Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Öğretmenlik yapabilir raporum olduğu halde geri hizmete geçmek!?

mstf40

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
2
Merhaba arkadaşlar, bipolar rahatsızlığım ve psikiyatriden %40 engelli raporum var. 2023 yılında engelli öğretmen atamalarında engelli öğretmen olarak atandım.Rehber öğretmeniyim.Çok içine kapanık ve sessiz biriyim.Görevimi yapamıyorum.Sürekli yalnızlığı tercih eden biriyim ve insanlardan kaçıyorum.Bu sorunumu yıllardır çözmek istiyorum ama çözemiyorum.Okulda sabahtan akşama kadar odamda boş boş oturuyorum.Hiç bir işe yaradığımı düşünmüyorum.Şube müdürümüz ve okul müdürümüz ise sağolsunlar bana tolerans gösteriyorlar.Öğretmenliğe devam et, yaparsın diyorlar.Ben yapabileceğim bir memurluğa geçmek istediğimi çok kez onlara söyledim.En azından kasımı bekle adaylığın kalksın diyorlar.Geri hizmete geçiş dilekçemi almadılar.Ben de onlardan gizle il milli eğtim müdürlüğüne geri hizmete geçmek için dilekçe verdim.Onlarsa öğretmenlik yapamayacağıma dair sağlık raporu istedi.Doktor da biz sana 8 ay önce öğretmenlik yapabilir raporu verdik, şimdi aksine rapor verirsem kendimle çelişmiş olurum, bakanlık benim hakkımda soruşturma başlatabilir dedi.Bu durumda ne yapabilirim bilgisi olan varsa yol gösterebilir mi?

teşekkürler mantıklı ilde bir tane de özel hastane var

o zaman başka ilden almaya çalışacağım

@mstf40, Amirlerin gayet anlayışlı ve mantıklı şeyler söylemişler böyle anlayışlı amirler herkese denk gelmiyor.

Kasıma çok bir şey kalmadı sabret bence sonra baktın gerçekten olmuyor geri hizmete geçersin öğretmenlik yapabilir raporundan da 1 yıl geçmiş olur yeni rapor verirler o zaman.

@perseküsyon öğretmenlikten geri hizmete geçmiş birisi @neron+ da 1 yıldır öğretmenlik yapan birisi benzer sıkıntılar yaşadıklarını yazıyorlardı.
Konuyu görünce cevap yazacaklardır en iyi konuyu yaşayanlar cevap verir.

@mstf40, hocam, ben de geri hizmete alındım. İdareciler tolerans gösteriyorsa öğretmenliği sürdürmeye çalışın.

@perseküsyon,

teşekkürler, idarecilerim çok iyi, gittiği yere kadar artık, okul müdürüm ve şube müdürüm değişene kadar götürebilirim belki.Sürekli aynı müdürlerle çalışmayacağıma göre bir yerde patlak verecek zaten.O zaman da büyük ihtimal beni geri hizmete kendileri alır.Zor bir durum hakkımda hayırlısı olsun.

@mstf40,

hocam merhabalar, amirlerinizin göstermiş olduğu tolerans çok nadir görülebilecek bir incelikmiş gerçekten. bence bunları kaybetmeyin derim. Size karşı bu kadar tolere davranırken onları atlayıp bir üst makama yazı yazmasaydınız keşke ama olan olmuş. Eğer kötü bir dönemdeyseniz doktorunuzla konuşun 1+1 ay rapor alın kafayı dinleyin derim. Odam da boş boş oturuyorum demişsiniz bir çok öğretmenin hayalini yaşıyorsunuz :) bence sabredin tabi rahatsızlıgınızın seviyesini bilemem peşin konuşmak kolay.mesela ben geçen sene biraz rahatsızlandım yani bazı olumsuz düşüncelerim arttı ve artık kendime bunlar senin hezeyanın değil bile diyecek gücüm kalmadı gerçek oldugundan yüzde yüz emin gibiydim . doktora gittim doktor 2 iğne yaptırdı.. 1 ay rapor verdi. 3 gün sonra gel 2 iğne daha yapacagız dedi. 2 haftada 5 iğne yaptı 1 ayda evde kaldım toparlandım ve kaldığım yerden devam ettim. sağolsunlar o zaman ki idare eski ders programımı aynen geri düzenlediler benim için. maalesef normal insanlar gibi hayatımız aynı seviyede sürdüremiyoruz inişler çıkışlar oluyor. karar sizin ama memur olduğunuz da da değişen bir şey olmayacaktır

@mstf40, İlk mesajda şöyle yazmışsınız """Okulda sabahtan akşama kadar odamda boş boş oturuyorum.Hiç bir işe yaradığımı düşünmüyorum.""" :) Keyfine bak hocam. Yapman gereken işler bitince youtube'dan şarkı açıp dinle. Haber kanallarını açıp gündemi takip edebilirsiniz. Sizde galiba "öğretmenliğin gereğini yapamıyorum ; mesleğe layık olamıyorum" gibi suçluluk duyguları var. Sanırım biraz da bu yüzden geri hizmete geçmeyi düşünüyorsunuz. @neron+ hocamın da yazdığı gibi , çalıştığınız kurumdaki idarecileri atlayıp bir üst makama yazı yazmasanız iyi olurmuş. Ama telafi edebilirsiniz. Müdürünüze durumu açıklayın ; ilçe milli eğitimle görüşüp dilekçeyi iptal ettirip yürürlükten kaldırırlar. Heyet doktoru size 8 ay önce öğretmenlik yapabilir raporu verdiyse , demek ki psikolojinizin bu göreve uygun olduğunu düşünmüşler. Bu her öğretmene nasip olmayacak bir avantaj. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Üst Alt