yasayabilirsiniz.
ahmet bey oyle durupdururken donme gibi olmuyo kulak temizletmede. vakumu tuttukca fildir fildir oyle hizli donuyoki, kendini kaybeder dereceye geliyosun:(senin dedigin gibisi biraz sonra geciyoda bu firildak donme adami mafediyo.

Aynen öyle arkadaşım oksijenli suyu doktor önermiştizararini bilmiyorum kiri yumsatması için

zari sakat kulaga oksijenli su onermesi yanlis doktorun, bunu rastgele doktorlar yapiyor nedense:mad:ilik gliserin damlatin siz. o daha emniyetli. kulak kirinizi yumusatir birde su ihtiva etmediginden iceri kacmaz.
doktorunuzu degistirin. her doktorum diyen canimiza okuyabiliyo.

shukufe

öyle geçmedi hemen durdum 2 tane öğrenci otostop çekiyorlardı ehliyetiniz varsa ankaraya götürür müsünüz dedim hastaneye kadar getirdiler sağolsunlar :)

Üst Alt