Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[msait19] Selametle sevdiğim...

msait19

Üye
Konular
28
Reaksiyonlar
1
Kalbimden kalbine sevdiğim,
Uzun zaman oldu. Belki bir iki dakikaya sığdırabileceğimin gibisindeyim. Başlıyorum sevdiğim...

Duygularım kan ağlıyormuş. Yetim büyüyen bir çocuğun duygularına en çok sen sahipsin. İşte böyle biraz sevdiğim. Hafif ucundan hisset ne demek istediğimi. Derine inme-Sen; çıkamayabilirsin...

Çok kapı çaldım sevgili. Demek ki misafirperverlik müsaade buyurmaya yetmedi. Ayakkabımın temizliğine bakmış olmalılar ki yürekleri kabul etmeye razı gelmedi.

Oysa ev sahibinden kiralık bir oda istemekti bütün bir niyetim. Memnun kalsa o gönül evin sahibi, yüreğine talibim diye söylemeye meyilliydim. Sol köşende istemezdim dört beş katlı deniz manzaralı daireni; ufacık, kocaman yüreğimizi sığdırabileceğimiz kareli dört köşeli bir odamız olsa yeterli diyecektim.

Ey sevdiğim kiralık konaktan mahalle baskısıyla kovulduğumu söylemeyeyim...

Şimdi dahası günler öncesinden sen daha yok iken inan sevdiğim sokaklarda yapayalnız kalmaya, yaşamaya niyetliydim. Kadere rıza deyip, yağmurlu günlerde şemsiyesini açacak bir gönlüm sevenim olmasa da bu yollarda devam diyecektim.

Lakin yapayalnız hüzne aşık, mutluğu ertelenmiş yüreğimi davet ettin sımsıcak müstakil bize ait deyip kocaman gönül evini.

Ey sevdiğim! Davete icap ettim, bilesin. Şuan gönül evindeyim, senleyim, sendeyim, seninleyim...

Kovulmak endişesi yok değildi gönlünden. Lakin en baş köşeye buyur ettin beni. Ve haykırdın sevdiğim: " Ben seni Allah huzurunda eşim olman için sevdim şerif Allah'ın izni ile seninle her derdi yüklemek diğer yarın olmak için sevdim şimdi ben soruyorum sana ya bu yolda seninleyim de yada çıkıyorum tamam de cevabını bekliyorum."

Uzaktan kalbime haykırırcasına seslenmenle Rabbimizin temiz gönlüne sevgimi koyduğuna inandım yüreğim. Rabbimizin bu nimetine karşı nankörlük etmemek adına uzak kalmak istemiyor değilim. Ancak gel gör ki sabrımsın deyişin öyle bi cezbetti, celbetti ki yetim duygularımı aklım sükût etti.

Fatmam, sevdiğim Rabbimiz gönül evimizi zelzeleye(depreme) uğratmadığı sürece evimizin gönül bahçesinde meyvelerini yemeye sevinçliyiz. ( İnşaAllah sevdiğim)

Gönül şiirim,
Dize dize haykırmak için sevgini, ben sana sen gibi geldim. Bakma, aldanma. Bu cümlelerimi bana sen vaat ettin. Yoksa emin ol sevdiğim, yürekten en derinden haykırmazdım bu söylediklerimi.

Ben sana sen gibi, bana geldiğin gibi geldim sevdiğim. Tutsaklığa mahkûm yüreğimin beraatını sen verdin.
"
Ah yadigâr,
Dönüşü belki de telafisi mümkün olmayan
Hissesinden mahrum bir yoldayım
Uzak diyarlardayım...
Özgürlüğün esirinden pûr sevdalıyım
Ah yadigâr,
Unutulmazmışım!
Meğersem aşk-ı bahara yaralanmışım
Ah yadigâr,
Bilmem ki ben neye sevdalanmışım
"
Sensizliğimde, yalnızlığımda dile getirmişim. Şimdi söyle yadigârım, bu yürek bir daha hasret, ayrılık, karanlık şiirlerini yazsa dayanabilecek mi?...

Ah yadigârım,
Ey diyarım,
Ey ağlamalarım,
Sen ey bahşedilmiş yâranım,

Uzun bir özleme niyetliyiz. Gönlümüz oruç ibadetini yerine getirsin. Bilirsin iftar vakti dualar kabul edilir. Hele açlıkla, hasretle, edeple tutulmuş süslenmiş bir oruç ise ümit ederiz ki Rabbimizin huzuruna bir başka ihtişamla götürülür. Sen ey sevgilim, orucumuza tam niyet edelim ve her iftar vakti dualarla Rabbimizin rahmetini cezbedelim... " Ya rab, sana tutulan oruçları kabul buyur." diye dua edelim sevdiğim... Bayram sabahı askerde sevdiğine özlem duyanın edasıyla hasret giderelim. Sen ey hasretim, biliyorum özleyeceksin ama Rabbimiz inşaAllah onu yüreğimize yerleşecektir... Fatmam, canım, yüreğim benim, aşkım, cennetim, tuğbam, yüreğinden kocaman öpüyorum. Kalbine aşkımı fırlatıyorum. İyi tutsun yureğn, çok naziktir yere düşmesin. Yüreğim benim...İki gözüm... Fatmam... Arkadaşım... Dostum... Sırdaşım...Seni çoook çooook çok seviyorum.. Alnından öpüyorum. Hakkını helal et.. Sen benim canımsın. Seni Rabbimize emanet ediyorum... Selametle sevdiğim...

Son düzenleme:
Rabbim nefes verdiği sürece seninleyim sevdiğim söz veriyorum yüreğine

Rabbim nefes verdiği sürece seninleyim sevdiğim söz veriyorum yüreğine

Üst Alt