Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Muhabbet-i Geyik -6-

A_GEYiK

Üye
Konular
52
Reaksiyonlar
0
90'lı Yıllar... Genciz biz, delikanlı, aktif, dinamik, heycanlı...

O yıllar minibüslerde epey zamanım geçmişti. En samimi arkadaşımla birlikte minibüsle eve geliyoruz. Duraktan bindik, en arkadaki dörtlü koltuğun hemen önüne oturduk. Minibüs bir süre sonra hareket etti. Arkadaşımla muhabbet ediyorduk. Arkamızdaki abla, arkadaşımın omzuna dokunarak ve elindeki parayı göstererek, "Şunu uzatır mısın?" dedi. Arkadaşım aldı parayı, iki eliyle parayı iki kenarından tutarak biraz çekiştirdi ve "Uzamıyor bu para." diyerek parayı ablaya geri verdi.

ablanın arkadaşına neler yaptığını anlatmayayım diyorsun yani:)

Daha sonra abla, bana bakarak "Sen uzatıver bari." dedi. "Hiç bana bakmayın." dedim. "Ben sol elimi kullanamıyorum ki, tek elle nasıl uzatayım?"

:)

Bu lafın üstüne "Abla" sopayı uzatmadı mı?

ince bir espiri ama bence nezakete sığmayan, karşıdaki insanın o andaki ruh halini anlamadan yapılmış..kadın tiye alınmış bir espiri..yani sonu soğuk..zaten insanlar arabada burnundan soluyor..

kadın tiye alındığından ziyade iki yarım akıllıya çattığını düşünmüştür, hakkaten güzeldi... :eek:

Parantez içindeki kısım eklenmiştir.

O yıllar minibüslerde epey zamanım geçmişti. En samimi arkadaşımla birlikte minibüsle eve geliyoruz. Duraktan bindik, en arkadaki dörtlü koltuğun hemen önüne oturduk. Minibüs bir süre sonra hareket etti. Arkadaşımla muhabbet ediyorduk. Arkamızdaki abla, arkadaşımın omzuna dokunarak ve elindeki parayı göstererek, "Şunu uzatır mısın?" dedi. (Paranın şoföre uzatılmasını kastediyor.)Arkadaşım aldı parayı, iki eliyle parayı iki kenarından tutarak biraz çekiştirdi ve "Uzamıyor bu para." diyerek parayı ablaya geri verdi.

Üst Alt