Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Lazerle göz tedavisi yaptıran var mı?

denizkızı

Aktif Üye
Konular
19
Reaksiyonlar
4
Öncelikle konuyu yanlış yere mi açtım tam emin olamadım,bakındım ama en uygun başlık burası gibi geldi...Neyse benim öğrenmek istediğim şu;lazerle göz tedavisi yaptıran var mı ? Lazerle göz tedavisinde sosyal güvenlik kurumu ödeme yapıyor mu yada masrafları karşılıyor mu yoksa tüm parayı kendi cebimizden mi ödüyoruz ? Yakın zamanda lazerle göz tedavisi olanların ücret konusunda ne kadar ödediklerini yazabilirler mi ?

Birde buna ek olarak lens kullanımda aynı şeyi sormak istiyorum,ücret konusunda fikri olan ve sosyal güvenlik kurumunun lens ödemesini kapsayıp kapsamadığı hakkında bilgisi olan varsa ve yardımcı olursa sevinirim.

1 yıl önce lazer oldum.sgk sadece muayenede az katılım payı sağladı.(120 tl muayene, sgk'lı olduğum için 60 tl aldılar.)
ben dünya göz hastahanesinde ilasik oldum.toplam 2000 tl ödeme yaptım.bana euro üzerinden fiyat söylediler.o günün kuruna göre türk lirasını istiyorlar.

bende 2005 te dünya göz hastanesinde göz tedavisi oldum.gözlüklere veda ettim.özel ücret ödedim.800 euro..........

Lazer ameliyatıyla gözlüklerimden kurtulabilir miyim? Hangi hastaneyi önerirsiniz?

merhaba arkadaslar 7 senedır gozluk kulanıyorum su anda gozluk numaram sağ _7.00-2.00 /sol _5.00-1.50 artık fazla degısme olmuyor numaralarda ben lazer amelıyatı olmak ıstıyorum ama hangi hastaneler bu konuda tercubelı ve riskleri nedır malıyetı ne kadara cıkıyor sosyal gavencem genel saglık sıgortası bu numaralar lazer amelıyatı yapılabılıyormu.

Yusuf o konuyu berber cafer e sor o yaptırdı

Bu ameliyat mucize yaratmıyor önce bunu aklınızda tutun ve çok fazla umutlanmayın. Ben 2003 yılında Bahçelievlerdeki İstanbul Göz Hastanesinde oldum. Tavsiye etmiyorum bu hastaneyi hiç memnun değilim ameliyatımdan. Hastane personelinde de iş yok sevimsiz ve ilgisizler.. Ben adımımı atmam artık oraya başkalarını bilemem. Gözlüksüz görme oranım her iki gözde de %30'du.. Astigmat ve karışık miyopum vardı.. Hala varlar o ayrı konu.:) Özele giriyor bu ameliyat lükse yani bu yüzden sağlık güvencenizin faydası yok.. 2003'de 1000 liradan başlıyordu benim ki kampanyaya denk geldiğinden türk parasıyla 800 liraya oldum. Dolar üzerinden fiyatlandırılıyor nedense!

Ne olur bu ameliyattan sonra, gözlükten kurtulursunuz evet, ama az, ama çok geri dönüşlerde olabilir. İyileştirme değil, düzeltme ameliyatı bu.. İyileştirmiyor, düzeltiyor o kadar.. Dünya göz hastanesini öneriyorlar genellikle.. Ben araştırma yaparken önermemişlerdi, sonradan dediler iyidir o hastanede diye..

Bence biraz gözün durumu, biraz şans, biraz hastane, biraz doktor hepsinden biraz biraz olacak.. Sadece hastaneyle bitmiyor.. Birinin memnun kaldığı yerden bir diğeri kalmıyor..

