Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kusurlarım!

hodbin

Üye
Konular
75
Reaksiyonlar
0
Geçen gün Canan(biraderin eşi), bana her yemeğe bir kusur buluyorsun, dedi. Ben de: Bulurum, huyum bu. Ben kendimi insanların kendilerini geliştirmelerine adadım, dedim. Bu kadar afili olmasa da mealen,söylediğim buydu. Fazla eleştirel biri olduğumu düşünenler az değil. Birçok kere “muhalifsin” denmiştir bana. Ama diyenlerin büyük bir kısmı benden daha muhaliftiler, bu yüzden çok ciddiye almamıştım. Yoksa kusurlarından kaçan biri değilim. Pintiliğimi, kibirli oluşumu, ukalalığımı kabul etmedim mi? Ettim. Hatta bu kabul edişlerin çok da rahatlatıcı olduğunu söylemek isterim. Bu sıfatlara sahip olmadığını ispat etmek için harcadığın enerjinin sana kalması bir yana, duygunla barışıyor, karakteristiğini daha stressiz devam ettiriyorsun(pintiyim, para konularına girmeyelim, deyince güzel sonuçlar alınıyor), gerekiyorsa da kendini değiştirmeye daha uygun bir zeminde başlamış oluyorsun.

Hatta Rekürsion’un bir yazısında şu sözü görmüştüm de, kusurlarımı daha bir sever olmuştum.
“hatalarını kullan, kusurlarını kullan o zaman bir star olursun”

Not: Gençliğimin bir bölümünde hayranı olduğum, siyasetime yön veren Necmettin Erbakan vefat etmiştir. Manen ellerinden öpüyor, kendisiyle cennet arkadaşlığı diliyorum.

öncelikle kusur nedir tanımını yapalım. kusur eksiklik,noksanlık demektir.Rekürsion’dan alıntı sacma geldi. hatalarını kullanırsan ve onlardan ders çıkartırsın hayat yolunda başarı katedersin ama bir insan eksikliklerini kullanarak nasıl star olur anlamış degilim.bence bu gelişmenin önünü tıkayan bir mazarettir.eksikliğim var ama ben mutluyum. ben buyum işine gelirse... vs. demekle işin içinden sıyrılıyorsun. ilginç..

melisaa;bt5382' Alıntı:
öncelikle kusur nedir tanımını yapalım. kusur eksiklik,noksanlık demektir.Rekürsion�dan alıntı sacma geldi. hatalarını kullanırsan ve onlardan ders çıkartırsın hayat yolunda başarı katedersin ama bir insan eksikliklerini kullanarak nasıl star olur anlamış degilim.bence bu gelişmenin önünü tıkayan bir mazarettir.eksikliğim var ama ben mutluyum. ben buyum işine gelirse... vs. demekle işin içinden sıyrılıyorsun. ilginç..
Kolay kolay kimsenin kendiyle yüzleşemediği bir dünyada, kusurlarımı kabul makamındayım... Burası gelişmek için çok uygun bir nokta, gelişme konusunda ikna olmamışlar için de huzurlu, stressiz bir ortam... Yani nerden baksanız güzel :)

kusursuz insan yoktur neticede...
Geçen gün Canan(biraderin eşi), bana her yemeğe bir kusur buluyorsun, dedi. Ben de: Bulurum, huyum bu
aslında bulunan kusur yemeğe olsun değil mi :) sonucunda tuzlu yada tuzsuz desende yiye yiyip ellerine sağlık deniyor yaaa...
kalmıyor kusur bulunan yemek bile...
birde...canan yine iyi bir tepki vermiş...
kalk o zaman kendin yap deseydi yine iyi gelinmiş :)
Ben olsam duruma göre böle bir tepkiyi verebilirdim...;)
madem beğenmedin sen iyisini yap biz görelim diye:p

“hatalarını kullan, kusurlarını kullan o zaman bir star olursun”
aslında güzel söz ama nasıl kullanacağına bağlı kusurlarını eee buda zeka gerektiriyor....
ama insanları olduğu gibi kabullenmek bence daha iyi,çünkü kusur kullanan herşeyi kullanabilir menfaat ve çıkar uğruna...
buda hoş bişi olmasa gerek....
kimi gözyaşını kullanır kimi aklını kimi iyi niyeti...vs... uzar gider liste...

Bende hi bir şeyi beğenmiyormuşum:eek: Herşeye kusur buluyormuşum :eek:
İyi ve güzel olanı eleştirmeyeceğimi ben biliyorum!
İnsanlar bilmiyor...

Üst Alt