Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Mesanemdeki kasılmalardan dolayı idrar kaçırmam oluyor..?

yusufbatırel

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
selamlar adım yusuf sıtenızı uzun zamandır okuyorum uye olmak bugune kısmetmıs

arkadaslar benım yaklasık 3 senedır ıdrar kacırma sorunum var. solekı gunduzlerı hıc bısey olmuyor gecelerı uykuda kacak oluyo.r uyandıgımda gol olmus yatak.
urolojı doktoruna gıttım mesanemde 6 cm tas goruldu ılkten kırdılar. 10 gun sonra baktılar kırmakla bıtmıycek kesıp aldılar bana tası aldıktan sonra kamısa dıren bagladılar 1 ay sonra cıkardılar dırenı fakat degısen hıc bısey yok
dondum basa

üropan kullanıyordum kestıler baska bır ılac yazdılar adını hatırlayamadım sımdı gecen hafta urodınamı yaptırdım mar unıversıtesı hastanesınde mesanemde kasılmalar oluyormus
ne yapmam lazım bana yardımcı olabılır mısınız arkadaslar

kardesım Mictonorm u kullandım bı faydasını goremedım Detrisol kullanıyorum 3 4 gundur gunduz hıc bısey yok abıcım gece cok sıkıntı cekıyorum
ne yapsam caresızım gece 2 de sonra yapıyorum sabah kalkıyorum gol olmus cıldırıcam vallahı bıllahı

Benim de sonda taktığım günlerde aynı boyutlarda taş cıkmıştı, 2 seansta kırıldı sonda taşı denildi, ve normal yoldan taşları döktüm,
taştan sonra sondayıda cıkardılar, samanla idrar boşaltma kapasitem arttı, ve enfeksiyonlara veda ettim,
bu arada bol bol su içiyorum.

Siz sonda kullandınız mı ? oluşan taşın cinsi nedir ? idrar kültür tahlilinde enfeksiyon görülüyor mu ?
Doktorlar bazen herşeyi göremiyobiliyor, bende o büyüklükteki taşı 2 farklı doktor göremedi sadece 3 cüsü farketti, o kadar enfeksiyon oluyorduki antibiyotik işe yaramıyordu .

Mesane iç basıncı için değişik ilaçları denemenin dışında en güel öneri Babür abiden geldi bence. Yatarken prezervatif sonda kullanabilirsin...

sevgili Bulent, bu kaçaklar gercekten coğu zaman çok sıkıntı yaratıyor..
bayanlar içinde prezartıf sonda oluyor mu? .. yada baska bir sey?..

Bayanlar için de var..
Sondalar:
• Foley kateteri: Kalıcı bir idrar sondasıdır. En çok 16-18 numaralar kullanılır. Iki veya üç yolludur. Birisi ile idrar gelir. Diğerlerinin ucu balonludur ve sonda takıldıktan sonra şişirilir ve sondanın yerinde kalmasını sağlar, balonu kesildiği takdirde sump dreni adını alır ve balon yoluyla sıvı verip takılan boşluğu lavajı temin edilmiş olur.
• Nelaton sonda: Idrar sondasıdır. Mesaneye sokulur. Tek yolludur. 40 cm. boyundadır ve kalıcı değildir.
• Pezzer sondası: Suprapubik sistostomide kullanılır. Bazen mide veya barsak boşluklarını boşaltmak için de kullanılabilir. Mantar uçludur. Sonda konmadan önce genital bölge yıkanır. Bu amaçla savlon, phisohex veya zefiran kullanılır. Ama iyot veya mersol kullanılmaz. Sonda, steril gliserin veya vazelin ile takılır.
Hangisini kullanmanızın uygun olacağını doktorunuza danışmanızı öneririm.

Geçmiş olsun

mesane iç basıncı yanı kaçak olmasın dıye, Detrisoldu sanırım 2 gr lık onu kullanıyorum.daha yenı basladım zaten..
mictonorm yada üropanla aynı tıp ilaclar mı?.. amaçları aynı mıdır?..

?.. birde solgar C vıtamınını yıne kaçaklar ıcın mı onerıyorsunuz..

Üst Alt