Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Meslek hastalıkları raporuna nasıl itiraz edilir?

Konular
20
Reaksiyonlar
0
Slm arkadaşlar

2011 yılında maltepe meslek e gittim ellerimde kimyasala bağlı yaralardan görev degişikliği verdi has ama yerim degişmedi ellerimde yaralar arttı

2013 de tekrar has gittim kontak dermotit mesleki tetkikte dediler ulnar sinir sıkışman var dediler marmara has ne gittim amaliyat oldum meslek has boşuna olmusun mesleki degil dedi 4 adet boyun fıtıgına mesleki değil dediler el bileklerimde yumuşak kıkırdak zedelenmesine mesleki değil romatizmal dediler kulaklarda yüksek sese bağlı işitme kayıplarına mesleki değil dediler tenesovit var bileklerinde dediler ama iyileşmiş dediler

ben yüksek sağlık kuruluna nasıl itiraz dilekçesi yazabilirim yardımcı olurmusunuz

Özel bir dilekçeye gerek yok aslında. Size yazılan "meslek hastalığı değil" diyen yazıya atıfla "yaşadığım işgücü kayıplarının meslek hastalığı olmadığına dair değerlendirmenin yüksek sağlık kurlunca yeniden işleme alınmasını ve meslek hastalığımın tespit edilerek haklarımın tarafıma verilmesini arz ve talep ederim" demeniz yeterli.

3 kez boyun fıtıgı ameliyatı ve meslek hastalıgı basvurusu sonucunda istanbul meslek hastalıkları hastensi raporu aynen şöyle;
G55.1 SİNİR KÖKÜ VE PLEKSUS BASISI İNTERVERTABLAL DİSK BUZUKLUKLARINDA (MESLEKİ DEĞİL)
M51,8 İNTERVERTABLAL DİSK BOZUKLUKLARI DİĞER TANIMLANMIŞ (MESLEKİ) HALİYLE
M75.1 ROTATOR KUF SENDROMU (SOL) (MESLEKİ) HALİYLE
M50.1 SERVİKAL DİSK BOZUKLUKLARI RADİKÜLOPATİ İLE (MESLEKİ) HALİYLE,

sol kolumda güç kaybı sürekli ağrılar ve kas gerilmelerini halen yaşamaktayım. SGK saglık kurulundan cıkan sonuc mesleki hastalık ve çalışma güç kaybı oranı % 0 bu bana hiç adaletli gelmedi..
sgk daki memur ile görüştüğümde bana itiraz etme hakkım oldugunu ama sıfırdan oranın yüzde on a çıkacagını sanmadıgını söyledi.
Allah aşkına söyleyin ne yapayım sizce bana bir yol gösterin...
saygılarımla;

Yukarıda da yazdığım gibi, bence itiraz edin. Sonuçta bir kaybınız olmaz.

meslek hastalığı

Daha öncede belirttiğim üzre meslek hastanesinin bileteral ön kolda sinovit tenosinovit mesleki sekel dediği raporum istanbul cibali sosyal güvenlik merkezi tarafından adı gecenin bileteral ön kolda sinovit ve tenosinovit mesleki hastalığı tesbit edilmiş maluliyet gerektirmez yardıma muhtaç degildir kontrolü gerekmez cevabını aldım.bel fıtıgı boyun fıtıgı ulnar sinir sıkışması ekzama kulakta isitme kaybı önce mesleki tetkik diyordu şimdi degil diyor yüksek saglık kuruluna itiraz edicem bir dilekce örnegi paylaşa bilirseniz sevinirim slm

Özel bir dilekçeye gerek yok. "başvurumun yüksek sağlık kurullunca değerlendirilmesini arz ve talep ederim" demeniz kafi.

Teşekkür ederim Bülent bey 17.04.2014 tarihinde dosyam yüksek sağlık kurulu özet evrak servisine ulaştı ne zaman sonuç gelir acaba aşamalardan bilgi verimi siniz.
Birde hiç oran alamazsam dava açma hakkım var mı acaba...

en az 4 veya 5 ay beklersin yüksek sağlık kurulundan çıkması için

o süreçlerden bende geçtim ist meslek hastanesi belim için mesleki yazdığı halde bölge sağlık kurulu hayır dedi hayır cevabı gelince sgkdan arayıp dilekçe vermem için çağırdılar dilekçeyi onların yanında yazdım ankara yüksek sağlık kurulunda incelensin diye orasıda red vermişti unutmam bende forma şöyle birşey yazmıştım
saolsun ankara tam 1yıl sonunda istanbul meslek hastanesinn verdiği meslek hastalığıdır dediği izmit üniversitesinin vertabranın öne doğru haraketleri kısıtlıdır diye verdiği raporlara karşılık bü gün ankarayı aradığımda meslek hastalığı olmadığına karar verilmiştir

kocatepe mi meslek hastalığı değil dedi yoksa yüksek saglık kurulumu sizin rahatsızlığınız neydi

