Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Malülen emeklilik red olursa ilerde vergi indirimi ile emekli olabilir miyim?

oxzd

Üye
Konular
19
Reaksiyonlar
46
Malülen Emeklilik Red olursa ilerde Vergi indirimi ile emekli olabilir miyim?

sigorta başlangıcım: 31.07.2002

Ben sgk lı kişi için olan durumu söyledim kamuda nasıl olur bilmiyorum yanlış bilgi vermeyeyim

aranan şartlar sağlanıyorsa tabii ki. Malulen emekliliğin reddedilmesi erken Yaşlılık emekliliğine mani olmaz.

@OturanBoğa Sakatlık oranı cetvelinde ruhsal hastalıklarda iş basvurusu ve vergi indiriminde bir yıl sonra kontrol gerektiren yazıyor bu ne demek ?Şimdi süresiz OKB raporu ve vergi indirimi ile emeklige başvuru yaparken 1 yıl sonra kontrol verin demek mi ?

@OturanBoğa Ama sakatlık oranı cetvelinde bu yaziyor SGK kafasına göre mi işlem yapacak o halde.Yada bu şöyle birsey mi rapor alirken hemen süresiz vermeyin 1 yıl sonra kontrol olacak sekilde süreli sapır verin demek mi ? Bunu anlayamadım

evet, 2 kere kontrol verin 3.'de süresiz verin demek istiyor. Uygulaması da öyle zaten

@OturanBoğa Ama bana takibim aynı hastane olmadığı halde direkt süresiz verdi devlet hastanesi ama universite hastanesinden geriye dönük epikrizleri vermistim bu emeklilik başvurusunda sorun cikarir mi ?Süreli kontrollu emeklilik gibi ?

@samedo99, Kardeşim seninle bu konuları defalarca burdan da özel mesajlarda da konuştuk dimi.

Senin SGK hastalık listesi içeren konular ile bir alakan yok. Bu konulara yazılan cevaplardan kendi üstüne bir yorum çıkartma.

Senin emekli olurken tekrar hastaneye sevk konuları ile bir alakan yok. Bu konulara yazılan cevaplardan kendi üstüne bir yorum çıkartma.

2008/Ekim öncesi girişin var, Süresiz raporun var, Süresiz vergi indirimin var. Kontrol muayenesi istenme olasılığı %1 iken vallahi söyleye söyleye kendine kontrol muayenesi belası getireceksin.

Bırak bu konularla ilgili mesajları oku geç kuruntu yapıp durma 😉

Son düzenleme:
Üst Alt