Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ne dedik ?

Konular
59
Reaksiyonlar
0

IRKÇILIK (MİLLİYETCİLİK) ULUSCULUK un sonuçları bunlar.

ülkesini sevmeyip topraklarımızı kamu işletmelerini yeraltı kaynaklarımızı yerli yabancı patronlara tekellere satanların vatan hayinliğinin sonuçları bunlar.

incirlik üstünü amerikaya veren ülkemizin göbeğine teksaslı çavuşu oturtturan 6 üssü dünya halklarının katili natoya açan abd den patronlardan icazet almadan tuvelete gidemeyen vatan hayinlerinin faşizm i bunlar.

vatandaşların yurttaşların ülke sevgilerini dini duygularını kullanan, insanı kamu binalarında hastane banka aşevi kapılarında dilendiren azarlattıran. işçiye ananıda al git diyen, öğrenci çocuğun boynunu sıkıp ezen. yoksul tek çocuğuna bakamayan anaya 3 çocuk yap deyip dalga geçen oluna gemicik, marketler zinciri bim alan, beraber ihaleye fesatla tokiyle bütçeyi hortumlatan vatan hayilerinin suçları bunlar.

ceza evlerinde devrimci solcu demokrat ilerici tutsaklara işkence tecavüz ettiren. mafyacıları konturgerilla şeflerinin kılına dokunmuyan onları özel aflarla salıveren, kürt halkına baskı terör faşizm uygulayan. meydanlarda kürt halkının devrimcilerin tekel işçilerinin memurların öğrencilerin anayasal ifade hakkını kullandırmayıp panzerişle çopuyla gazıyla saldıran halk düşmanı vatan hainleri bunlar.

bu vatan hainlerinin hukuku adaleti bu ekmek çalana vergisini faturasını ödeyemeyene. 10 yıl ceza verip, hortumcuları katilleri sapıkları mafyacıları çetecileri serbest bırakan hukuk adelet bunların vatan hainlerinin adaleti.

halkı jopla gazla işkenceyle tecavüzle ölümle korkutan baskı altına alan.

güvensiz sokaklar mahalleler kentler yaratan, uyuşturucuyu polis eliyle yoksul mahallelerde halkın çoçuklarına yayan. okul önlerinde idareyle anlaşıp geç kardeşlere esrar satışına izin verenler bunlar.
üniversite anfilerinde öğrencilerin esrar partileri yapmasına izin veren bunlar.birçok haberde duyduğumuz gibi emliyet müdürü uyuşturucu şebekesine yardım etti haberiyle duyduğumuz bunlar. her pis işin içinde onlar vardır.

mehmet ağar gibileri bin oporosyon yaptım diyen eli kanlı kontra şefine dokunmayan. ağcaları susurlukcuları. besleyenler bunlar.

Arkadaş, ben ne ırkçıyım, ne uluscuyum...

Videoları izledim... tasvip de etmiyorum. Ama bunlar seçilmiş görüntüler içeren propaganda videoları. Olayın sadece bir yönünü gösteren, bir tarafı düşman, diğer tarafı ezilen, aciz, gariban gösteren ayıklanmış görüntüler.

Bu videolar ancak araç kundaklayanları, polise kaldırım taşı atanları, havai fişekleri silah olarak kullananları, dükkanları yıkıp camlarını kıranları, çöp tenekelerine bomba koyup bir sürü masum cana kıyanları da gösterirsen tamam olur.

Şu haliyle aşırı kürt milliyetçiliğinden başka bir şey değil... ki milliyetçiliğin her türünün aşırısı iyi değildir.

bende ne kürdüm nede kürt ırkçısıyım sosyalistim ben nerede ezilen sömürlen halk varsa onların tarafında mazlumların tarafındayım saf tutuyorum taraf oluyorum. demokratik eylemlere anayasal hak olduğu halde faşistce saldıran devletin tarafında deyilm. sadece kürt halkının deil asimile edilmiş edilen ermeni rum türk çerkes arap halkınında tarafındayım. dünya halklarınında yanındayım. emperyalizmin işkali altındaki filistin pakistan ırak halklarınında yanındayım.

ben bu videolarda o söylediğn şeyleri yapan maskeli militan kişileri göremedim sadece meydana çıkıp demokratik hakkını ifade hakkını kullanan ezilen kürt halkını görüyorum. sen hala o söylediklerini yapan militanları görüyormusun ?

sen o taraftan devletin anayasanın tarafından ezen ulusun tarafından bakıp bu yapılanları meşru haklı uygulamalar olarak görebilirsin. ben seningibi bakmıyorum bu görüntüler değişik zaman dilimlerinde tc tvlerinde haber olarak yayınlanıp kolu kırılan çocuk ev baskınları kadınların eylemleri tartışmalara neden oldu. bu görüntüleri halkımız tanıyor. daha önce tv lerde seyrettiler.ve halkımız bunları yapan (özel) harekat timlerinide tanıyor çelik kuvvetide normal poliside devletide tanıyor.
92371421750832623672.bmp

tekel işçilerine yapılan saldırıdan tanıyor. faprika kapılarında grevdeki işçileri fabrika içindeki işçilerin etrafını saran jandarmayı tanıyor. grev çadırlarını yıkmalarından tanıyor. işçileri deil patronları koruyan orduyu polisi tanıyor bu halk. işçilerin hemen hemen her demokratik eylemine saldıran bu devleti tanıyor. fotografdaki tekel işçisi türk ırkından hemde peki onu buynundan tutarak diz çöktürüp teslim alan polis kimin tarafında. o polis türkiye polisimi abde polisimi. iş tüsiadın müsiadın yabançı tekellerin çıkarı olunca türkü kürdü kalmıyor, devlet patronların çıkarı için saldırıyor. patronların karı için torba yasalar paketler çıkarıyor.

