Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

MS Hastalarında Kognitif Bozukluk ile ilgili tecrrübeleriniz..?

bendevrim

Üye
Konular
12
Reaksiyonlar
2
Arkadaşlar;
MS Hastalığı kaynaklı hafif dereceli unutkanlık, anlık hatırlama güçlüğü, konsantrasyon zorluğu, tıbbi terim olarak kongitif bozukluk yaşayanlar bu durumdan kurtulmak için uyguladığınız bir yöntem, ilaç, gıda varmı?
omega3 ten, ginseng den vs bahsediliyor.
Faydasını gören kullandıkları ürünü/markasını yazabilirmi?

unutkanlık çok bende. hatta bazen bir cümle biraz da uzunsa sona doğru ben bunu bir konuya bağlayacaktım unuttum diye çok derim. kullandığım bir şey yok sadece görsellikten çok okumaya kavramaya yönelik işlerle uğraşıyorum. tv den ziyade radyo dinlemek olabilir, kitap okumak v.s bulmaca çözmek yararlı olur geçmiş olsun

tanıtımınızda ms değilmişsiniz. kim için sordunuz.

sevginur hanım; işim gereği sürekli bilgisayar başındayım, o yüzden görsellikten uzak durabilmem zor gibi,
kitap okurum, sizin dediğiniz gibi 3-4 cümle sonra başa dönüp tekrar okumam gerekebiliyor bazen ne anlatıyordu bu diyerekten, unutuyorum.

kendim için sordum bu soruyu, yaklaşık 7-8 senelik araştırma/takip sonunda 1 yıl önce MS teşhisi kesinleşti, tanıtımımı güncelleyeyim hatırlattığınız iyi oldu.

teşekkür ediyorum mesajıma verdiğiniz cevap için...

Bu konuda bilgisi ya da deneyimi olan var mı?

Üst Alt