Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Nörojen mesane rahatsızlığı olan bayan arkadaşlar..?

zeynoşum

Üye
Konular
11
Reaksiyonlar
0
nörojen mesane rahatsızlığı olan bayan arkadaşlarla tanışmak istiyorum.bazen kendimi çok yalnız ve çaresiz hissediyorum.birbirimize yardımcı olsak sorunlarımızı paylaşsak olurmu?:eek:

Aynı hastalıktan ben de mustaribim, aynı zamanda yaklaşık 13 yıldır MS hastasıyım. İlaçlardan fayda bulamadığım için doktorum bu hafta mesane botoksu uygulayacak, inşallah operasyon sorunsuz geçer de olumlu sonuçlar alabilirim. Size ve tüm hastalara da çok büyük geçmiş olsun..

evet canım tam zamanında :)

çok geçmiş olsun bende mesane genişletme ameliyatı olmuştum bağırsaktan parça alıp genişletildi ondan sonrada taka başladım sizde mi tak kullanıyorsunuz?umarım herşey yolunda gider başarılı bir operasyon geçirirsiniz haberlerinizi bekliyorum

Aynı hastalıktan ben de mustaribim, aynı zamanda yaklaşık 13 yıldır MS hastasıyım. İlaçlardan fayda bulamadığım için doktorum bu hafta mesane botoksu uygulayacak, inşallah operasyon sorunsuz geçer de olumlu sonuçlar alabilirim. Size ve tüm hastalara da çok büyük geçmiş olsun..
çok geçmiş olsun bende mesane genişletme ameliyatı olmuştum bağırsaktan parça alıp genişletildi ondan sonrada taka başladım sizde mi tak kullanıyorsunuz?umarım herşey yolunda gider başarılı bir operasyon geçirirsiniz haberlerinizi bekliyorum

yok ben tak kullanmıyorum operasyondan sonra da inşallah kullanmam gerekmez,,size de çok geçmiş olsun iyi dilekleriniz için de çok teşekkür ederim ,,,gelişmeleri kısmetse size aktarırım

mlkxx;

İnşallah gerekmez ben teşekkür ederim dualarım sizinle

çok sağolun Allah razı olsun, siz de tak kullanmaktan bir an önce kurtulursunuz inşallah

teşekkür ederim şimdilik takdan kurtuluş yok tek çare tak bakalım Allah büyüktür umudumu kesmiyorum :)

peki Zeynep hanım tak kullanması zor mu, botokstan sonra belki ben de kullanmak zorunda kalabilirim

hem siz de moralinizi hiçbir zaman bozmayın, Allahın izniyle taktan da kurtulursunuz

mlkxx;

ilk zamanlarda çok zordu benim için ayna kullanıyordum ama zamanla alıştım 20 yıl oldu zor değilde enfeksiyon olmasa çok rahat bari 3-4 saat kaçırma olmuyor ama enfeksiyon geçmek bilmiyor.İnşallah size hiç gerek kalmaz

benim de şikayetim; sürekli idrar yolu enfeksiyonu geçirmem,sık idrara çıkma, idrar tutamama, bazen de yapamama ...vb. bi de MS hastası olduğum için size uygulanan operasyon bizde uygulanamazmış, o yüzden doktorum son çare olarak botoksu uygun gördü,, yan etki olarak idrar yapamama durumu olursa eğer o zaman tak kullanmam gerecekmiş,, inşallah dediğiniz gibi tak kullanmama gerek kalmaz...size de Allah tez zamanda acil şifa versin

amin inşallah cümlemize inşallah.peki böbrekleriniz de bir sorun varmı

aman olmasın :) benim sol böbreğimde kaçak var.peki sizin kaçak nasıl geçti?

Üst Alt