Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Lenfoma teşhisi olanlar deneyimlerinizi paylaşır mısınız?

Crnktnk

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Herkese merhabalar,

Babam 3 aydır teşhisi konulamayan şikayetlerle mücadele ediyor. İlk 1.5 ay hangi doktora gitsek soğuk algınlığı denildi fakat asla geçmiyordu. Babamı ikna etmek kolay olmadı çünkü 3 doktor soğuk algınlığı teşhisi koyunca oda buna inandı. Şikayetler azalmadığı gibi gitgide arttı. İştahsızlık diyeceğim ama iştahsızlık ötesi hiçbir şey yiyememe, ciddi bir kilo kaybı (11 kilo), gece terlemeleri ve ateşlenmeler ve mide bulantısı ile belirtiler devamlılık gösterdi. Dayanamadığı bir gün acile gittiğimizde hastaneye yatışımız yapıldı tüm tahlilleri ve pet çekimi yapıldı. İltihap çok az yüksek çıkmıştı ama pet sonuçlarımız temizdi. Havaya uçtuk tabi ki sevinçten. Ancak doktorumuz biyopsi istemedi. Eve çıkardı bizi ve her şey kaldığı yerden devam etti üstüne bir de nefes daralmaları ve öksürükler başladı. Biz sonuçlar temiz diye seviniyoruz tabi ta ki iyi bir onkoloji prof. bulana kadar. Sadece babamı gördü şikayetleri dinledi ve ''tecrübelerime dayanarak söylüyorum bu lenfoma hemen biyopsi alalım'' dedi. Biyopsi yapıldı sonuçları bekliyoruz. Bu hastalık bu aşamadayken iyileşme oranı nedir en çok bunu merak ediyorum. Çok yazı okudum çok araştırma yaptım ama hastalığı atlatan insanlarla da konuşmak eminim daha aydınlatıcı olacaktır. Şuan ki şikayetlerimiz;

-Mide Bulantısı
-İştahsızlık
-Kilo kaybı
-Gece terlemesi ve ateşlenme
-Öksürük
-Halsizlik

Bu arada lenf nodlarında büyüme karın bölgesinde olduğu için teşhisi çok gecikti.

Merhabalar. Babam yaklaşık 2 yıldır Çölyak tanısı sebebi ile çölyak diyeti uyguluyordu. Daha sonra durumu kötüleşti ve teşhis koymaları oldukça zor oldu. Belirtileri aynı olduğu için herkes çölyaktan bahsetti ancak 4 ay sonra türlü testler, pet çekimi ve biyopsiden sonra lenfoma teşhisi konuldu. Bu iki hastalığı bir arada yaşayan var mı? Çünkü doktorumuzun söylediğine göre çölyak lenfomaya zemin hazırlayan bir hastalıkmış. Hastalığın klasik hodgkin lenfoma 2B evrede olduğunu söylediler. Yalnızca karın boşluğundaki lenflerde olduğu bilgisi verildi. Biz çok zor bir süreçten geçiyoruz. Yediği hiçbir şey bağırsaklar ve mide tarafından kabul görmüyor. 2 kür kemoterapi aldık yarın pet çekimi var ona göre yolumuz belirlenecek. Aylardır doğru düzgün gıda almadı mama ile besliyorlar. Yemeye çalıştığı zaman istifra ediyor. İki hastalığın bir arada olması bizim tedavimizi oldukça zora sokuyor. Benzer durumu yaşayanlar varsa bilgi almak istedim. Şimdiden teşekkür ederim.

Üst Alt