Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Miyopati (kas hastalığı) olduğumu öğrendim. Askerlik durumum ne olur?

ChuzTR

Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
0
Kas hastası olduğumu öğrendim nörolojiye gittiğimde ck değerim 8000 çıktı ve myopati tanısı konuldu. Doktor askere almazlar dedi, fakat türünün saptanması üçin biyopsi gerekiyor ve uğraşmak istemiyorum askerlik zamanı bunu belirtsem hastaneye sevk olup çürük sayılır mıyım , en ufak ağırlıkta ellerim vücudum zangır zangır titriyor 1 şınav bile çekemiyorum yürümek bile işkence

kas biyopsisi ile uğraşmak istemiyorum açıkçası, zaten tedavisi yok onun yerine düzenli beslenip spor yapmayı düşünüyorum hazır azda olsa bişeyler yapabiliyorken , askere alsalar silah bile tutamam ellerim zangır zangır titriyor , yürümek bile zor geliyor bazen onun için sordum :(

Tecilimi bozdum, aile hekimi beni nörolojiye sevk etti, nöroloji raporlarımı istedi sundum ama 2018 de alınmıştı raporlar, emg raporunda yaygın miyopatik etkilenimle uyumludur çıkmıştı, 1 sene ertelemek istedi ben istemeyince raporu güncellemek için üniversiteye sevk etti, 1 ay sonra emg çekilecek, sonuç aynı olursa ne olur sizce ?

@hozgul

Üst Alt