Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Myastenia Gravis hastasıyım. Timektomi uygulaması ile ameliyat olacağım..?

yeniköy

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar 10 gün sonra timektomi ameliyatım var çok korkuyorum biri bana teselli versin açık ameliyat olanlar kalpten gidicem yoksa nasıl bir ameliyat bu ya uyanamazsam ayyyyyyyyy kas hastalığından değilde ameliyata girerken kalpten gidicem galiba ameliyat olanlar yardım etsinler lütfennnnnnnnnnnnnnnnn

merhaba.. aslında hiç msj yazmazdım ama timektomiyi görünce yazmak istedim... benim ameliyatımın üstünden tam 4 sene geçti şu gün itibariyle... 4 senede pek çok şey değişti ben çok daha iyiyim Allah a şükür... sizin ameliyatınız açık ameliyat mı kapalı mı bilmiyorum. benimki açık ameliyattı. açıkçası sonrasında çok zor günler hatta aylar geçirdim. bu günler nasıl geçicek diyordum ama geçiyormuş. ameliyat sonrası sadece 1 gece yoğun bakımda kaldım,ertesi gün hemen ayağa kalktım. 4 gün sonra da hastaneden çıktım. dikişlerin ağrısı,kemik kesildiği için kaynayana kadar 2 ay yan yatamama, kollarını kullanmaktan kaçınmak... ama hepsi 1 aya geçiyor sonra rahatlama aşaması. ben vaktimi internette ya da kitap okuyarak geçiriyordum,ziyarete gelen çok oluyordu. ameliyatınız problemsiz geçsin de gerisi geliyor.. Allah tüm hastalara şifa versin. merak ettiğiniz birşey varsa buralardayım

pardon dikkat etmemişim..açık ameliyat olacakmışsınız. doktorunuz söylemiştir gerçi sonrasında çok dikkatli olmanız gerekiyor. ama umutlu mutlu olmak iyileşmenizi hızlandırır eminim...

bende 11 yıldır mg hastasıyım .. sağ göz kapağımda düşme olarak ortaya çıktı .. günde 3 tablet mestinon kullanıyorum durumum çok iyiymiş diğer hastalara göre ancak erken ameliyat olmam durumu daha da iyi yapacakmış doktor hapımla yasamaktan memnunum diyorsan ameliyat olma dedi kafam karıştı :( ayrıca timus bezim yağ dokusuna karışmış ve ameliyatla o yağ dokusunu alacaklarmıs bugün torax tomografisi için gün aldım doktor o gune kadar karar ver dedi çok kararsızım ::( korkuyorummmmmmm ööle kemikler falan izde kalacak ::(

merhaba ilknur durumun nasıl merak ettim? mesajı yazalı baya olmuş. ameliyatın uzun vadede çok faydası var. benim bildiğime göre eninde sonunda oluyor tüm mg hastaları. ben ameliyattan önce çok kötüydüm,kortizon başlandı durumum stabil hale geldikten sonra ameliyata alındım ki daha çabuk toparlayabileyim,solunum sıkıntısı yaşamayım. çok şükür öyle de oldu çabuk toparladım.

Üst Alt