Ben şuan gözlüğe ihtiyaç duyuyorum mesela.. Ama ameliyattan önceki gibi olmazsa olmaz değil gözlük.. Kendimi idare ediyorum gözlüksüz.. Ameliyatın tek faydası bu yani. Gözlük bağımlılığı bitiyor, beklentinizi küçük tutarsanız, yani cam gibi göreyim demezseniz olun bu ameliyatı.. Ameliyattan sonra göz kuruluğu yaşayacaksınız.. Suni göz yaşı damlası kullanmanız gerekecek.. Her ameliyatta risk var, yüksek tansiyon sorununuz varsa doktorunuzla konuşun.. Ameliyat esnasında tansiyon yükselmesi sorun yaratabilir denmişti bana, retina yırtılması gibilerinden..

bende bu konuda başlık açmıştım ve az buçuk internet üzerinden araştırma yaptım genellikle önerdikleri dünya göz hastanesi ama ben izmirde olduğum için burda dünya göz hastanesi yoktu ve kaşkaloğlu göz hastanesini tavsiye ettiler.öncelikle muayenede uygun olup olmadığınız tespit ediliyor ve sonra bu işlem uygulanıyormuş.ücret olarak 2 yere sordum biri 1000 dolar dedi diğeri 1290-1390 euro arasında değişiyor dedi.tabi birde muayene ücreti var ve hiç bir şekilde sigorta karşılamıyor.sonuçtan memnun olanda var olmayanda.daha sonrasında gözde ilerle olursa yeniden gözlük kullanmak gerekebiliyormuş.ben düşünüyorum ama dediğim gibi önce uygun olup olmadığım için muayene olmam gerekiyor.ücret biraz pahalı olduğundan hala beklemedeyim :)

Burda ameliyattan sonra dolmuşa/arabaya binip eve gitmen değil 5-6 sene içinde gözünde neler olacağı önemli.. şöyle anlatayım şuanki yaşında ameliyat olmak ile 5 sene sonraki yaşınla ameliyat olmak aynı değil göz derecesinin büyümesi vücudun büyümesi ile doğru orantılı büyümen durmadan ameliyat olursan göz derecesi yine artabilir.. göz numaralarınız kaç? miyop mu astigmat mı?

internette forumlarda yazılanları okuduğumda seneler geçmesine rağmen çoğunlukla memnun insanlar ama dediğiniz gibi vücudun büyümesiyle orantılı göz ilerlemesi oluşunca haliyle göz derecesi yeniden artıyor ve yeniden gözlük kullanmaya başlamak gibi bi durum oluşabiliyor.ben miyopum 4.5 ve 5 göz derecem ayrıca derecesini bilmiyorum ama astigmatta var gözlük taşımak çok yoruyor inceltilmiş cam almak falan derken bide masrafı çok fazla oluyor lensde gözleri tahriş etmesi bakımından sıkıntılı diye duydum lazerle tedavi iyi bi yol gibi ama bilemiyorum

bana kalırsa ameliyat riskli.. kesin tedavisi yok bunun sadece gözdeki numaraları düzeltiyor buda ileride ne olacağı belli değil numaralar tekrar aynı yere gelir mi bilinmiyor sonuçta gözlük takan göz doktorları neden ameliyat olmuyorlar? Türkiye'nin en büyük 3-4 üniversite hastanesinden birisinin göz bölümü başkanı adam ben gözüme lazer yaptırmam diyor ismini veremem ama o doktora bir arkadaşım muayene olupta lazer ameliyatı tavsiye etmediği halde kendi isteğiyle dünya göz hastanesine ameliyat oldu 2004-2005 senesinde sanırım arkadaş 2 sene sonra gözlük takınmaya başladı anlaşıldığı üzere lazer ameliyatı işe yaramadı aynı zamanda gece görüşünde azalma oldu diyor yani gündüzleri iyi görebiliyor, geceleri gündüz gibi düzgün göremiyormuş.. Ameliyat olan hastaya göre bu gibi durumlar değişiyor tabiki.. bende 16-18 saat bilgisayar başında olduğum için bazen bilgisayar başında gözlük takıyorum bazen lens takıyorum belli olmuyor benim gözlerim sol 0,75 sağ 0,50.. bausch lomb marka lens kullanıyorum gözleri tahriş ediyor diyenler iyi sallamış :) lens senelerdir kullanıyorum bir sıkıntı yok önemli olan doğru lens + doğru lens solüsyonu :) bausch lomb lens + bio true veya opti free lens solüsyonu kullanıyorum.. şuana kadar lens takmadın sanırım sen? sana johnson and johnson marka lens tavsiye edebilirim.. neden? senin gözlerin miyop tabi bunun yanında biraz astigmatta var.. deneme amaçlı lens alabilirsin.. deneme amaçlı lensleri ücretsiz veriyorlar zaten.. johnson and johnson dışında bausch lomb markayı öneririm.. ameliyatla ilgili araştırmaların hala devam ederse son olarak aşağıdaki linkte göz doktorunun forum sitesi var oraya konu açıp kendisinede danışabilirsiniz..
GÖZ DOKTORLARI / HASTALIKLARI / LAZER TEDAVISI FORUM - vBulletin

