Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Mesane ekstrofisi biz iyileştik

ahmet1967

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Selam arkadaşlar ,
Benim 2 oğlum var biri öz diğeri manevi ikiside mesane ekstrofili öz oğlumuz 1994 yılında cerrahpaşada bir kongre için gelen bu işin duayeni PHİLİP RANSLEY tarafından primer mesane kapatma ameliyatını oldu. Daha sonraki epispadias tamiri ve mesane boynu tamiri prf. YUNUS SÖYLET tarafından yapıldı. 3 kezde deflux enjekte edildi. Her birinde kısa süreli başarılar yakalanmış olsada her seferinde video ürodinami sonrası bozuldu.Fakat 3.deflux uygulamasında fazla enjekte edildiği için ne yazıkki böbrekler hasar aldı. Bize mitronofof yani göbekten sonda önerildi ve başka bir yol olmalı diyerek biz bu uygulamaya kesin bir dille karşı çıktık ve yeni arayışlara girdik . 9 ay boyunca oğlum çok ağır enfeksiyonlar geçirdi.İzmirde İBRAHİM ULMAN beye ulaştık.Pyolepseptil ve spazmex ile enfeksiyonları durdu . iki yıl sonra idrardan kan gelmesi üzerine yine güvenimiz kaybolsada umudumuzu kaybetmedik. Cerrahpaşaya başvurduk ve bize mesanede 2 cm lik taş olduğu söylendi fakat cerrahpaşada taşa müdahale edilmesini arzu etmediğimizden bir arkadaşımız yardımı ile Ürolog Mustafa Kemal Hür beye başvurduk.Kendisi mesanede olanların ameliyatlardan kalma iplik vb. şeylerin mesanede taşlaşdığını tespit ederek mesaneyi temizleme operasyonu yaptı. Kendisinin uzmanlık alanı taş ve kum olduğu için tam bir sonuç almak için mesane ekstrofisinde alanında bu işin en iyisi olan uzmanı aramaya giriştik . Bu arada oğlumun böbrek kanallarının çok genişlediğini acil ameliyat olmazsa böbreklerini kaybedeceğini öğrendik ve 19 yıl sonra prf. MURAT DAYANÇ hocamıza ulaştık ve ilk kez tam bir sonuç alabildiğimiz böbrek kanallarını daraltma , ince bağırsaktan ek alarak mesane büyütme operasyonu ile sonuçlanan ameliyatla başarıya ulaştık . Şu anda ameliyatımız çok yeni olmasına rağmen oğlumuz doğal yolla idrarını yapabiliyor ve tutabiliyor sonuç harika ......
İsterimki bizler kadar 19 yıl boyunca hem maddi hem manevi büyük kayıplar vermeden hocamıza ulaşın....Hastalığımız aynı fakat dr larımız farklı yapılan işlemler ayrıda olsa MURAT DAYANÇ hocamızın herkes için bir tedavisi var . Özellikle çok ellenmemiş ve yeni doğanlarda tam sonuç alabiliyor iyileşen bir çok hastası varrrrr .
Hepinize acil şifalar .....

Konuya girerken benim 2 oğlum var diyerek başlamıştım , öz oğlum iyileşti şimdi diğer manevi oğlumun sorununa gelelim.Umut oğlum ilk ameliyatını 1994 de NUR DANIŞMEND tarafından opere edildi tam 23 ameliyatı var . MURAT DAYANÇ dr'umuza onuda götürdük sorunumuz karnında mitronofof var fakat mitronofof normalde göbek deliğinin biraz ötesinde ben kadar olması gerekirken ne yazıkki Umut oğlumda ceviz büyüklüğünde ve idrar kaçmaması için oğlum hem karnında koca bir sonda taşıyor hemde peçete koyarak önlem almaya çalışıyor. bizim dertimiz mitronofofun düzeltilmesi idi cerrahpaşadaki 23 ameliyatın sonucu olarak kalın bağırsaktan kocaman bir mesanesi ve böbreklerinin sağlam olduğunu zannediyorduk fakat MURAT hocanın video ürodinami istemesi üzerine öğrendik ki oğluma içeriye kocaman kum saati şeklinde işlevsiz bir mesane yapılmış, ve kullanmak için idrar kanalı oraya değilde kendi mesanesine bağlanmış yani içeride 2 mesane var ve ikiside işe yaramıyor neyazık , böbrek kanalları mesane görevi görmekten sağ böbrek %75 fonksiyonunu kaybetmiş sol böbrekte ağır hasar almak üzere peki 23 ameliyat benim oğluma neden yapıldı şimdi umut oğlumda MURAT hocada ameliyat olacak ve oda MURAT DAYANÇ ın ellerinde ulaşabileceği en güzel seviyeye ulaşacak .

Anlattıklarınız çok güzel ama hala endişeliyim başkalarıda olsa MURAT DAYANÇ'a giden ve iyileşen... Ona gitmek zor değil de yanlış müdahale yapılır diye korkuyoruz...

ahmet1967;bt11856' Alıntı:
Konuya girerken benim 2 oğlum var diyerek başlamıştım , öz oğlum iyileşti şimdi diğer manevi oğlumun sorununa gelelim.Umut oğlum ilk ameliyatını 1994 de NUR DANIŞMEND tarafından opere edildi tam 23 ameliyatı var . MURAT DAYANÇ dr'umuza onuda götürdük sorunumuz karnında mitronofof var fakat mitronofof normalde göbek deliğinin biraz ötesinde ben kadar olması gerekirken ne yazıkki Umut oğlumda ceviz büyüklüğünde ve idrar kaçmaması için oğlum hem karnında koca bir sonda taşıyor hemde peçete koyarak önlem almaya çalışıyor. bizim dertimiz mitronofofun düzeltilmesi idi cerrahpaşadaki 23 ameliyatın sonucu olarak kalın bağırsaktan kocaman bir mesanesi ve böbreklerinin sağlam olduğunu zannediyorduk fakat MURAT hocanın video ürodinami istemesi üzerine öğrendik ki oğluma içeriye kocaman kum saati şeklinde işlevsiz bir mesane yapılmış, ve kullanmak için idrar kanalı oraya değilde kendi mesanesine bağlanmış yani içeride 2 mesane var ve ikiside işe yaramıyor neyazık , böbrek kanalları mesane görevi görmekten sağ böbrek %75 fonksiyonunu kaybetmiş sol böbrekte ağır hasar almak üzere peki 23 ameliyat benim oğluma neden yapıldı şimdi umut oğlumda MURAT hocada ameliyat olacak ve oda MURAT DAYANÇ ın ellerinde ulaşabileceği en güzel seviyeye ulaşacak .

Üst Alt