Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Merhaba

bizdevariz

Yeni Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
Merhaba ben fizyoterapi konusunda bişeyler paylaşmak istiyorum. Ben 10 yaşıma kadar desteksiz yürüyordum daha sonra tek kanedyen, iki kanedyen derken neredeyse tekerlekli sandelye kullanmaya başlayacaktım. Sebebi egzersizi bırakmam, kilo almam ve günde en az 10 saatimi oturarak geçirmem sanırım. Bir ay oldu fizyoterapiste gitmeye başladım haftada iki gün gidiyorum. Bana çok umut verdi, beyin gücüyle yeni sinir yolları açacağız dedi, hayali olarak ayak parmaklarımı itme çekme hareketleri yapıyoruz, duyu arttırıcı bir etkinliğimiz de var. Benim bacaklarımda dizden aşağı his yok gibi bişiy. Gözlerimi kapıyorum bacağımın hangi kısmına dokunduğunu ve nasıl bi cisimle dokunduğunu hissetmeye çalışıyorum. Sadece 8 seans olmasına rağmen his çok az da olsa arttı. Ayrıca bacaklarımı eski gücüne döndürmek için egzersizler yapıyoruz. Tabi kilo da vermem lazım. Bakalım neler olacak sizlerle buradan paylaşacağım gelişmeleri.

azimli olmanız başarının kaynağını oluşturur siz bunun bilincindesiniz en kısa zamanda sağlıklı günlere kavuşmanız dileğiyle

Son düzenleme:
beyin gücü ile yapılan egzersizler nasıl gidiyor, bir gelişme var mı? Gelişmeleri paylaşacağınızı yazmışsınız, hatırlatmak istedim:)
selamlar

Üst Alt