Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Libre kullanan diabetliler deneyimlerinizi yazar mısınız?

Navy Blue

Yasaklı Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Su son gunlerde libre kullananlara sık sık rastliyorum. Parmak ucu kanina ihtiyac duymadan olcum yapan bu yenilik muthis.Kullanan varmi burada? 4-5 Yaslarinda akilli bir bidigimiz var armak delmesi sorun oluyor surekli onun adina kullanan varsa bilgi alabilirmiyim.

Balımefilim
Bu bayramda yurtdışından tatile gelen bir arkadaşım sayesinde bu cihazla tanışma fırsatı buldum. Kendimde diyabetli oldugum için bayağı bi ilgimi çekti.
Alet iki parçadan oluşuyor,birincisi okuyucu bölümünün oldugu ve bizim kullandıgımız kan ölçum cihazına benzer ana cihaz,
Birde vucuda yapıştırılan metal para büyüklügünde bir aparat'tan oluşuyor.
Bu aparatın tam ortasında yine bizim kullandığımız kan ölçme kaleminin agzındaki gibi bir ignesi var ve bu aparatı kalıcı olarak insülün vurundugumuz göbek veya kolumuzun arkasındaki kaba ete ortadaki ignesi girecek şekilde yapıştırıyoruz ve o aparat orda 14 gün boyunca kalıyor.
Ölçümü ise,vucudumuza kene gibi yapıştırdığımız aparata ana cihazı 10 cm kadar yaklaştırarak ekranda görebiliyoruz.
Olay bu,
Ama gelelim asıl olaya,arkadaş cihazın 170 euro oldugunu,vucuduna yapıştırdığı aparatıda 60 euro'ya aldığını ve her 14 günde bir mutlaka bu aparatı değıştırmek zorunda oldugunu
Yani yılda 365/14=27 tane aparatında, tanesi 60*27 =1620 euro
olduğunu ve bu 1620 euronunda
1620 *4 tl=6480 tl oldugunu
6480/12=540 aylık maliyetı olduğunu duyunca,ki şahsen ben aylık 520 lira 2022 maaşı alan ve onunla geçinmek zorunda olan biri oldugum için,
Şuan kullandıgım ölçüm cihazına dua edip,bunada şükür dedim.

Balımefilim
Öncelikle teşekkürler.
Bildiğim kadarı ile halen yurtiçinde satışa çıkmamış,kullananlarda yurtdışından eşdost vasıtasıyla getirtenler.
Çocuklar içın pek kullanışlı olacağını düşünmüyorum,zira bir yara bantına 1 saat tahammül edemeyen bir çocuk kolunda sürekli bir aparatı taşırmı acaba merak ediyorum.

Tip1 diyabet gruplarinda kullanan cok var. 1-2 aydir tr de tedarik edilmeye de baslandi.ancak dusuk ve yuksek sekerde cok fark gosterdigi soyleniyor.benim sorunum hipoglisemiler oldugu icin almayi dusunmedik. Dexcom um cok daha net sonuclar verdigi soyleniyor ancak maliyeti daha yuksekmis.
Bunlarin disinda medtronic insulin pompalari artik sensorluymus ve butceniz uygunsa 640 g ler hipoglisemide insulin gondermeyi durduruyor yuksekte de alarm veriyormus ayni zamanda sensorlu tabii.

Üst Alt