Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Memurlar için artık her şey HİTAP'ta bitecek?

aydünyavaz

Aktif Üye
Konular
627
Reaksiyonlar
224
Genelgede, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığınca yapılan emeklilik işlemlerinin en kısa sürede ve hatasız olarak tamamlanmasını teminen, sigortalı sayılan kamu görevlilerini çalıştıran kamu kurum ve kuruluşlarından, gerekli kurumsal ve teknik altyapı hazırlıklarının en geç 2 ay içinde tamamlanarak personele ait bilgilerin HİTAP'a eksiksiz ve güncel biçimde aktarılacak. Emeklilik işlemlerine ilişkin başvuru, onay ve diğer bilgi ve belgelerin 15 Kasım tarihinden itibaren yalnızca HİTAP üzerinden gönderilecek.

Memurlar için artık herşey HİTAP ta bitecek?

Genelgede, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığınca yapılan emeklilik işlemlerinin en kısa sürede ve hatasız olarak tamamlanmasını teminen, sigortalı sayılan kamu görevlilerini çalıştıran kamu kurum ve kuruluşlarından, gerekli kurumsal ve teknik altyapı hazırlıklarının en geç 2 ay içinde tamamlanarak personele ait bilgilerin HİTAP'a eksiksiz ve güncel biçimde aktarılacak. Emeklilik işlemlerine ilişkin başvuru, onay ve diğer bilgi ve belgelerin 15 Kasım tarihinden itibaren yalnızca HİTAP üzerinden gönderilecek.

Hitap e Devlet SSK uygulamalarda görünüyor prim günü kaç yaşında emekli olabileceğiniz v.s bilgiler var.

yakamozz07

15 KASIM dan itibaren emeklilik işlemlerine dair bilgi ve belgelerin HİTAP üzerinden göndereliceği belirtilmektedir.

Böyle birşey gerçekleşebilirmi?

Benim şimdi 2021 yönetmeliğe göre almış olduğum oran yazmayan bir raporum var SGK bu raporuma istinaden 6480 gün çalışma koşulu ile isteği halinde emekli olabilir görüşünü bildirdi. HİTAP tan baktığımda emekliliğe ilişkin bilgilerde 60 yaşında emekli olabilir 65 yaşına kadar çalışabilir bilgisi var. Bu HİPTAP zorunlu olduğunda bu raporuma istinaden HİTAP bilgileri güncellenir mi acaba.

E devlette .... çalışma hayatım ..olan kısım mı hitap ??

HOŞCAKAL
E-DEVLET e girdiğinde SOSYAL GÜVENLİK KURUMU başlığı altında HİTAP HİZMET DÖKÜMÜ sekmesinde bulunmaktadır.
(HİTAP SADECE MEMURLAR İÇİNDİR)

emir2011
Benimde 16 TAM YIL ve 5760 günle emekli olabileceğim belirtildi. %65 ORANLI ENGELLİ RAPORUMDA HİTAP A İŞLENDİ.

ayDÜNYAvazo hitap hizmet dökümü mü
öğrenim durum askerlik unvan var engel oran yok rapor hitap işleme kim yapıyor işyerimi

SGK TESCİL VE HİZMET DÖKÜMÜ
EMEKLİ SANDIĞI=2445 günüm var.

HİTAP HİZMET DÖKÜMÜnde=
TOPLAM HİZM=14 YIL 0 AY 20 GÜN
KIDEM AYLIĞI H.=7 YIL 3 AY 23 GÜN
KAZANILMIŞ A. S.=7 YIL 3 AY 23 GÜN
EMEKLİ K.E.A.S.=14 YIL 6 AY 21 GÜN

Merhabalar;
1994 tarihli sigorta girişi ve memuriyete giriş tarihim 11.09.2008 ve çalıştığım kurumda vergi indirimim olduğu halde Hitapda; 65 yaşına kadar emekli olabileceğimi yazıyor. Hitaptan bu durumu nasıl düzelttirebilirim?

Eyvallah. Cevabınız için Teşekkür ederim. Bizdeki İnsan Kaynaklarına söylemiştim, bu durumdan haberleri yok, SGK'yı arayacağını söylediler 3 aydan fazla oldu dönüş yapan olmadığı gibi HİTAP'ta değişiklikte olmadı. Bir ara SGK'ya gitmeyi düşünüyorum.

@hcozalp hocam eyt den dolayı sistemde sıkıntı var daha önce benim de ne zaman emekli olurum da 15 yıl yazıyor du şimdi hiç bir şey yazmıyor. Bence sistemsel sıkıntı olabilir eğer emekli olmayacaksanız biraz daha bekleyin derim.
Hatta haberlerde bile çıktı sistemde sıkıntı var ne zaman emekli olurum artık göstermiyor diye haber yaptılar.

