Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

MS hastalığının yol açtığı aşırı yorgunluk hali için bir çözüm var mı?

jumanji

Üye
Konular
23
Reaksiyonlar
1
Aşırı derecede yorgunluk var üzerimde. Bazen kolumu kaldıracak halim olmuyor. Ms te bu sık görülen birşeymiş buna ne gibi çözümler üretebiliriz? Doktor d vitamini yazdı ama pek faydasını görmedim.

Jumanji arkadaşım ms'in en önemli özelliği bu olsa gerek. D vitamini yorgunluk için pek etki etmiyor. Benim doktorum psikolojik bir ilaç olan MODİODAL isimli ilacı yazdı. Ancak ben kullanmadım. Prospektüsünü oku istersen biraz ağır bir ilaç olarak gördüğümden (benim düşüncem) uzak durdum. Ancak yorgunluk giderici ve uyku düzeni getirdiği yazılıydı diye hatırlıyorum. Bir bak istersen. Ben bazen kendimi yorgunluktan bir koala gibi hissediyorum. :) Heryerde uyuyabilirim.

TŞKLER araştırdım ilacı doktora söylerim ve önerirse başlayabilirim. yan etkilere çok takılmıyorum artık zira içtiğim diğer ilaçların yan etkilerini bünye kaldırıyorsa gerisi ... ani kalp durması, nefes almada zorluk falan.

gerçekten berbat birşey hani kolumu kaldırmayı geçtim dudağımı oynatıp konuşmak bile zûl geliyor bazen o derece yorgunluk oluyor.

Üst Alt