Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Mesane hisizliği sorunu için ne önerirsiniz?

Rüzgar 44

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
mesane hisizliği

Arkadaşlar aranıza yeni katıldım hepinize açil şifalar

arkadaşlar bende de mesane hisi yok neden olduğunda bilmiyorum 6 sene önce çıktı gitiğim doktorlarda ürodinamik testi yapıldı 600cc kadar doldu ama hisetmedim sadece penis ucunda ağrı hisediyorum
bazı doktorlar mesane ağzına çizik atılım dedi bazıları tak yap dedi ne yapacağımı şaşırdım
gerçi tak biraz sakıncalı benim için ama çünkü işimden dolayı iş makinasıda çalışıyorum arazide açık alanda olmuyor

doktor mesane ağzına çizik atalım dedi bu operasyonun bir sıkıntısı zararı var mı

ne yapmam gerek fikirlerinizi almak istiyorum

allah yardımcın olsun kardes derdının dermanını versın tez zamanda iyi olursun

Rüzgar 44

Mesane hissizliği tam olarak ne demektir bilmiyorum. Hissetmeseniz de kendi başınıza işeyebiliyor musunuz?

Mesane ağzına çizik ne demek, bilen var mı? MeTePe
Deneyimi olan arkadaşlar yazarsa çok iyi olur.

Mesane dolum hissiyatı yok demek istediniz sanırım...benim önerim tak yapmanız mesane hacmi normal belirli saatlerde bunu dr söyleyecektir..geçmiş olsun

Mesane hisizliği mesane m dolduğunda hisetmiyorum sadece dolduğu zaman penis ucunda ağrı hisediyorum ve basınçlı idrarı mı yapamıyorum razi yok yani doktorda yaptığı son ürodinamik testi soçuna göre mesane girişini her iki tarafta çizmek dedi ve buda meninin geri kaçmasına neden oluyormuş birde eroksion olma sıkıntısı çeken bilirsin dedi ne karar vereceğimi bilemedim

Rüzgar 44

Yani mesaneyi tam boşaltmama, sürekli mesanede idrar kalma sıkıntısı söz konusu.

Ben olsam TAK yapmanın yollarını düşünürdüm. Olası ameliyatın yol açacağı risklerdense TAK çok daha temiz bir yöntem...

Mesane hissizliği tam olarak ne demektir bilmiyorum. Hissetmeseniz de kendi başınıza işeyebiliyor musunuz?

Mesane ağzına çizik ne demek, bilen var mı?

Anladığım kadarıyla arkadaşımız doluluk hissine sahip değil ve idrar yapmak için ıkındığında rahat yapamıyor.

Mesane ağzına çizikle de mesanenin ağzındaki sfinkterin kesilmesini kasdetmişler sanırım. Böylelikle daha az bir çabayla mesane ağzı açılıp idrar yapabilecek.

Ancak ben olsam bu tür bir operasyona temkinli yaklaşırdım. Hiç idrar tutamamak gibi bir soruna da yol açabilir. Tak yapmak daha mantıklı duruyor.

6 aydır nörojenik mesaneyim(boyun fıtığı ameliyatı sonrası kompilikasyon gelişimi nedeniyle sipinal kord zedelenmesi nedeniyle benimde doluluk hissim yok ve çıkış yapmak için çıktıgımda sızma gibi idrar çıkışı var .
ürodinami testinde 550 cc dolum fazı yapıldı fakat çıkış olmadı ve tak kullanmaya başladım. Tak ile boşaltıma devam ediyorum.
kasılmalar için verdikleri lirosel kullanımında kaçak oluşuyor hasta bezi kullanmak zorunda kalıyorum.o sebepten liroseli bıraktım.
sfikter kasına atılacak leşter ile sürekli kaçak olma riski var diye duydum.hayat boyu hasta bezi kullanmak zorunda kalabilirsiniz çizdirmeyi iyi araştırın derim.
Tak kullanmaya en kısa sürede başlayın böbreklere zarar verirseniz ilerde diyalizle başbaşa kalırsınız. Nöröjenik mesane içinde engelli raporu alabilirsiniz bilginiz olsun acil şifalar dilerim.

Üst Alt