Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Mesane iç basıncının azaltılması için neler yapılabilir? [Soru]

bilosel

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
:?: merhaba ben bugün ürodinami oldum. bana mesane kapasitesinin iyi ancak basıncın yüksek olduğu söylendi. yakında böbrek nakli olamyı planlıyorum. mesanenin düzelmesi gerekiyor bundan önce. bugün doktor botoks yaparak düzelebileceğini söyledi bir bilgisi olan var mı arkadaşlar?

Böbrek rahatsızlığınız olduğu için mutlak doktor önerisi ile hareket etmeniz şart.
Mesane iç basıncının düşürülmesi için ilaçlar var, ancak bunlar böbrek rahatsızlığı olan kişiler için uygun olmayabilir.. Botoks bir seçenektir. 6 ay ile 1 yıl arasında bir süre iç basıncı düşürür. Bu, botoksun geçici bir çözüm olması bir dezavantajdır, ama başka seçenek kalmadıysa o zaman yapmakta yarar var.

sorun burda zaten doktor 6 ayda bir kontrol ve senede birde botoks yapılabilir dedi. benim mesanemde 4 ay öncesine kadar 400 cc idi şimdi 600 cc ye çıktı ilaçlar sayesinde (spasmex) ( elhamdülillah) ancak bu basınçta değişiklik yapmamış. cevap yazdığınız için çok teşekkür ederim

Botokstan başka bir yol yok gibi görünüyor...

sağlık!..

merheba sevgili bilosel,

sağlık sorunlarıyla ilgili sorum olucak size, daha önce bende mesane emliyatı geçirdim.. mesaneden dolayı sizin nakil için durumunuzu uygun gördüler mi?..
teşekkürler..

Üst Alt