Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Menüsküs ameliyatı olunmalı mı, karar veremiyoruz..?

çelik1

Üye
Konular
24
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar menüsküsü olan var mı
benim eşim menüsküs sol diz de doktorlar ameliyat diyor. ameliyat olmadan tedavi imkanı var mı? ameliyat sonrası nasıl bir tedavi gerekiyor? iyileştikten sonra tekrar nüksediyor mu?

bilgisi olanlar aydınlatırsa sevinirim ..

şimdiden teşekkür ederim..

ewet annem bundan 10 yıl önce oldu.ilk sene biraz ağrı oluyor daha doğrusu 6 ay kadar ameliyattan sonra doktorun verdiği egzersizleri yapa yapa ağrılar geçiyor.amao zaman doktor 7-8 yıl rahat edersin demişti.dediği gibi üzerinden 8 degil ama 10 yıl geçti şuan hala çok şükür dizinden şikayeti yokda.şimdide bel fıtığından çekiyor:(

burcu ilhan;
teşekkür ederim ..bu konuda biraz daha bilgiye ihtiyacım var bilgisi olan arkadaşlar ilgisine...

annem 8 ay önce ameliyat oldu çelik...ameliyat laparoskopiyle oldu ve çok kısa sürdü.

sonrasında egzersizlerini düzenli yaptı. bir süre zorluk çekti ancak şimdi gayet iyi. annem 70 yaşında, eşinin iyileşme süreci çok daha kısa olacaktır sanırım.

konu hakkında başka ne bilmek istiyorsun?

asabi cadı hanımın menüsküs yırtığı üç tabakası da yırtık annenizin yırtık derecesi nasıldı.

Babam yaklaşık bi 15 yıl önce oldu bu ameliyatı. O zamanın şartlarıyla sanırım çeşitli yolları var. Su dolu bir küvetin içinde değişik bi yöntem uygulanmıştı babama.

Doktor 5 yıl götürür bu ameliyat seni demişti ama 15 yılı geçti , Maşallahdiyelim:) tekrarlama ya da başka bir sorun olmadı :)

çelik bey, anneme telefon ettim. o da hatırlamıyor derecesini. ancak hatırladığımız kadarıyla derece konusunda birşey söylemedi doktor. ön ve arkadan yırtık var demişti...

asabi cadı öncelikle ilginize teşekkür ederim derece derken yırtık durumunu demek istemiştim tamam bizimde ön ve arka da yırtık var.. ameliyat sonrası iki ay bakım çok önemli deniyor...

Benimde sağ diz de var ama ilaç tedavisiyle geçti...
Bazen az da olsa ağrı hissediyorum..

asabi cadı;
mrb annenizin ameliyatını nerede ve hangi hastanede yaptırdınız,yazmanız mümkün mü acaba?biz de doktor araştırması yapıyoruz da ama karar veremiyoruz yardımcı olursanız çook sevinirim

ameliyata karar verdik eşim eskişehir tıp fakültesinde 1 ay önce ameliyat oldu dr dediği egzersizleri yapıyor daha ağrıları var 1 hafta sonra tekrar kontrole gideceğiz.

sayın çelik eşiniz ameliyat olduktan sonra ne tür egzersizler yaptınız?iyi geldi mi
yaptıklarınız?bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim

ameliyat olmadan önce noltrex 2.5 ml adındaki iğneyi araştırırmısınız.belki ameliyat olmanıza gerek kalmaz

eşim ameliyat oldu dr un verdiği egzersizleri uyguladık şimdi sorun yok ...

uzun zaman olmuş ama yinede yazmak istedim. bende de var ameliyatsız düzelmez dedi doktor çevremde olanlar memnun değil. galiba 2 çeşit ameliyat var kısa süren operasyonda yırtılan doku alınıyor (ki bu sağlıklı değil zamanla aşınma kireçleme yapıyor) uzun süren ve ameliyattan sonra 2 ay üzerine basmamanız gereken çeşiti var bu operasyonda yırtılan parça yerine geri dikiliyor diye biliyorum. bende henüz karar vermedim

arkadaşım bu menisküs ameliyatı eğer eklemlerde zorlama(hareketlerde kısıtlılık) yoksa kişi şişman değilse önermiyorlar fakat asla ve asla doktorun dediğinden dışarı çıkıp nasihat öğüt almayın(ben şimdi ne yapıyorsam:))
Askerden önce aynı sorunla karşılaştım ancak bana denilen profesyonel sporcu değilsen ameliyat olma şöyle zor böyle zor dediler ameliyat için(şimdi 45 dakikada kapalı yöntemle yapılıyor eskiden diz kapağı kesilip pencere gibi açılarak yapılıyordu ve kişi 6 ay yaşamdan kopuyordu örnek futbolcular elvir baliç ve hakan ünsal)
ben de o zaman olmadım,askerde gittiğimde haliyle hareket fazlalaşınca eklem zarar görmeye başladı ve askerliğimin sonunda romatizma teşhisi konuldu
yani bu şu demek ;
eğer o bağlar tamir edilmezse zaman içinde eklemlerin birbirine yaklaşmaları nedeniyle mesafe daralır ve sürtünme neticesinde diz eklemi aşınmaya başlar bunun neticesinde romatizmaya geçiş olur ki bu daha vahim olur,tedavisi daha külfetlidir.Lütfen ameliyat deniyorsa bu konuda güvenilirse ameliyat yaptırın.
Allah sağlık ve şifa versin.Geçmiş olsun

hangi konuya cevap vermişim gidipte konu açılalı 2/3 sene olmuş neredeyse

Üst Alt