Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Omurgadaki platini aldırmalı mıyım? Bedenim eski gücüne kavuşabilir mi? [Soru]

bugra_ist

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
ben slyakoz hastsı değilim, olan arkadaşlara Allahtan sağlık ve sabır diliyorum.
tam 3 ay önce trafik kazası yaptım, L2 kemiğim kırılmış ve platin taktılar. çorum devlet hastanesinde ameliyat oldum. işte karaciğerim akcigerim parçalanmış, topalm. 3 ameliyat oldum, diğerlerini pek önemsemiyorum. Allahın izniyle geçer, herhangi bir organım alınmadı. ama vucudumda sadece kalan platn oldu.
devlet memuruyum, yaşım 23. 3 ay oldu yürüyorum, eğilebiliyorum ama hala hızlı yürüyünce ağrı oluyo belimde. doktorum normal falan dedi, ama canım çok sıkılıyor. koşamıyorum, ani hareket yapınca belimde ağrı oluyor. bu platini 2 yıl sonra çıkarılabilir dediler, ama nedense hangi doktora gititysem zararı yoksa kalsın dedi. neden bunu söylüyolar? bunu bileniniz var mı?
bir de eskisi gibi olmak mümkün mü? bir doktora yazmıştım, hiçbir şekilde eskisi gibi hareket edemessin, dedi. canım sıkıldı. şimdi çoğu hareketimi yapıyorum, ama inanın eskiden normal insan hangi hareketleri yapar, hangi hareketleri yapamaz, hatırlamıyorum. eskisi gibi olmak ne kadr mümkün ve platin L2 kemiği omurilikte mi? alınırken sakat kalma gibi bir durum var mı?
bilen arkadşlar yardımcı olursa çok sevinirim .
HEPİNİZ RABBE EMANET OLUN ALLAH KİMSEYE SAĞLIĞIYLA DENEME VERMESİN.herkese geçmiş olsun

Üst Alt