İnsan neden gözlükten kurtulmak ister ki?..:) Mesela ben göz makyajını çok severdim gözlük yüzünden göz makyajı yapmanın bir manası yok der sıkıntı ederdim, o yüzden isterdim, gözlükten kurtulmayı bir çok nedenden biri bu sadece tabi..:) Şimdi hiiç hevesim yok göz makyajına o ayrı konu..

Sonra soğuklarda sıcak bir ortama girince pooof diye buharlanma olayına uyuz olurdum..:D.. Sinir olduğum anlaşılmasın diye espiriye vururdum "silicekleri de unutmuşum evde" diye..:) Tüm bu estetik kaygının dışında aslında en önemlisi ve kolay kolay söylenmeyeni hatta saklananı "dışarda yalnızken aniden bişi olursa gözlüğe, kırılırsa" hadi şimdi cep telefonları var ararsın birilerini gelir almaya biri seni, eskiden o da yoktu.. Gözlük kullanan ileri derecede miyopu olan insanlarda hep bu korku olur..

Bu ameliyatı olacaklara tavsiyem estetiğini geçin bi tarafa, sadece "gözlüğüme bişi olursa ne yaparım" korkularınız varsa o korkudan kurtulmak için olmaya değer.. İlk yorumumda da dedim "bağımlılıktan" kurtulursunuz, ama gözlükle gördüğünüz kaliteden eksiği olur fazlası olmaz bunuda bilerek olun bu ameliyatı..

Çok titiz bir ön muayene yapılıyor. Galiba kornea idi belli bir kalınlık aranan.. Eminde değilim ama gözün bir tabakası diyeyim ona ben istenilen kalınlıkta olmazsa yapılmıyor bu ameliyat. Mesela uzun yıllar sert lens kullanmış kişilerde oluyormuş incelme, onun için riskli grubunda lens kullananlar..

Sizi bilemem, ama ben ne memnunum bu ameliyatı olduğuma nede pişman!.:) Pişman değilim en azından yastığım altnda bir gözlük yok, yangında ilk kurtulacaklar listemin başındaydı gözlük.. Memnun değilim, çok çabuk yoruluyor gözlerim ve fluğ görüyorum o zamanlarda..

Aslında az görmek birazda işime geliyor.. Herşeyin azı iyidir, bence tabi.:)

Bacıbey, ben de yaptırdım o operasyonu, ama göz yorulması,arada flu görme,göz kuruluğu falan gibi sorunlarım yoktur.
Hem de sizinle aynı hastanede,Bahçelievler'deki İstanbul Göz Hastanesinde yaptırdım.Sizden birkaç yıl da önce yaptırdım tam tarihi hatırlamıyorum.
Bu operasyonda önemli unsurların başında doktor gelir.
Ben her ne kadar İstanbul Göz Hastanesi'nde yaptırsam da doktorum o hastaneden değildi,dışardan çok iyi konusunda iyi eğitimli ve tecrübeli bir doktordu.
Ameliyatları için o hastanenin altyapısını kullanıyordu.
Damla olayı,ameliyatı izleyen bir haftalık bir süre içindi.
Bir arkadaş gece görüşünde azalmadan bahsetmiş,ben de öyle bir sorun da yok. Sadece operasyonu izleyen bir hafta- 10 gün gibi bir süreçte gece ışıklar olduğundan büyük,etrafı haleli şekilde görünüyor. Zaten doktorum operasyonu izleyen 15 gün gece araç kullanmamam için kesin bir dille uyardı.
Kısaca ben geçen 15 seneye yakın süre için de hiç pişman olmadım.
Derecenin nüksetmesi operasyonun yapıldığı yaşla ilgili.
20 li yaşlara gelmeden,vücut gelişimini tamamen tamamlamadan yaptırılması bu tür durumları doğurur.

