Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Lupus, sjögren ve bağ dokusu hastalıkları..?

düşle

Üye
Konular
40
Reaksiyonlar
0
[FONT=sans-serif]merhaba ben zaten serabral palsiydim ki üzerine birde sle+söjogren sendirom olduğumu 4 yıl önce öğrendim. ama bazı temel şikayetlerim zaten 10 yılı aşkındır vardı. yani gecikmiş bir teşhis dolayısıyla tedavi de gecikti ve sonuçta defalarca kalp krizi geçirdim. enson durum: sistemik lupusun akut kardiak ve akciğer tutulumu vs vs...[/FONT]

[FONT=sans-serif]konuyu araştırırken kök hüçre tedavi olabildiğini okudum, araştıracağım:[/FONT]Sağlık Bilgileri: Sistemik Lupus Eritematoz Tedavisi
Famillial Mediterranean Fever • Başlık görüntüleniyor - Lupus
http://www.klinikgelisim.org.tr/kg_10_1/12.pdf

https://www.facebook.com/groups/218678778264112/

https://www.facebook.com/groups/867962813216130/
gibi guruplar var.

[FONT=sans-serif]aynı rahatsızlığı yaşayan arkadaşlardan ricam günlük yaşama dair tedavi vs deneyimlerimizi lütfen paylasarak birbirimize destek olalım. ruh durumuzu geliştirdiğimiz, mücadele yöntemlerimizi, ilaç ve olumlu olumsuz etkilerini, hatta kan sonuçlarını etkin paylasarak birbirimize olası ip ucu verelim. böylelikle hem hastalığın tanınarak tedavisinin geliştirilmesine hem de yaşam kalitemizin artmasına katkıda bulunabiliriz...[/FONT]

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi
İç Hastalıkları Anabilim Dalı
Romatoloji Bilim Dalı

Romatoloji Ünitesi'nde romatolojik hastalıkların tanı ve tedavisine yönelik poliklinik hizmetleri ve klinik çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Bölümümüzde tanı ve tedavi açısından değerlendirilen hastalık gruplarının açılımı daha ayrıntılı olarak iltihaplı eklem hastalıkları (romatoid artrit), iltihaplı bel romatizması (ankilozan spondilit), sedef romatizması (psöriatik artrit), bağ dokusu hastalıkları, sistemik lupus eritematosus, antifosfolipid sendromu, skleroderma, inflamatuar kas hastalıkları (polimyozit/dermatomyozit), Sjögren sendromu, damar iltihapları (vaskülitler), Behçet hastalığı,ailesel Akdeniz ateşi, osteoporoz ve osteoartrit gibi hastalıkları içermektedir.

Bölümümüzde poliklinik hizmetleri 4 muayene odasında verilmektedir. Hastalar asistan ve uzman doktorlar tarafından hikaye ve muayeneleri yapıldıktan sonra, gerekli hallerde öğretim üyeleri tarafından da değerlendirilmektedir. Hastaların yukarıdaki hastalıklarla ilgili laboratuvar değerleri de aynı düzen çerçevesinde yapılmaktadır. Hastalara uygulanacak tedavi kararları uzman ve öğretim üyeleri tarafından belirlenmektedir. randevu tel. 4444444 burayla görüşüp muayene olup ona göre kararınızı verin derim, Allah yar ve yardımcınız olsun.

Merhaba geçmiş olsun. bende 13 yıldır skleroderma hastasiyim. Çok zor dönemler geçirdim ama şimdi iyiyim. Sosyal hayatımı devam ettirebiliyorum . Hastaliginizi kabullenip onunla birlikte yaşamayı ogrendiginiz zaman atlatmaniz daha kolay oluyor.

ankara üniversitesinde fmf gibi testler olmadığı için hacettepe ye başladım hayırlısı

var ayrıca romotoid ardriti andırır dayanılmaz agrılar

Merhaba kizima capada ocak tatilinde lupus teshisi koydular bu kadar ciddi ve hangi orga nasil nesilke ne siklikla tahrip edecegi belli olmayan ve henuz bu taniya uygun poliklinik acilmamis tahliller aylar sonraya atiliyor diger hastalara gec kalinmis teshis diyorlat fakat bu sekilde tum tahlillwri aylara yayarak zaten kendileri rahatsizligi hastalarin vucudunda yayilmasina sebep olarak gec teshis olusumuna sebep oluyorlar dahada dikkatli hassas itinali davranilmasi hem beni hem diger hastalari cok memnun eder diye dusunuyorum ve hatta labratuvar calismalari deneylwr olmali eminim ben de dahil bu arastirmaya maddi ve manevi destek olmaya hazir bir suru hasya yakini olacaktir ilgililere teşekkürler ahmetk0661

Bişey soracaktım ben ama iki defa atardamar fazla büzülmesinden dolayı iki defa kalp spazmı geçirdim askere alırlarmı beni

Üst Alt