Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Malulen emekliyim. Maaşım düşük. Yükseltmek için ne yapabilirim?

eryener

Üye
Konular
33
Reaksiyonlar
0
Ben 19.2.2008 tarihinde S.G.K kuruma malülen başvurdum.hastaneye sevk aldım.%81 oranıda heyet raporu aldım toplam.1836 günüm vardı.23.12.2008 de emekli oldum.maaşım.575 olarak aldım .Aylık baglanma oranı%70 olarak geçiyor ben bu durumda aylıgı nasıl ve dilekçeyle yazacagım?benim eski roporum vardı evde bakım içinalmıştim o işe yarar mı?

selam kardeş benim bildiğim malülen emekliliğe başvuru yapıp emekli olanlara aylık net ellerine geçen maaş 598 YTL Dir. ama sizin maaşıızda 23 ytl eksiklik var
eğer evde bakım için elinizde rapor mevcut ise birinin sizee bakmakla yükümlü olduğunu tespit ettirirseniz maaşınızı yükseltebilirsiniz. ayrıca sgk nın bağladığı maaşta devam eder ve 2828 sayılı evde bakım aylığınıda alma hakkına sahip olursunuz. saygılar

evet yarar

siz doğuştan mı özürlüsünüz ya da sonradan mı özürlü oldunuz ve askerliği yaptınız mı?
askerlikten muafmısınız.

Ben sonrada bir trafik kazası sonucu işitme ve ortapedi engelili oldum 1997 yılında ben 1974 dogumluyum. o raporu ve dilekçeyi il ssk müdürlüğüne versek evde bakım raporunu ve dilekçe versek olur mu?

Benim evde raporum 19.2.2008 tarihinde aldım ama ilçe saglık merkezine başvurdum ret edildi sebepse ben babamla ayni evde kalıyoruz diye dosyamı işleme koymadılar.ben şimdi o evde bakım için aldıgım raporu ve dilekçeyle sgk kuruma göndersem olur mu? aylik baglama%70 tam1/1 olarak kayıtta geçiyor?

evde bakım aylığını alabilmeniz için birinin size baktığını tespit ettirmeniz gerekir. evde bakım aylığı için başvuru yeri ise illerde sosyal yardımlaşma dayanışma müdürlüğü ilçelerde gerçi aynı. asıl olan evde bakım için evde yaşayan kişi sayısına düşen net gelir kaç kişi ise aldığınız sgk kurumunun yani ssk aylığınız kişi başına net gelir 300 ytl geçmemesi önemli. İkincisi ise sizin size bağlanan sgk nın yani ssk nın bağladığı 575 ytl 598 yükseltmek için evde size bakan birini tespit ettirmeniz elinizdeki evde bakım aylığını albilir raporu mevcut ise sgk nın yani ssk nın bağladığı aylık bağlama oranını % 70den %80-90 a çıkartabilir. isterseniz sgk yani ssk bir dilekçeyle ssk il müdürlüğüne başvuru yapınız. saygılar

Üst Alt