Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Mesane darlığı ameliyatı olanlar tecrübelerinizi paylaşır mısınız?

ken64

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Herkese hayırlı günler

ben 16.6.2013 günü iş kazası geçirdim 2 mermer blokunun arasına sıkıştım ve deyim yerindeyse ölümden döndüm. Mesanemde yırtılma ve idrar hortumunda yırtılma olmuş aynı gün amaliyatla mesane dikilmiş hortum araya konan bir ekle birleştirilmiş ve karnıma artı penise sonda takılmış
bu sondalar bir ay sonra çıkarıldı 1 hafta normal idrarımı yaptım 1 hafta sonra kapandı idrarımı yapamadım tekrar gittim penise sonda takamadılar ve tekrar karnıma sonda taktılar ve ilk amaliyattan sonra ikinci bir amaliyatın yapılması için aradan en az 3 ay geçmesi gerektiğini söylediler bu vakalar antalya eğitim ve araştırma hastanesinde vuku buldu
3 ay geçtikten sonra gittim bu hastanede 1 tane doçent doktor vardı ve buna randevu alıyorum gidiyorum kendisi yok yerinde asistanları var kaç defa gittiysem hep aynı ve bu asistanlar benim bu amaliyatı burada olamayacağımı tıp fakültesine gitmemi söylediler
bende gittim ve mehmet baykara hocamla görüştüm bazı tahliller yaptıktan sonra 26.11.2013 günü kapalı bir amaliyat gerçekleştirdi ve amaliyatın çok iyi geçtiğini söyledi

şuan sonda takılı peniste 15 gün dolunca sonda çıkarılacak ve normal idrar yapmaya başlayacam ama hocam bu idrar yolunun tekrar kapanmayacağı anlamına gelmez dedi eğer tekrar kapanırsa başka bir amaliyat yapacağını söyledi
mehmet hocam antalyanın en iyi üroloji hocası diyebilirim buradan hocama tekrar teşekkür ediyorum ve sizlerinde bu konuda yardımlarınızı vede duyduklarınızı bildiklerinizi bekliyorum saygılarımla

Çok geçmiş olsun. Sizdeki üretranın kopması/dikilmesi mi yoksa üretranın daralması/açılması mı?

selam öncelikle yazdığınız için çok teşekkür ederim. benim problemim üretranın daralması. amaliyattan sonra hocamın bana anlattığı mesanenin arka tarafı tamamen kapanmış orayı temizledim ve açtım dedi. ama benim korktuğum mesane tekrardan kapanabiliyormuş. yırtılan hortumla ilgili bir problem yok saygılarımla

şuan için bir problem yok sonda bağlı ama ileride neolur bilemem haftaya çarşamba günü sonda çıkarılacak sonrası neler olacak o önemli

şunuda söylemek istiyorum darlık şuan için açılmış ama kapanma tehlikeside varmış

Saygı değer arkadaşlar sizelere sormak istiyorum belki başınıza gelmiş olabilir bende şuan sonda takılı ön tarafımda idrarım geldiğinde hızlı bir şekilde geliyor ve sondanın etrafından da hızlı bir şekilde kaçırıyor bu normalmıdır değilse ne yapmalıyım şimdiden teşekkür ediyorum saygılarımla

Belki sabit sondanın içerdeki baloncuğu biraz inmiştir. Onun için sızıntı oluyor olabilir.

Bugün-yarın sabit sonda çıkartılacak madem, çok dert etmeyebilirsiniz.

Ama unutayın, sabit sonaçıktıktan onra haftada birkç kere diltsyon işlemi yapın mutlaka. As haldedarık daha kola kapanbilir...

Üst Alt