Ufuk bey, benim ameliyatımı yapan doktorda Amerika'da eğitim almış, konusunda uzmanmış denildi. Ben o hastaneye başka bir doktor ile gittim. Yaşam hastanesinin doktoruydu. Sonra Samsun'a dönünce şikayetlerim devam ettiği için(ışık çakmaları, sineklenmeler, göz kuruluğu, göz kararmaları vs.) fakültenin en iyi hocalarındandır denilen bir isme gittim. Bana yanlış ameliyat edildiğini söyledi, doğru çizilmemiş denildi.. Çizememiş hain doktor..:) Onca çektiğim sıkıntı stres kar kaldı yanıma..

Diyorum, biraz doktor, biraz şans, biraz hastane, biraz gözün durumu hepsinden olacak biraz biraz.. Birde o zamanlar akıl edip sormadım ama göz sorunu ırsi bir olay ise belkide çok iyi sonuç alınamıyordur bu yüzden..Bu tamamen benim atmam kafadan tahminim yani.. Benim anne tarafında miyop olan çok da..:)

İkinci bir ameliyatıda tavsiye etmiyorlar..Zaten ben gözlük takmaya razıyım artık, bir daha o stresi yaşamak istemiyorum.. Seve seve takarım gözlüğü valla hiiiiç sorun değil artık..:)

Suni göz yaşı damlasını sürekli kullanmam söylendi ama o kadar bıkmıştım ki çok fazla devam etmedim.. Damlaymış, doktormuş, gözlükmüş aman aman dediğimden.

Sizin şansınız varmış,herşey yolunda gitmiş.. Ben buna da şükür diyebiliyorum sadece..:)

benimde yakınımda lazerle bu tedaviyi yaptıran var oda hiç bir şekilde sıkıntı yaşamadığını söyledi ve 5 yıldan fazla bir süre önce yaptırmıştı..doktorların neden bu tedaviyi uygulamadıklarına gelirse bir doktorun ağzından açıklamasını yazmışlardı gözde ufak oynamalar olabiliyormuş yani yakın mesafede gözünüzün adapte olması gereken bir işiniz varsa görmede sorun yaşayabiliyor yanlışlık yapabiliyormuşsunuz yine bu durumla örnek olarak bir blogda bu tedaviyi yaptıran bir kişi elektrik elektronik işiyle uğraştığını ve bu tedaviden sonra çok zorluk yaşadığını odak noktası belirleyemediğini yazmıştı yani benim günlük hayatımı etkilemeyecek bir durum göz doktorlarının meslek hayatlarını riske atması demek bu yüzden bu yolu tercih etmiyorlarmş...gece görüşü konusunda da çoğunluk aynı şeyi söylüyor yani gece görüşünün azaldığını ve tabi gözlerin ışığa hassasiyeti çabuk yorulmasıda ek olarak yaşanan sıkıntılar çok az bir kesimde buna benzer şeyleri sadece belirli bi süre yaşadığını sonra kaybolduğunu söylüyor...elbetteki gözünüzü iyileştirmiyorlar yani yeniden derece yükselebilir ve yeniden gözlük takmak gerekebilir yinede sabah uyanınca gözümü açtığımda her yeri bulanık görmeyecek olma ihtimali insana iyi geliyor riskleri düşünmezsek...çok uzun zamandır denize gitmedim ama eski zamanlarda birde onun sıkıntısı olurdu suda biraz açılsan kıyıyı göremezsin biri yanına gelse dibine kadar girmeden tanıyamazsın falan...lens hiç kullanmadım evet len kullanmak için nasıl bir adım atılır ne seçilir tam bilemiyorumda önce lens kullanma konusunda karar vermiş sonra lazer tedavisini araştırmaya başladım..lens kullanmanın bana ne kadara patlayacağını hiç bilmiyorum ki benim için önemli bir konu maliyet... lens solüsyonlarının çok pahalı olduğunu ve cebimizden ödemek zorunda kaldığımızı duymuştum ama hep duyma benimki :) zaten bu lazer işi beni biraz aşıyor lensi hesaplı bulursam ve becerebilirsem o konuda bi şeyler yapmayı düşünüyorum ama dediğim gibi gözde tahriş batma hissi ve maliyette o konuda net bilgim olması gereken şeyler mesela mysterious lens kullanmak sana ne kadara patlıyor yada astigmatın lenste çözümü oluyor mu bilgin var mı ayrıca teşekkürler cevap yazan tecrübelerini bilgilerini paylaşan herkese

