Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Nöropati hastası olup ayağından ameliyat olan var mı?

gayelif

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar nöropati hastalarında görülen ayaktaki deformasyon sonucu ayak ameliyatı (tendom transferi) olan var mı ? Nöropati hastalar için ameliyatın fayda yada zararı konusunda çok da net konuşulamıyor. Eğer bu konuda olumlu olumsuz bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Ameliyat konusunda çok kararsızım ve yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkür ederim şimdiden..

her iki ayak baş parmağımdan tendon ameliyatı oldum.

Peki sonuc nedir? Aşil tendom uzatma vb gibi ameliyat oldunuz mu? Arti ve eksileri ne oldu ? Bilgi verirseniz cok sevinirim

Bende uzatma değil kısaltma oldu ve ayağımı kısmen yukarıya doğru kaldırabildim, her iki baş barmağıma platin koydular kemik içine , sonra çıkardılar, şimdi baş parmağım bükülmüyor, tek parça gibi oldu, ben çok uzun zaman önce oldum, şimdiki aklım olsaydı olmazdım, sinir sistemini güçlendirici, alternatif tıp denerdim. ( benimki Aşıl tendom değildi )

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Benim de kemoterapi kaynaklı nöropatim var ama ameliyatı önermedi doktorum. Ben nefes terapisi ile azalttım 2 sene sürdü ama sinir ve kasları güçlendiri tamamlayıcı tedavilerle geçirdim çok şükür. Doktor değilim elbette ama çok zor durumda kalmadıkça ameliyata girmeyin.
Sevgilerimle

Nefes terapisi nedir. Ve bununla beraber tamamlayici tedaviler ne oldu?? Bilgi verirseniz çok sevinirim.

dr lar iyileşmede güçlük çekildiği için ameliyattan uzak durun diyorlar.En iyisi egzersiz.spor salonu bile kurtuluş olabilir belki.

Üst Alt