Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Memurken disiplin cezası almayan personele ödül olarak ne zaman kademe ilerlemesi yapılmaktadır?

aydünyavaz

Aktif Üye
Konular
627
Reaksiyonlar
222
Memurken disiplin cezası almayan personele ödül olarak ne zaman Derece Kademe ilerlemesi yapılmaktadır?

Yenice DERECE 7 KADEME 2 oldumdu.

Hitapta:
7 yıl 11 ay 0 gün dür.

yanlış hatırlamıyorsam her 8 yılda 1 kademe ekleniyordu. disiplin cezası almaması lazım

Evet 8 yıl ise HİTAP ta 4C hizmetim FHZ hariç 7 yıl 11 ay 0 gün dür.

DİSİPLİN CEZAM YOK. HİZMETLİ KADROSU.

Bir gün bir kuruma gittim, sabah 9 bildiğin kimse yok. Neyse birim amirine şikayet edeyim dedim. Birim amiri de yok. Çıktım il müdürünün sekreterine, il müdürü de yokmuş, henüz gelmemiş.

Sekretere sordum Diyarbakırlı mısınız dedim. Evet buralıyım dedi. Saat 9 hiçbir mühendis gelmemiş, işimizi gücümüzü bırakıyoruz, geliyor ama kimse yok. Bu vatandaşların hepsi bizim insanımız bu durum sizin zorunuza gitmiyor mu diye sordum. Haklısınız dedi müdür beye iletirim dedi. Teşekkür edip çıktım, etti mi etmedi mi bilmiyorum.

Ve bunlar 8 yıl ceza yememiş diye ödül alıyor demek. Bu ceza yiyenler ne yapıyor acaba bilen var mı?

10 yıl oldum nasıl olacak derecem kademem hiç sıkıntım olmadi

@neron+,
Ewet ewet her 8 yıla 1 kademe veriliyor.

@aydünyavaz
şimdi sen örneğin 8/1 isen terfi alacağın ay hem normal terfini alıyorsun hem de disiplin cezası almadığın için 8/3 olacaksın.

@çirkin1,

Hitap ta yazıyormu kademe ilerleme yapıldığına dair?

Bir ay önce 7 ye 2 oldumdu.

Fiili Hizmet Zammı......0 yıl 7 ay 15 gün
4C Fiili Hizmet...............7 yıl 11 ay 0 gün

Son düzenleme:
Disiplin islemi yapilmadiysa evet her 8 senede 1 kademe ilerleme oluyor ve personel sistemine isleniyor ama siz kafayi hitap sistemine cok takmissiniz nerede gorsem hep bir hitapta şu hitapta böyle tarzinda yazıyorsunuz. Artik hitap kalkti yani eskisi gibi değil ve e devletten hizmet dökümü almaniz yeterli.

Memur olup 8 sene boyunca herhangi bir disiplin suçu olmayana 1 kademe verilir bu tum memurlari kapsar özel olarak ödül gibi düşünülmemelidir. Isini iyi yapana amir de destek olursa belki kaymakam, vali gibi ust yönetimce basari belgesi verilebiliyor. O da yine dedigim gibi kendi amirinizin istemesi, sizi desteklemesi lazim.

tam 8.ci yılda verilmektedir gününden ziyade bir kaç ay sonra tanımlanabilir derece konusunda çokta fark edilmiyor, verilmeme durumunda insan kaynakları birimine hatırlatın

@aydünyavaz,

8 yılını dolduran memurların tamamına eğer ki herhangi bir disiplin cezası yoksa verilir.
657 S.K. 243/9 EK 64. MAD. 9a göre işlem yapılır. işlem yapılmadıysa sicil amirinizle görüşünüz.

Adalet Bakanlığında Disiplin Cezası Almamış her memura 8. Yılın Sonunda veriliyor benim haberim yokken almışım ödül terfiyi :D

Üst Alt