Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Onlar çelik yürekler...

Konular
31
Reaksiyonlar
0
Engelli denince aklıma özellikle halkımızın arasında bazı kesimde bakış açısı şudur,Acınacak insanlar topluluğu gibi bakış değişir engelli arkadaşlarımıza.Ama insanların kestiremedikleri tek bir konu var.Bizler sizler onlar şunlar hepimiz kısacası ne olacağımız belli mi?
Bildiğiniz üzere, sektörde iş alanlarda çoğu yerde engelli dostlarımız var,ve bizler onların her alanda olmalarından çok mutluyuz.

Engelli derler dostlara ama aslında onlar engelli değildir.Gerçek engelli benim gözümde aklı ''haramda'' çorabı dizinde olanlardır.Diyeceksiniz ki ne alaka bu konuyla haram diyeceksiniz evet haram,nasıl? engelli deyip bu kişilerin işte çalıştığını yadırgayan bazı akıldan engelliler,dışarda dolaşıp sokaktan geçen kızın çantasını çalan,yaşlı teyze nin elinden parasını alan genç kadını öldürüp bileziklerini alan kişi vb. olaylar, bu böyle uzar gider soruyorum şimdi sizlere iş sektöründe herhangi birimde görev alan engelli dostlarımızda mı engel yoksa haram para yiyen,haram olan birşeyi işleyip insanları öldürüp gasp eden ve diğer örnekler,Şimdi soruyorum sizlere kim engelli,ben bu konuda birşey demiyorum ve cevabı size bırakıyorum.eğer bu konuda yazacak olsam epeyce uzun yazarım ama.bu konuda böyle kısa kalsın istiyorum.Ve şu kısa sözümle yazımı tamamlıyorum.''Ey genç gerçek sanma öyle güzel gezmelerini,Şunu unutma her sağlam insan bir engelli adayı... (selametle...)yalnız kurt)

Arkadaşlar inşallah yakın zaman da köşe yazarı olarak bir işe başlıyorum.Olayları biraz yazar gibi veryim dedim yazımda hatalarda oldu.k.bkmayın.Çok kısada olsa bu konuya yoğunlaştım biraz.inşallah olmuştur.(yalnız kurt)

Güzel bir haber. Yeni işinizde Allah utandırmasın, hayırlara vesile olması temennisi ile...

Evet "engelli olmak" nedir dediğimzde verilen cevaplar kişiye göre değişiyor. Bende sizin düşüncenizi paylaşıyorum, asıl engel kalplerde olandır, Rabbimizden engelli olmamaktır önemli olan, gerisi hikaye...

Mustafa bey nasıl ki "engelli olmak" nedir diye sorduğumuzda verilen cevaplar kişiye göre değişiyorsa "hata nedir" diye sorduğumuzda da sonuç aynıdır. Hatasız kul olmaz :) Her hata bizi mükemmelliğe doğru bir adım yaklaştırır. Hatalar bize tecrübe kazandırır. Tecrübenin de bir bedeli vardır.

Bu yüzden bu konuda yada başka diğer konularda "bakış açısı" çok önemlidir. Allah cümlemizi doğru bakıp doğru görenlerden eylesin.

engeline isyan etmenden sabreden insana büyük müjdeler vardıır. kimin yarın ne olacağını Allahtan başka kimse bilemez.

Amin inşallah.Suat bey temennileriniz için çok teşekkür ederim sağolun.Yani bı yazım da kısaca anlatmak istediğim,İnsanlar yadırganıp duruş ve görünüşleriyle süzgeç ten geçirircesine ele alıp taranması ve engelli birisinin diğer insanlardan faklı bir gözle görünmesi sanki başka bir gezegenden gelmişcesine bakılması beni rahatsız ediyor.Dediğim gibi tam yoğunlaşmış ve yazmış olsak başlı başına bu konudan bir kitap çıkartmak mümkün.Bazı insanların kendilerininde insan olduğunu hatırlamak yada hatırlatmak gerekir.

Hüseyin bey dediğiniz gibi Allahu teala önemsemiş ki dert vermiş ne mutlu böyle derde sabredenlere ben bu konuyu düşündüğüm zaman iki tane temsilim vardır. misal Hz Eyyüp ve Nemrut'u düşünelim hz Eyyup as dertlerle hastalıklarla uğraşmış ve Allaha asi gelmemiş diğer yandan nemrut a Allah dert vermemiş aslında herşey bu kadar basittir.Dertlerimize hz Eyyüp gibi şükredeceğiz ki ömrümüzün nihayetinde ödülümüz ırmaklar akan cennetler olacak Teşekkür ederim selam ve dua ile... yalnız kurt...

Üst Alt