Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Örnek Bir Öğretmen

celal1973

Yeni Üye
Konular
462
Reaksiyonlar
0
1[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][h=1][FONT=Arial]Örnek Bir Öğretmen[/FONT][/h][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Yarın 24 Kasım 2015Öğretmenler Günü. [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Bu bağlamda kendime örnekaldığım sevgili ilahiyatçı öğretmendostum Efkan Vural Hocamdan bahsedeğim. Öncelikle çok teşekkür etmekistiyorum. İyi ki varsın hocam. [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Yıllar önce, Dost, komşu veakrabalarımızın çoğu kapımızı çalmazken, telefon bile açmazken üst kat komşumuzEfkan Vural hocamın samimi desteğini asla unutamam, Allah razı olsun hocam. [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Hidayet öykümü sanırım biliyorsunuz. EfendimizHz .Muhammed SAV’in hayatını okurken Efkan Vural hocamın hal ve tavırlarıgözümün önüne geldi. [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Çünkü okuduğum pek çok ahlaki davranış EfkanVural hocamda mevcuttu. [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Mütevazi olmak, güleryüzlü ve tatlı dilliolmak, yardımsever olmak, komşuya ikram etmek, herkese saygı, sevgi ve hoşgörügöstermek, vs. [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Ve sürekli ilimle meşgul olarak çok okumak veokuduklarını yaşamak. Evet onu kendime örnek alıyorum ve ben Efkan hocamıEfendimizin SAV ahlakını yaşadığı için çok seviyorum… [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Benim çocukluğumdan beri hayalim öğretmenolmaktı. İnsanlara faydalı olup bir şeyler öğretmekti. Bu hayalim Efkan hocamınbeni ısrarla yazmaya teşvik etmesiyle gerçek oldu. [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Gerçek oldu dedim, çünkü yazılarınla çokşeyler öğreniyoruz diye mailler alıyorum. Dini bilgileri anlatırken moralimibozanlar da oldu, sen alim misin, nerden biliyorsun diyerek… [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Ben de budurumu üzülerek Efkan hocama anlatmış ve artık kimseye anlatmak istemiyorumhocam, demiştim. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Efkanhocam, Hayır Celȃl anlatacaksın. Geçen akşam bir hadis-i şerif okuyunca senaklıma geldin. Efendimiz SAV buyuruyor ki: [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]“Ahir zamanda ümmetimden bir kısım kimseler vardır, onlar alimdeğillerdir, fakat ilim taşırlar.” [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Celȃl, sençok iyi bir ilim taşıyıcısısın, anlatmaya ve yazı yazmaya devam et, demişti. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Sevgili Efkan hocam benim en iyi dostum, akıldanıştığım büyüğüm, kendime örnek aldığım mütevazi, dürüst, ahlaklı, dindar,çalışkan, Allah'ın -inşallah- salih bir kuludur. [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Benim namaza başlamama -oturarak teyemmümlenasıl kılacağımı öğreterek ve namazın önemini anlatarak- vesile oldu, yani beniRabbimle buluşturdu. Allah ebediyyen razı olsun.[/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Aslında o kadar yazacak şeyvar ki, ama yine yazıyı uzatmamak için bitiriyorum. [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Hz. Muhammed SAV der ki: “Ruhumu kudretaltında tutan Allah'a yemin ederim ki cennete sadece güzel ahlak sahiplerigirer.” [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Allah, affı, lütfu, rahmetiyle bizlerisarmalayıp cennetine alırsa eğer, o sonsuz hayatta sevdiklerimizle beraber Efkanhocamgille ebedi dost oluruz inşallah… [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Efkan hocamgil taşındılar ama hala sık sıkbize gelir, çay içerek sohbet ederiz. Dün akşam [/FONT][FONT="Arial"](22Kasım 2015 Pazar)[/FONT][FONT="Arial"] Efkan hocamın eşi Haticehanım, sık sık yaptığı gibi benim için az şekerli kek yapmış, getirmiş. [/FONT][FONT="Arial"](Aynı zamanda şeker hastasıyım.)[/FONT][FONT="Arial"] Akşam yine keyifli bir sohbet oldu. Allahrazı olsun. [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Başta Efkan Vural hocam ve değerli eşi Hatice hocam,kardeşim Berrin, eniştem Oğuz Kızıklı olmak üzere, bu yazıyı okuyan yüzlerceöğretmenin yaşı ne olursa olsun ellerinden öpüyorum. [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Ve Hz. Ali gibi; ‘Bana bir harf öğretenin kırkyıl kölesi olurum.‘ diyorum. İyi ki varsınız. [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Öğretmenler Gününüz kutlu olsun. [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Celalin Penceresinden[/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]

Üst Alt