denizkizi_84 Lensler için önce göz doktoruna muayene olup ölçü ve çaplarını alacak, bir haftalık deneme amaçlı lens kullanacaksın doktor uygun olup olmadığına cihazlardan bakacak ona göre sana bilgi verir. Doktor uygun görürse bir haftadan sonra yeni lensleri kullanmaya başlarsın ama ilk bir-iki hafta takmakla zorlanabilirsin :) Benim ilk hafta iki saatte taktığım zamanlar oldu şuanda 10 saniyede takabiliyorum :) Günlük sabah tak gece çıkar lenslerden alacaksınız.. haftalık ve aylık gözde kalan lensler biraz risklidir gözde çabuk kuruma, batma yapabilir uykuda iken rahat olmaz diye doktor tavsiye etmedi.. Eğer bilgisayar başında ve kapalı ortamlarda çok fazla kalıyorsan şuanda çevremdeki arkadaşlar johnson and johnson firmasının lensleri iyi diyorlar.. 1 adet sağ sol lens nazik, temiz ve dikkatli kullandığınız sürece 4-6 ay gidiyor.. stokta şuanda 4 çift lensim kaldı :) ben bausch&lomb markadan memnunum gözde hemen kuruma yapmıyor. Ayrıca, astigmat gözler için şuanda renkli lens yok, miyop gözler için renkli lens var.. Ama senin göz çap ve ölçülerine göre farklılık gösterebilir mesela benim çap yani BC 8,5 ise johnson and johnson firmasının lenslerinin çapları 8,6 - 8,7 falan var.. diğer lens markaları iyi değil gözde çabuk kuruma yapıyor.. Fiyatlara gelince araştırmadan bir yerden almamanı tavsiye ederim gözlükçüler biraz kazık atıyorlar, bazende doktorlardan sipariş verebiliyorsun (doktor sipariş verirse) tabiki örnek : yıllık bausch&lomb (6 çift toplam 12 adet. 6 adet sağ, 6 adet sol) gözlükçüde 240 TL ise doktorda 130-140 TL (6 çift) aynı firmaya sipariş veriyorlar :) aynı fiyata ben lensmarket.com sitesinden sipariş veriyorum. lensmarketten sipariş verirseniz yanında 350-355 ml.lik solüsyon hediye ediyorlar ama gözlükçüler öyle hediye falan vermiyorlar kazık atıyorlar.. hem lens, hem solüsyonlarıda lensmarket.comdan alıyorum.. şuanda opti free express 355 ml lens solüsyonu var 19,90 TL fiyatı kargo dahil türkiyenin her yerine 1 günde ulaştırıyorlar bu solüsyon 1,5 aydan fazla gidiyor.. aynı solüsyon gözlükçüde 30 TL düşün yani.. lensmarketten lens siparişi verirken firmayı aramalısın direkt sipariş verirsen stoklarda olmayabilir ben önce arayıp depolarda olup olmadığını soruyorum en son lens siparişi verirken sol gözüm için stokta kalmamıştı 3 hafta beklemiştim yurtdışından gelmesi için.. ben sabah takıp akşam eve geldiğimde çıkarıyorum evde gözlük takıyorum bazen dışardada gözlük takıyorum.. Lensleri takarken temizliğe önem verirsen herhangi bir riskle karşı karşıya kalmazsın, ellerini sabunladıktan sonra el havlusu ile değil peçete şeklinde el havlu kullan yani elinde tüy bırakmayan bir havlu olacak aynı şekilde çıkarırkende yapacaksın, sabah tak gece çıkar ertesi günü lens kabındaki aynı solusyonu kullanma her gün değiştir :) Gözlüğünü götürüp ölçüldükten sonra vermezler sanırım çünkü risk almak istemez gözlükçülerde doktor reçetesi olmadan vermiyorlar bazıları. Ama tavsiyem doktora çıkmadan alma derim çünkü gözlükçü senin gözlerinin çapını nasıl ölçecek? göz çapını bilmeden adam sipariş veremez o yüzden doktor reçetesi gerekli.. biraz uzun oldu sormak istediğin bir şey olursa sorabilirsin aynı şekilde çevremde erkek olsun kız olsun bazıları lens takıyor mesela ingilizce öğretmeni bir kız arkadaşım var onun gözleri 5,5 - 6 numara yıllardır lens takıyor, lazer ameliyatı için doktoru riskli ve kesin olarak değil geçici olarak düzelir demiş o yüzden bulaşmıyor.. sadece evinde gözlük takıyormuş..

