Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Merhabalar....

mayhan2515

Üye
Konular
12
Reaksiyonlar
0
Herkese kucak dolusu sevgiler ve saygılar... Bir konuya dikkatinizi çekmek istiyorum; Hemen hemen bütün arkadaşlar ( 20 soruda ben ) Tanıtımında 20. soruya neden Allah değil de Tanrı olarak yazılmış!! yada Allah c.c 99 ismi var iken neden Tanrı olarak yazılmış deniliyor?? Arkadaşlar aslına bakarsak Tanrı demek yani Allah c.c Lafzının Latince karşılığı olarak karşımıza çıkıyor yani Tanrı olarak yazılmasında mana(anlam) bakımından hiçbir sıkıntı görülmüyor. Ama yine de hassasiyet içinde olan arkadaşlara saygı duyuyor ve selaml arımı yolluyorum...Esen Kalın....mayhan2515....:confused: Kısa bir bilgi!!! Tanrı sözcüğü Türkçe'dir ve kökeni tengri'dir.[2] Arapça kökenli Allah adından farklı olarak, cins isimdir. Bu kelimenin Arapça'daki karşılığı "ilah"tır. Büyük yaratıcı, her şeye kadir olan yaratıcı, olağanüstü güç ve kudret sahibi anlamındadır. Orhun Yazıtları'nda rastlanan Gök Tanrı ve benzeri ifadeler, Türk dinsel inancında görülebilen, Allah benzeri özel isimlerdir.
Türk Dil Kurumu tarafından yayınlanmış olan Güncel Türkçe Sözlük'e göre, Tanrı sözcüğü "Çok tanrıcılıkta var olduğuna inanılan insanüstü varlıklardan her biri, ilah." ve özel isim olarak da "Allah." anlamlarına gelmektedir.[3]

Üst Alt