Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Lokal anestezi ile ameliyat olacağım. İğneden korkuyorum. Ne tavsiye edersiniz?

ayşi

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
[SIZE=2]ben kıl donmesi amiliyatı olacağım lokal aneztezi ile ama iğneden çok korkuyorum acaba lokal anestezi uygulanmadan önce sakinleş tirici olsam sonra lokal anez tezi yapılsa acı hissedermiyim iğne girdiğinde bi cvb alabilirmiyim lütfen[/SIZE]

iyneden bu kadar neden korkuyosun ki sakinleştirici alırsan bişey olmaz ama bence bu korkunu yeneersensenin icin daha iyi ilerde rahat eddeersin

korkağım ve yenmeyi çok denedim olmuo iğneyi görun tas katı kesiliyorum sakınleştirici olursam hissedermiyim acaba :(

denedim olmuyor sakınleştirici alırsam acı hıssedermiyim lokal anestezi yapılınca :( :(

ben de iğneden çok korkuyorum 3 defa kalp ameliyatı geçirdim hala da korkuyorum yenmen çok zor canım katlanacaksın iğnenin ağrısına yapacak birşey yok ...

hissedersin tabi sakinlestirici zaten adı ustunde sakinlestirici zaten oda genelde damar yolundan yani iyneyle olan birşey ya senin icin belki coz zor ama sen hic bu zamana kadar kan filan vermedin mi okulda ası filan vurulmadınmı

kapat gözlerini derin bir nefes al hepsi bukadar bak Acıdımı:eek:

sakinleştirici damardan iğneyi sırttan yeyince koyuyo insana bnde diorum önce sakınleştiri olayım sonra uyuştursun lar lokal anestezi ile maksat lokal aneztezi inesi yaklışınca bana kalkıp halay çekmiim korkumdan :D

altı üstü basit bir ameliyat neden bu kadar korkuyorsun anlamıyorum...

ya sen bu yasına kadar hic iyne filan olmadın mı

oldum oldum da hastanedeki tum personeller beni zaptedemio kokuyorum sırttan yapcaklar :( çok acıyıo ya bnm tek istediğim ben uyuşiyim onlar iğneyi batırsın sırtıma yeterki oynamıyım bn ben iğneyi görünce korkumda aglıyorum ya ve çok hareket ediorum hareket edersem kotu olur o anda bişiy yokmu beni uyuşturucak hareket etmemem için

nasıl yani önce lokal anestezi mi ya onca uyustursun lar lokal anestezi yapsınlar ole olmazmı :'(

uyuşturmaları için iğne yapmaları lazım bana anjioda lokal anestezi yaptılar ...sanki çivi çakıyorlardı bacağıma iğnede uyuşturmadı en iyisi bayıltsınlar seni öyle iste lokal anestezi çok ağrıyor ben tavsiye etmiyorum...

ya burdakiler doktor deyilki sana cevap versin herkes yasadıgını soyluyor gorduklerini onun icin sen bunu doktorunla konus o ne diyor

ay bn çok korktum ay bn çok korktum napcam bn yaww :(

lokal anestezi felan hikaye uyuştuğu felan yok en iyisi bayıltma yöntemi...

valla canım ister kork ister korkma ağrısı çok kötü ben hatırladıkça bacağıma ağrı giriyor benden sana tavsiye lokal anestezi uyuşturmuyor beni uyuşturmadı bağıra çağıra bir saat anjio yaptılar ...

:'( olmuorum vaz geçtim ama çocuğum olunca zorlanacağım :'(

çocuk yapmazsın o zaman canım çocuk sağlığından daha önemli değil ...ben lokal anestezi midir nedir onu yaşadıktan sonra hiç bir kuvvet bana bu tür ameliyatı yaptıramaz artık doktoruna söyle bayıltsın seni en iyisi bayılma hiç birşey bilmiyorsun ...

ama bn daha yeni evleniyorum nasıl yapmam genel anestezide yaşım dan dolayı uyanmama sıkıntısı var en ii si bn olum ya valla en rahatı o :/

senin engelin nedir ...evlenmene neden bir engel yok herhalde evlendiğine göre ...sen bilirsin istersen ol ama acısına da katlanırsın 1 saat felan sürer zaten bilmiyorum belki de ben çok ameliyatlar geçirdiğim için bende uyuşturmalar felan fayda etmiyordur ...belkide senin ameliyatın çok rahat geçer...

Korkmana hiç gerek yok. Lokal anestezi çok rahat bence. Ameliyata alınmadan önce zaten sana bir sakinleştirici yapacaklar ama o da iğneyle oluyor yani kurtuluşun yok o iğneyi mutlaka yapılacaksın.

Üst Alt