Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kurban Bayramı öncesi sosyal yardım yapılacakmış

Turkey2015

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Bir internet sitesinde engelli maaşı alanlara bayrak ikramiyesi verilcegini söylüyor doğrumu arkadaşlar

Turkey2015

Hayır, böyle bir şey söz konusu değildir. Sadece kaymakamlığınıza bağlı SYDV tarafından her 2 bayram öncesi -kimi SYDV'lerde sizin istemeniz hâlinde, kimilerinde de bizzat kendileri tespit ederek- 300 TL banka hesaplarınıza yatırılır. Genelde Ziraat, yoksa PTT hesabınıza yatırılır.

Kurban bayramında engellilere de 1100 lira bayram ikramiyesi verilecek diyorlar doğrumu

[FONT='inherit'][FONT=inherit]Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Kurban Bayramı öncesinde ihtiyaç sahibi hanelere yardımların ulaştırılması amacıyla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına (SYDV) 183 milyon TL kaynak aktardıklarını açıkladı.[/FONT][/FONT][FONT='inherit']Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca, muhtaç hanelerin ihtiyaçlarının karşılanması için yıl boyunca ayni ve nakdi yardım yaptıklarını söyleyen Bakan Yanık, Kurban Bayramı öncesinde de ihtiyaç sahibi ailelerin temel gıda ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik 183 milyon TL aktardık” dedi.[/FONT][FONT='inherit']Sosyal yardımlarda kullanılacak kaynağın Kurban Bayramı öncesinde ulaştırılması için gerekli hazırlıkların yapıldığını belirten Bakan Yanık, “Aktardığımız 183 milyon TL’nin ihtiyaç sahiplerine hızlı bir şekilde ulaştırılması için SYD Vakıflarımız titiz bir çalışma yürütüyor. Sahada ihtiyaç sahiplerine desteklerin ulaştırılması için büyük özveriyle çalışan 1.003 SYD Vakfımızdaki çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.[/FONT][FONT='inherit']Bakan Yanık, Kurban Bayramı öncesinde temel gereksinimlerini karşılayamayan ailelere destek olmak için, ihtiyaç sahibi hanelerin hassasiyetle tespit edildiğini söyledi.

[/FONT]
[FONT='inherit']KAYNAK AİLE BAKANLIĞI

http://www.aile.gov.tr/haberler/bak...yal-yardimlara-183-milyon-tl-kaynak-aktardik/
[/FONT]

ist01 çok inandırıcı değil mayısta da pandemi yardımı yapılacak dendi sonuç zero hep cak cek

Bizim sosyal yardım bilgileri sayfamızda "Gıda Yardımı" adı altında 500 TL'lik bir yardım gözüküyor ancak ödemenin durumu "Tedarik Edilmedi/Banka Talimatı Verilmedi/Teslim Edilmedi" şeklinde. Neden böyle acaba daha henüz kaynak aktarılamadığı için mi?

Bayram parasi

Bayramda engellilere payram parası verilecek mi

Üst Alt