2007 yılında dunya göz hastanesinde lazer oldum ameliyattan once - 2,5 miyoptu gözlerim
2009 yılında tekrar -0,25 ten basladı şuanda 2012 yılında - 1,25 gözlük takıyorum.

Ağustos 2014 de lazer ameliyatı oldum..Sgk sadece muayene ücretinin belirli bir kısmını karşılıyor..Ameliyat için 2400 tl ödedim tabi bu o günki euro nun fiyatına göre değişiyor..eKartal göz reklamları falan hep yalan gözünde 0.25 0.50 gibi bi oranda gene bi kusur kalıyor tabi bu normal gören insanlardada var..Hastahaneden ve doktorumdan memnun kaldım inşallah ilerde de bi sorun oluşmaz..

Şuanda lazer ameliyatı olan ve hastane onerebilecek olan var mı 2012 de ameliyat olanlarin gözü nasıl inşallah iyidir

Ben olalı bir 20 yıl olmuştur pek bir sorunum yok.
Sağda 0,75 - 1.0 gibi bir miyop oranı var gözlüğe ihtiyaç duymuyorum, solda da hemen hemen aynı oranlarda hipermetrop oluştu yaşa bağlı olarak yaşım 46.
Birinde uzak birinde yakın ve ufak kusurlar olduğundan birbirlerini idare ediyorlar gözlüğe ihtiyaç olmuyor.
Ben İstanbul / Bahçelievler İstanbul Göz Hastanesinde olmuştum ancak doktorum o hastanenin doktoru değil, sadece bu alanda ihtisasını ilerletmiş tecrübeli bir doktordu sadece hastanenin alt yapısını kullanıyordu.

Öncelikle cvp için teşekkür ederim bende Dünyagöz mu istanbul göz mu Beyoğlu devletmi diye düşünüyorum sonra acaba olmasammi diye düşünmeye basliyorum çok kararsizim siz doktorunuzu nasıl buldunuz peki hastaneye mi gittiniz özel mi ayarladiniz

Bilgi veren arkadaşlara teşekkür ederim. Her şahısta ameliyat farklı sonuçlar doğurabiliyor. Kiminin hiç şikayeti yok kimi farklı sorunlar yaşamış. selametle...

Merhaba bende bir çok yorum okuyarak ve çevremde lazer ameliyatı olanların sonraki durumlarını araştırarak bir karar verip 4 aralıkta dünya göz hastahanesinde ameliyat oldum.Şu an ameliyatımin üstünden 2 gün geçti.Ameliyatı saat 17:00 gibi oldum.19:30 - 22:00 arası ciddi anlamda gözümde yanma actigimda da batma oldu.Cok sukur fazla sürmedi.Daha uzun sürenlerde olabiliyormuş.Saat 23:00 gibi gormem netleşmeye basladı.Ertesi gün sabah kalktigimda sağ gozumde biraz batma ve kanlanma olustu.Kontrole gittigimde doktor geçici oldugunu söyledi.Bugun ise sol gozümde biraz batma oldu ama aksaminda suan iyiyim sukurler olsun gorusumde net.Soylenildigi gibi gece arabada falan bir rahatsizlik hissetmiyorum.Sadece gunduz dışarıda bazen gunes gozlugune ihtiyaç olabiliyor.Ameliyat olmadan oncede disarida gunes varsa veya isik fazlaysa gozlerim rahatsız oluyordu.Velhasıl ben ameliyattanda doktorumdanda çok memnunum.Merak eden olursa doktorumun ismi FEHMİ AYDOĞAN.Bunlari yazmamın sebebi bende cok yorum okudum ve insan bu ameliyattan once cok tedirgin ve kararsız oluyor.Bu arada gozlerim sağ 3 sol 4 miyoptu inşallah yardımcı olabilmişimdir.

Zamanında gözlük ve lensten kurtulmak için lazer ameliyatı hakkında internetten çok şey okumuş, işlem öncesi ve sonrası süreçle ilgili bilgi edinmeye çalışmıştım. çok fazla kişi yazmamış bu konuda yaşadıklarını. Tek kaynak Ekşi Sözlük gibi. Geç olsa ben de yazdım. Buyrun:
Bayan Novoluni: Excimer Lazerle Lense Veda Hikayesi

Üst Alt