önce bölge sağlık kurulu mesleki değil dedi sonrada kocatepe burda şu acaiplik var acaba meslek hastalıkları hastanesi abd sağlıkbakanlığınamı bağlı madem raporunu kabul etmeyeceksin niye insanları uğraştırıyorsunuz kocatepe zate meslekhastalıklarına bakan yüksek sağlık kurulu
hastalığım bel ameliyat oldum bele 8 platin takıldı müfettiş işyerini inceledi burada bu hastalığa yakalanama şansı yüksektir raporu verdi meslekhastanesi mesleki sekel yapmış diye rapor verdi ama ne bölge sağlık kurulu nede kocatepe kabul etmedi

Bu işlere anlam yüklemek çok zor benimde meslek hastanesi SEKEL verdi malulu yet gerekir dedi cibali SGM evet meslekidir ancak yardıma muhtaç değil maluliyet gerekmez dedi şimdi dosya yüksek sağlık kurulunda bakalım burası ne diyecek ama ben sonuna kadar gide cem bu aşamadan sonra mahkeme ve adli tıp kalıyor hayırlısı slm

Hepinize geçmiş olsun arkadaşlar. Meslek hastalığı raporu alamayan özellikle bel ve boyun fıtığı sorunu olanlar, ne tür işlerde çalıştığınızı da yazar mısınız? Ben de aynı nedenle başvuruda bulunmayı planlıyorum da, hangi işler için bu hastalığın mesleki olmadığı söyleniyor merak ettim.

Bel fıtığı her durumda ola bilir ancak yapılan işte sürekli eğil doğrul ve ağır kaldırma işi yapılıyorsa meslek hastalığı olma şansı yüksek ama oran çıkması oldukça zor ve imkansız gibi boyun fıtığı da bilgisayar işi yapanlarda sürekli boyun aşağıda çalışanlarda mesleki olması düşünülür oran biraz çıkabilir

Teşekkürler Sami Bey. Ben boyun fıtığı, sinir sıkışması nedeniyle ameliyat olmuştum. boynuma protez takıldı. şimdi hem ameliyat olduğum, hem de bir üst düzeyde tekrar ameliyatlık fıtıklar ve C3'e kadar her diskte çeşitli bozulmalar ve ufak tefek fıtıklaşmalar var. Ama aynı yerden daha önce 2 ameliyat geçirdiğim için doktorlar bir kez daha olmanın tehlikeli olduğunu söyleyip yanaşmıyorlar. kalıcı arızalarımda var. Özürlü raporumda bu hastalığım için %23 oran verdiler. ben de meslek hastalığı için başvurup, emekli maaşıma biraz daha destek olması için ödenek bağlatmak istiyorum. Sonuçta 24 yıldır masa başında, ekran karşısında çalışıyorum ve bütün dr.lar bunun çok etkisinin olduğunu söylüyorlar. İnşallah şans güler.

inşallah dediğiniz gibi şanş sizden yana olur bildiğiniz üzre Türkiyede iki ilde meslek hastalıkları hastahanesi İstanbul ve Ankara da var sizin boyun fıtığı mesleki olarak değerlendirilirse %23 lük oran değişir kanısındayım çünkü özürlülük oranıyla meslekte iş güçü kaybı tamamen farklı meslek hastanesine sgm işkazaları ve meslek hastalıkları servisinden sevk alarak gidin kolay gelsin

itiraz edenler acaba bir sonuç elde ettiler mi. şişiksami bılgı alabılırmıyım ona göre bende ıtıraz edıcem yoksa bosuna ugrasmıyım.

kader12

Herkesin durumu farklıdır. Eğer ço zahmetli değilse, itiraz edin bence

itiraz için başvurdum 1 ayı geçti ne zaman dönüş sağlanır acaba? bilen varmı?bırde evrak takıpten takıp edıyordum öncekı süreci itiraz ettikten sonraki süreçi evrak takıbe işlemiyorlarmı?

Bana bu gun m51.1 lumbar ve diğer intervertabral disk bozuklukları, radukulopati ile ( mesleki ) ( sekel )

tam olarak böyle bir rapo verildi bu ne anlama geliyor yukarda 'mesleki sekel' yerine ''mesleki haliyle''
yazsaydı ne fark ederdi ? Rica etsem yorumlarmısınız?

Arkadaşlar merhaba, ben dün itibari ile şişli sgk ya gittim daha önce bel fıtığından meslek hastalığı hastanesinden meslekidir diye raporum vardı.

Şimdi sgk bölge sağlık kuruluna dosyamı gönderecek ama cibali mi olur yoksa şişli eğitim ve araştırmamı bilemiyorum. Görünen o ki ben de hüsrana uğrayacağım muntada el ansar arkadaş gibi...

Burda henüz sgk bölge sağlık kurulu raporumu değerlendirmemişken önerebileceğiniz bir fikir var mı? Bölge sağlık kurulundan ret gelmez umarım.

Vermemek için ellerinden geleni yapiyorlar

ameliyat diyorlarsa oran veriliyor bildigim kadarı ile fıtıklardan

Üst Alt