Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Muhtardan muhtaçlık belgesi nasıl alınır?

okbliyasam

Yeni Üye
Konular
16
Reaksiyonlar
0
Muhtartardan Muhtaclik/Fakirlik Belgesi Alma Sartlarini arastirdim. SSK, Bagkur, Emekli Sandigi uyesi olmamak. Uzerine herhangi bir tasinmaz mal olmamasi olarak buldum. Bunun disinda anne babanin vermis oldugu maddi yardim aylik en fazla ne kadar olmalidir? Bu konuda bilgisi olan var mi? Bir sinir varsa ve 5-10 lira icin belgeyi alamazsam kotu olur. Saygilar herkese kolay gelsin.

Fakirlik belgesi kalktı. Artık verilmiyor öyle bir belge.

Fakirlik ilmuhaberi veriyor Muhtarlığı

Verilmiyor sadece o belgeyi hangi kurum istediyse ona istinaden yerleşim yeri belgesi hazırlanıp veriliyor. Yani kağıtta fakirdir muhtaçtır yazmıyor.

Muhtarlık veriyor Efendim istersen git yarın sor Muhtarlığa.
Ikametgah belgesini ayrı verir.
ilmühaber belgesini ayri verir

Demek ki benim muhtar vermiyor. 3 defa ibb'den sosyal yardım aldım 3 defa fakirlik belgesi istediler muhtar 3 defa o belge kalktı diyip 3 defa yerleşim yeri belgesi verdi 😀😀😀

fakirlik belgesi kalkmadı bizim muhtara mustafa abi en fakirinden belge ver diyorum çıkartıp veriyor :) kurş da almıyor. bildiğim kadarıyla 5 lira ücret talep ediyorlar normelde. muhtarlıkda iyi para var ulan adam fakirlik belgesi istiyor ne parası çıkar ver..

Üst Alt