Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

MEB'e atanan VHKİ ya da bilgisayar işletmeni okulda çalışır mı?

berke26

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
16
MEB'e atanan düz memurların okullarda da çalıştığını biliyorum. Ama şu ana kadar devlet okulunda çalışan hiç VHKİ ya da bilgisayar işletmeni olduğunu duymadım. MEB'e atanan VHKİ ya da bilgisayar işletmenini sadece milli eğitim müdürlüklerine mi atarlar, yoksa başka birimlere de atayabilirler mi? Halk eğitim merkezlerinde ve öğretmenevlerinde çalışabilirler mi?

Peki tam olarak ne iş yapıyorsunuz? İş yükü nasıl? Çalıştığınız okulda bilgisayar işletmeni çalışıyor mu?

VHKİye geçmeden önce memurluk yapıyordum aynı işi yapmaya devam ediyorum.

@Nslhn,
Peki okullarda bilgisayar işletmeni çalışır mı? Bilginiz var mı?

Ya da okul kütüphanecileri düz memur mu sayılıyorlar?

@berke26,

Selam,

Ben 2010'dan beri aynı okulda memur olarak çalışıyorum. Halk Eğitim, Öğretmenevi veya Pansiyonlu okullarda da çalışma imkanı oluyor.

Yapacağınız iş biraz sizin kapasiteniz biraz okulun ihtiyaç duyduğu işlere/işlemlere göre şekillenir.

İlk başladığım yıllarda gelen evrak / giden evrak defterini tutar, fotokopi çeker, çay demlerdim.
Şimdilerde okulun yazışmaları başta olmak üzere bir çok başka işi yapar oldum.

Benim yoğunluğum biraz fazla oluyor; özellikle sene başı ve sene sonlarında.
Bu sene, şimdilerde yeni yeni iş yüküm azaldı ama yine de çalıştığım günler günlük 8 - 10 bin adım atmış oluyorum.

@berke26,
Bilgisayar işletmeni olarak okulda çalışan var mı bilmiyorum.Okul kütüphaneciliği diye bişey yok normal memur olarak okul müdürü seni orada görevlendirir.

@friends @Nslhn Okullarda çalışan düz memur sayısı az (genelde 1 kişi) olduğu için genelde iş yükünün fazla olduğunu duymuştum. Hatta memur olarak atanacaksan milli eğitim müdürlüklerine atan, orada iş yükü rahat olur diyorlar. Eğer bilgisayar işletmenlerini okullar yerine mem e atıyorlarsa buna göre tercih yapayım diye merak ediyorum. Peki halk eğitim, öğretmenevleri ve mem hakkında bilginiz var mı?

@berke26,

Rahatsızlığınızı bilmiyorum, engel oranınızı bilmiyorum. Atanıp rahat edeceğiniz yer biraz da orada çalışanların, kurumun huzuruyla ilgili bence.
Anlayışlı idarecilerle, atandığınız her yerde huzurlu/mutlu olabilirsiniz: Bunda biraz da sizin katkınız, işe nasıl baktığınız etkili olur.

Ben boş durmayı sevmem, insan ilişkilerini; insanlarla yüzyüze muhatap olmayı da sevmem. Çalıştığım okulda benim bu ihtiyaçlarımı önemli ölçüde karşılıyor.

Halk Eğitim veya Milli Eğitim Müdürlükleri nasıl olur bilmiyorum maalesef.

@friends,
İlçnsan ilişkilerini sevmem. İnsanlarla muhattap olacaksam da hastane sekreterleri, bankacılar ya da kasiyerler kadar muhattap olmak istemem. Sabahtan akşama kadar yatma beklentim yok ama soluksuz bir sağa, bir sola koşturtacak kadar iş yükü olmasın, sakince işimi görebileyim yeter. Umarım fazla şey istemiyorumdur.

@berke26,

Okulumda bir odam var. Yalnız ben kullanıyorum.

Aynı maaşı aldığım, benzer statüde olduğum kimse yok.

Yaptığım işleri yıllar içinde çok iyi öğrendim. Başta da dediğim gibi sene'de 1 - 2 ay yoğunluğum oluyor.
İşim yoksa kitap okurum, müzik dinlerim, yürüyüş yaparım. Rahatsızlığım şizofreni. Fiziksel olarak çalışmaktan kaçınmam.

Milli eğitimlerde tek odada birkaç masa, millet hep dengin, boş kaldıkça herkes birbiri hakkında yargı dağıtıyor. Şahsen ben hiç İstemem böyle bir ortamda çalışmayı, ama çalışabilenlere de saygım sonsuz.

Burada düz memur başka arkadaşlar da var; onlar da belki cevap yazarlar.
Hakkınızda hayırlısı.

@friends, okula tercih ile milli eğitim müdürlüğü tercihi arasında nasıl fark oluyor ? bildiğim kadarıyla Milli Eğitim Bakanlığı var tercih etmek için diğeri için hangisi oluyor ?

Milli Eğitim Bakanlığı yazarsanız ve atarnırsanız bir İl Valiliği sizi Okula/Kuruma veya Milli Eğitim Müdürlüklerine görevlendirebiliyor bildiğim kadarıyla.

Çalışma süresini tamamlayınca İl içi veya İl dışı tayin isteyebilirsiniz.
İl içinde Okul/kurum veya İl/ilçe Müdürlüğünde boş olan kadroları yazabilirsiniz.
İl dışında yine boş kadrolar ölçüsünde İl/İlçe tercihiyle yer değiştirirsiniz.

Üst Alt