Yukarıdaki görüntüleri tasvip etmediğimi zaten söyledim. Hiç bir zaman da etmem.

Ama olaylar tek bir boyutuyla ele alınamaz! Sürekli taş yiyen, üstüne molotof kokteyli fırlatılan, lojmanına roketatarla saldırılan, karakoluna bomba atılan güvenlik güçlerinin de ruh sağlığının düzgün kalacağı söylenemez.

TV'de izliyorum... olayların pek çoğunda polis hiç müdahale etmese bile yüzleri maskeli kişiler ortaya çıkıp ortalığı karıştırıyor. Belki de istedikleri yukarıdaki manzarayı yaratmak.. Mazlum durumuna düşmek...

Sen bir fikir adamısın, ideallerini savunuyorsun... bunları yaparken benim canıma veya malıma kasdediyorsan senin ideallerinin ne kıymeti kalır? Beni döve döve sosyalist yapacaksan (ki öyle olmadığım söylenemez) toplumun müşterek yararı nerede kalır?

Söylediklerinde haklısın ama yukarıdaki videolar kasden hazırlanmış propaganda videoları.. ve sadece belli bir amaca hizmet için üretilmiş.. aralardan cımbızla çekilmiş. Ben bu tür şeyleri halkı kandırmanın başka yolları olarak görürüm ve devletin yaptıklarından daha az ayıp değildir. Tüm videoyu koyarsın.. baştan sona izleyip kimin mazlum olduğuna ben karar veririm. Tepkim bunadır.

Aksi halde kandırmacadan başka bir şey olmaz.

içinde vicdan olan hiçbir insan yıllardır yapılan bu vahşete artık seyirci kalamamalı. evet önceden vahşet yaşayanlar yaşadıklarını duyuramadıklarından anlayabiliyordum bu gözü kapalılığı.ama artık ilerlemiş teknolojiyle kapalı kapılar arkasında hiç birşey kalmıyor. hala bu rağmen vicdansızlığı, anlamıyorum.

Levent Bey yerine bu konuyu ben açmış olsaydım inanın kimliğimden ötürü aynaya bakmayanlar beni Kürt milliyetciliğiyle suçlayacaklardı. yapılan bir zulüm gerceği var.peki bunun kime, hangi ırka, cinsiyete canlıya olduğunun önemli var mı yaaaa.

Levent Bey size minnettarım çok teşekkürler. belki sizin kaleminizden dolayı daha doğru bir şekilde bakılabilir olaylara .

doktor senin o görüntüleri tasvip edip etmemen kimin umrunda ?

bahsettiğin güvenlik güçlerinin kendileri ve lojmanlarına, karakoluna, aracına, çayocağına, polis lokaline neden bunlar yapılıyor ?

uzaktan davulun sesi hoş gelir. doktor sen devlet,patron tv lerinden seyrettiklerini gerçekler zannedersin. burda sitede eyleme gidenler vardır. eylem başlar, etrafın sarılır , polis küfretmeye başlar,susarsın. itip kakmaya başlar, karşılık vermezsin.vurmaya başlar sende vurursun. tv leriniz bu anları göstermez. siz sıcak koltuklarınızdan seyredersiniz. biz o eylemlerde can pahasına direniriz. mehmet ali birarandın itaraflarını oku haber üzerine. biçok tv ye aynı görüntüyü aynı taslak metni kimin verdiğini bul kim veriyor ? cevabınıda hazırla yaz buraya.

ben fikir adamı değilim. benim idaellerim yok tekbir hedef ve amacım var.
sınıflılı toplumda ben ezilen sömürülen sınıfın katmanların müşterek yararınını gözetirim. tomlumun tümünü tedavi etmek senin işin.

tc nin tümüne senin seyrettiğin tvlerden alınıp bu görüntler hazırlandı. kolu kırılan çocuk 2 hafta tartışıldı güvenli bölge medyasında. şemdinlideki adam yoketme jitem 3 ay tartışıldı tv lerinde. vanda amedde bitliste kürt analarının 8 mart etkinliğinde jop gaz panzerle delet nasıl saldırdı. sen nasıl tv izliyorsun ?
ntv mi seyrediyorsun yoksa. hisselerinmi var. dövüz kurumu takiptesin ?

o tv lere inanma doktor, sosyalistlerin yani devrimci solcuların yayınlarını takip et deniz gezmişlerin mahir çayanların ibrahim kaypakkayaların doktor ernestonun yayınlarını, onlar hala varlar çoklar. 8 martlarda 1mayıslarda kızıl bayraklarıyla kızıl nehir gibiler.

Arkadaşım kusura bakmazsan sen bir George Orwell paranoyasında kendini kaybetmişsin ve olaylara sadece belli bir çerçeveden bakıyor, bunun dışındakileri görmezden geliyorsun.

Bugünün iletişim dünyasında kim kimden neyi saklayabiliyor? İnsanların özel telefon görüşmeleri dahi gazetelerde fasikül fasikül yayınlanıyor... Ne demişler: "Çorbamızın içindeydi bıyıkları / Yatak odamızdaydı gözleri"

Sana veya devletin yayınına inanmak zorunda değilim. Her türlü bilgiye her türlü kaynaktan ulaşma imkanına sahipken kimsenin önüme koyduğu hazır yemeğe eyvallah demem. Birinin yalan söylemesi, diğerinin yalanlarını meşru kılmaz.

Üst Alt