SGK TESCİL VE HİZMET DÖKÜMÜ
SSK HİZMETİM = 2.615 gün
EMEKLİ SANDIĞI=2.565 gün
TOPLAM OLARAK= 5.180 günüm vardır.

HİTAP HİZMET DÖKÜMÜnde=
AŞAĞIDAKİ İFADELER NE ANLAMA GELMEKTEDİR?
TOPLAM HİZM=14 YIL / 4 AY / 20 GÜN
KIDEM AYLIĞI H.=7 YIL / 8 AY / 4 GÜN
KAZANILMIŞ A. S.=7 YIL / 8 AY / 4 GÜN

EMEKLİ K. E. AYLIĞI=14 YIL / 11 AY / 9 GÜN DÜR.

Burada 1 püf noktası var.
Ama ben o nedir bulamadım.

EMEKLİ KESENEĞİ ESAS AYLIĞI SÜRESİ:
14 yıl / 11 ay / 15 gün

(16 TAM YIL 5.760 günle
Emekli Sandığından)

Memurlarda emeklilik ikramiyesi HİTAP a göremi hesaplanmaktadır?

HİTAP (Hizmet Takip Proğramı)
KIDEM AYLIĞI HİZMETİ
8 YIL 8 AY 8 GÜN
KAZANILMIŞ HAK AYLIĞI SÜRESİ
8 YIL 8 AY 8 GÜN

Son düzenleme:
Öncelikle her gün buraya sormak yerine bir sgk Müdürlüğüne gitseniz daha net bilgi alırsınız
Diger yandan da hitap tek basina yeterli degil googledan emekli ikramiyesi yazsaniz ve oraya bilgilerinizi girseniz zaten size bir emeklilik ikramiye bedeli cikartir ilk sigortalilik tarihi hizmet suresi vs

2008 yılının Ekim ayı başından önce göreve başlayan kamu görevlileri ile bunların dul ve yetimleri hakkında 5510 sayılı Kanunun geçici 4 üncü maddesi hükümleri uyarınca mülga hükümleri de dahil olmak üzere 5434 sayılı Kanun hükümleri uygulanmaya devam edilmektedir.

KIDEM AYLIĞI HİZMETİ: 9 yıl 0 ay 9 gün
KAZ. HAK AYLIĞI SÜR....: 9 yıl 0 ay 9 gün

BURASI 10 YIL OLUNCA EMEKLİ OLACAĞIM.

KIDEM AYLIĞI HİZMETİ: 9 yıl 0 ay 14 gün
KAZ. HAK AYLIĞI SÜR....: 9 yıl 0 ay 14 gün

BURASI 10 YIL OLUNCA EMEKLİ OLACAĞIM.

18 civarı sanırım ama o da 5434 SK Tabi olduğum için olur
(ESKİ KANUNA TABİ OLARAK)

CHP gelip düzeltmezse hiç iyisi olmazki.

Hocam Şu anda emeklilik dilekçesini direk SGK Ankara merkeze gonderebiliyor muyuz engelli emeklilik icin ve hani belgeler lazim

her halukarda şuanda 40k memur maaşı bile bence tek kişilik maaş 2 memur maaşı eve girmeli ki ev dönsun kenara da uc bes aksın emeklıler ıcın ıse durum hayatta kalmaktan ibaret spor yapayım supplement alayım dese bıle 2000 tl yazık saglıklı olmak bıle pahalı

KURUM ARACILIĞI İLE HALLEDİLİYOR BU İŞLER.

HİTAP INIZDA KAYITLIMI BU EMEKLİLİK BİLGİLERİNİZ.?

HİZMET BİRLEŞTİRMESİ DE YAPTIM BEN.
SSK 2.615 gün
Emekli Sandığı 9 YIL 0 AY 14 GÜN

%65 RAPORUM HİTAP TA ONAYLI BİR ŞEKİLDEDİR.

Daha ben hiç bir işlem yapmadım %50 sürekli sağlık raporum var ilk olarak ne yapmalıyım SGK da çalışmış biri Kuruma gönderebilirsiniz postayla demisti de onu sormuştum

@(Gölge),

Kurumun aracılığı ile. Kurumuna dilekçe veriyorsun(BEN ENGELLİ RAPORUMU GÖNDERMEK İSTİYORUMDA DİYEBİLİRSİNİZ) . Kurumun bu dilekçeyle birlikte ANKARA KAMU GÖREVLİLERİ EMEKLİLİK DAİRE BAŞKANLIĞINA senin raporunu gönderiyor ve bu şekilde raporun oranı ile birlikte HİTAP a işleniyor.

5434 SK TABİ 5.760 GÜNLE EMEKLİ OLURKEN EMEKLİ İKRAMİYESİ
SGK TESCİL VE HİZMET DÖKÜMÜNE
GÖREMİ HESAPLANMAKTADIR YOKSA
HİTAP A GÖREMİ HESAPLANIR?

Üst Alt