Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Linus Danışmanlık hakkında yorumlarınız?

çamlıca

Üye
Konular
46
Reaksiyonlar
0
6 yaşındaki oğlumu buraya götüreceğim,[FONT=sans-serif] [/FONT]Linus Danışmanlık . Ankara Ayrancıda.
Tecrübesi, bilgisi olan var mı?
Teşekkürler. MeTePe

çamlıca

Sahibi benim eski çalışanımdır... Mükemmel bir eğitimci ve işitme konuşma terapistidir. Gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz. Bana nereye gideyim diye sorsanız zaten oraya gidin derim.

Ama özel kurumdur... devlet desteği yok.

MeTePe

Otizm şüphesi için gidiyoruz. Mavi yıldızlara götürüyoruz ancak maalesef fazla ilerleme yok. Daha çok işin para yönüyle ilgililer gibi.

çamlıca

Bu işler ne yazık ki parasız da olmuyor. Maliyetler çok yüksek.

Ancak Linus otizm için doğru bir seçenek değil. Egemen bey özel eğitimcidir ama asıl çalıştığı alan konuşma bozuklukları. Yine de bir gidin, fikrini alın isterseniz.

Mavi Yıldızlar bildiğim bir yer değil. O yüzden olumlu, olumsuz bir yorum yapamayacağım.

MeTePe

Otizm için bir tavsiyeniz olur mu? Okuma yazmayı tam öğrenemedi. Sene sonundayız sadece heceleyerek okuyor. Ancak harika resim yeteneği var. Sevdiği bir alanda tam bir ayrıntı uzmanıdır.
Okuma yazma için destek sunacak bir yer de işe yarar.

Beni yanlış anlamazsanız ben de aynı sektörde çalıştığım için başka kurumlar hakkında olumlu olumsuz yorumlarda bulunmam doğru olmaz.
Siz neredesiniz derseniz forumda böyle bir şeyi dile getirmem etik olmaz.

En doğrusu veli önerilerini, Ram önerilerini dikkate almanız olur.

Diğer taraftan, tanı gerçekten "otizm" yani Yaygın Gelişimsel Bozukluk ise olayın sadece okuma yazma problemine indirgenmesi doğru olmaz. Otizm bir iletişim bozukluğu sorunudur. Sorunun kendisine odaklanmazsanız, sadece eksik kalan yönleri düzeltmeye çalışırsanız verim alamazsınız. Yalnızca okuma yazma değil, iletişim becerileri ve sosyal beceriler açısından da her yönüyle desteklenmesi gerekir.

Bu arada elbette resim becerisinin desteklenmesi ve geliştirilmesi de çok iyi olur.

MeTePe

Teşekkürer. Oğlum Allah'a çok şükür çok negatif yanlarda değil. Çok daha sıkıntılı durumlar da olabilirdi.

Görüşebildiniz mi egemen beyle?

Görüşebildiniz mi egemen beyle?
Evet. Oğlumuzla biraz özel görüştü. Otistik olmadığını söyledi. Özel eğitime ihtiyacı olmadığını ancak daha yüksek seviye konuşma ve sohbetlere ihtiyacı olduğunu söyledi. Daha kompleks düşünmeyi ve bunu ifade etmeyi öğrenmesi gerekiyormuş. Yani vücut geliştirme gibi , zihnini biraz zorlayıcı üst seviyede konuşma ve sohbetlerle gelişimi ilerletmemizi tavsiye etti.
Bunu beğendim çünkü özel eğitime ihtiyacı var deyip de işi para tuzağına çevirmedi. Ciddi bir eğitimci. Amerikada eğitimler almış, sertifikaları gördüm.
Memnun kaldık. Psikolojik olarak da eşime moral oldu.

Merak edenler için de değerlendirme ücreti 550 lira.

Çok sevindim.
Dediğim gibi çok iyi bir eğitimcidir. Uzun süre bizimle çalıştı, bir kere bile yanlış bir şey yaptığını görmedim. Çok iyi çocuktur. Ben de çok severim

hatırladıgım kadarı sız oglunuza ısıtme cıhazı aldım demıstınız dogrumu hatırladım acaba
ısıtme kaybı varsa antattıgınız durumlar ılkokulun ılk sınıflarında bence cok normal
kelıme dagarcıgı tabı az olur ısıtme kaybında
kendımden bılıyorum
ama okumayı sevdırırsenız bakın okuyarak neler neler ogrenecek zamanla
otıstıgı aklına sokanın ısıtme kayıplı cocugun dunyasını bılmedıgını cok ıyı bılıyorum:(
zaten bız ısıtmesı az olanların alın yazısıdır ınsanların gerı zekalı gormesı:(

GRAHAM BELL
İşitme zorluğunda bahsettiğiniz sıkıntılar oluyor, kendim de yaşıyorum zaten.
Oğluma gelince, oğlum kısa bir süre cihaz taktıktan sonra girdiği ABR dahil testlerde temiz çıktı. İşitme kaybı yok. Mesela annesi kapıdan eve girerken, salonda otururken sesini duyuyor ve sırtı dönükken sohbet ediyorlar. Benim asla yapamayacağım bir şey

Üst Alt