Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Önce İnsanız.

kuyucak

Üye
Konular
50
Reaksiyonlar
0
Önce İnsanız…

Bana verilen şeylere karşı durduğumda hep damgalandım ben..
Yoksulluğa karşı çıktım, Tanrıyı koydular karşıma .. Kader dediler..
Düşüncelerin tartışılmasını söyledim Marksı koydular karşıma .. Karşı Devrimci dediler..
Kendi düşüncelerimi anlatmaya çalıştığım dönemlerde egoist, bencil, bireyci damgalarını yedim ben.. Toplumsal düşünmeliymişim..
Sakatlara yönelik bir takım çalışmalarım hep eleştirildi.. Açlıktan ölen insanlar niye sakatların sorunlarıyla ilgilenecekmiş ki dediler..
İsrail çocuklara saldırdı ben dedim ki; Fok balıklarını öldürmekle ne farkı var bunun..
Bana dediler ki; İslamcılar ile aynı çizgiye düştün.. Ben dedim ki buna karşı çıkmamak uygarlığın intiharıdır ..

Şimdi yaşanılan bunca olumsuzluğa karşı çıkmak daha ağır damgalanmak anlamına geliyor.. İsrail’de yaşanılan olaylara karşı çıkmak, tartışmak hainlik.. Türkiye’de aynı durum.. Olayları konuşmak, tartışmak İsrail ağzı denilerek damgalanmanın yeterli nedeni.. Koca ülke bir takım insanların ardından sürüklenmek isteniyor.. Karşı çıkanlar yada başka düşüncesi olanlar hemen damgalanıyor; Netanyahu ağzı..

Bu daha tehlikeli durum bence yaşanılan trajediden.. Bu trajedi gelip geçici ufak bir olay bence.. Fakat koca uluslar damgalarsa karşı tarafı ve karşı düşüncede olanları, bu trajedi olmaktan çıkıp asıl İslam ve Musevi uygarlığının intiharı olur.. O yüzden diyorum ki;
Ben yahudiyim.. Keşke hepimiz İsrailliyiz diyebilseydik.. Yahudilerde Keşke hepimiz Türküz diyebilseydi..
Akdenizin her yerinden çığlıklar çıkmalı; Önce İnsanız ..

bazı şeyler için çok geç kalındı kuyucak.
insanlık her türlü vahşeti yeteri kadars seyretti.

insanlık şarkısı yetmiyor.
kan durmadan yetmeyecek de!
insanlık top yekun kanı durdurmadıkça yetmeyecek!

yeryüzü topragın kabul edemeyeceği kadar kanla doldu.

insanlığın hakkını verebilen kaç kişiyiz dersin abi?

Üst Alt