Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Onkoloji hastaları hangi oranda rapor alabilir?

crzylvr

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Merhaba,

10 yıl önce yumuşak doku kanseri nedeniyle 3 sene kemoterapi ve radyoterapi gördüm. Ameliyat ile tümör alındı. Ameliyattan sonra sol bacağımda diğerine göre ciddi derecede zayıflık, doku kaybı mevcut. Aynı zamanda sol bacağım sağ bacağıma göre daha kısa. 4 sene önce ise bacağımda damar tıkanıklığı oldu ve 2 sene sonra sonra tekrar etti ve ameliyat sırasında bacağımda sinir hasarı da oluştu. Bu durumlara göre alabileceğim engel oranı % kaç olur ?

Asıl öğrenmek istediğim ise, geçmişte onkolojik rahatsızlık geçirenler (kemoterapi, radyoterapi vs.) için eski yönetmelikte %20 oran veriliyor imiş, fakat değişen yönetmelikte bunun %40 olduğu söyleniyor. Doğruluğu var mıdır ?

Bir de rapor için muaneye gittiğimde daha önce gördüğüm tedaviler için bir rapor götürmem gerekiyor mu ?

Bilgisi olan arkadaşların yardımını rica ederim.

tedavi gorurken 80 veriyorlar iyilestikten sonra 40.
Uzuv kaybi ayri oranlar.
Maluliyetle engellilik arasinda fark var bunuda 3 yillik tecrubeyle ogrendim.
Kanser gecirnin riski devam ettiginden 40 veriyorlar . Bunuda baska bir tecrubeyle ogrendim.
İnsanin basina hersey geliyor....

@hepsinerede,

Anladım hocam, aynen öyle insanın başına herşey geliyor. Peki bende uzun kaybı yok yalnız sol bacakta dizimde tümör alınırken mecburen doku ve kas kaybı oldu. bu ilave bir oran getirir mi ? Bir de bu %40 direkt olarak mı veriliyor balthazar hesabıyla falan düşüyor mu? Yani bir onkoloji hastası sadece bu hastalığı geçirdiği ve atlattığı için direkt %40 mı alıyor ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt