Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Malulen emeklilik istiyorum. Süreç nasıl ilerlemeli?

ozdemir_1980

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
1 yıldır ilac tedavisi görüyorum. Ve sürekli işyerine rapor veriyorum. Çalısacak düzeyde değilim.
Malulen emeklilik için ne yapmam gerekiyor. Yoksa bu şekilde doktor tedavisine devam mı?

öncelikle hizmet süren ne kadar daha önceden raporun varmı bunları yazmalısın

ozdemir_1980 hocam raporun derken zannedersem arkadaş engelli raporun var mı diyor,

Eğer kamuda memursanız 18+18 aya kadar rapor alabilirsiniz, bırakın onlar bu sürenin sonunda sizi emekliliğe sevk etsin, hem çalışmazsınız hem de maaşınızı almış olursunuz.

Ayrıca, siz 12 yıl hizmet süreniz ile maluliyet için gerekli olan 5 yıl prim gün sayısı ve 10 yıl sigortalılık süresi şartlarını sağlıyorsunuz, bu durumda maluliyet için tek engel yüzde 60 ve üzeri engelli raporu kalıyor, onun kararını da sevk edildiğiniz hastane verecek diye biliyorum:

Ben de psikolojik engelliyim, benim yüzde 45 raporum var, şimdi malul sayılmak istesem sevk edildiğim hastane sağlık kurulundan Tedaviyle işlevselliği kısmi düzelen teşhisi yüzde 65 rapor oranı ya da Tedaviyle işlevselliği düzelmeyen yüzde 80 rapor oranını vermelerini bekleyecem, çünkü malul sayılmak için bir şart da yüzde 60 ve üzeri oranında rapor olması.

Bu arada malul maaşı 1500-1700 arasında bir rakam diye biliyorum, bunu da göz önünde bulundurun.

durumunu bilmiyorum ama malulen emekli olanların maaşları engelli erken emekli olanlardan daha düşük oluyor.bunları göze alman ona göre düşünmen lazım.özelini , hastalığının kısıtlılığını tahmin edemeyiz , maddi durumum bu kadar düşük emekli aylığı ile devam edebilmeni sağlayack mı? çok çok soru var.inan devlette 10 gündür zaman geçiriyorum rapor doktro hastane olayları sinirden oturup oturup ağladım ...herkese kolaylıklar diliyorum ben yanlış hastane seçmişim. hakem heyetine gideceğim çok bariz.bunu ben seçemiyorum sanırım

Arkadaşlar malulen emeklilik için başvuru yaptım sgk dosyami sorguladigimda; vrak Tipi İşlem Tarihi Açıklama
32247302 29/09/2021 SALİH DEMİREL ANKARA SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ B-11.EMEKLİLİK SERVİSİ Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış 29/09/2021 4:34 PM

Bu açıklama mevcut 1 hafta oldu daha hastane sevki için bir gelişme yok normal bir durum mu bu sıkıntı yoktur degilmi

true blue

Merhaba,Malulen emekliler SGK kurumuna tabii 4A-İşçi veya 4C-Devlet Memuru statüsünde çalışırlarsa emekli maaşları kesilir.

Ancak 4B-Bağkur statüsünde bir işyeri açarsa emekli maaşlarından %15 kesinti yapılarak emekli maaşlarını almaya devam ederken kendi işyeri ile ilgili kazanç sağlayabilir.

Saygılar.

Malulen emeklilik sürecinin uzaması

Merhaba.
emeklilik talebim tam bir yıl oldu.
Beni beklerken daha fazla hasta ettiler.
yapılan işlemler aylık bağlama servisine kadar geldi.
şimdi de sağlık kuruluna yazı yazıldı diyor.
yardımcı olur musunuz?

ozdemir_1980

1 yıl süremez. Emekliliğe temel olan raporu ne zaman vermiştiniz? CİMER'e şikayette bulunun.

Merhaba kanser tedavisi gördüm 80 rapor verdiler malüllük için başvuru yaptım mart ayında sürekli uzatıyorlar nasıl sonuç alacağım anlamadım çok uzadı

1 yıl oldu. Cimere yazdım ama e devletten son durumu kopyalayıp aynısını yapıştırmışlar.

Merhaba!
Öncelikle belirtmem gerekirse gerçekten çok yoruldum ve dayanacak gücüm de kalmadı.
Kamuda memurum ve 3 yıldır tedavi görmekteyim. Malulen emeklilik başvurusunu da 2 yıl önce yaptım. DYS üzerinden baktığımda, sonuç kısmına "Maluliyet Tespiti" yazılmış. Bu sonuç tam olarak ne anlama gelmektedir?
Hepinize sağlıklı günler dilerim.

Son düzenleme:
@ozdemir_1980,

Bu akıl alır gibi değil. Malulen emeklilik başvurusu yaptığınızda sizi hastaneye sevk ettiler mi?

Görüş olmasın sakın bülent abi sevk olmadım diyor eski raporu vermiş😜😜😜

Heyete hiç çikmadim diyor

@OturanBoğa,

Hayır, var olan bir raporum vardı ve onu göndermiştim. Şimdi de gelen evrak dosyasına Kaldırılmış diyerek sonuç kısmına "Maluliyet Hk" yazılmış.?

Üst Alt